Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (3.3.): Winklevoss o Litecoine, Ripple, Binance, Bitfinex či Nemecko

Článok

Winklevoss a Litecoin
Winklevoss a Litecoin

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať.

Sobotňajšie správy zo sveta kryptomien

Zníženie poplatkov Binance a Bitfinex

Burza Bitfinex sa na Twitteri pochválila, že od zavedenia SegWitu klesli poplatky za výber BTC o 25% na 0.0006 BTC. ,,Pracujeme tvrdo na ďalšom znižovaní tejto hodnoty a sme vzrušení z vylepšení, ktoré umožňuje SegWit,” napísala spoločnosť. S ešte lepšími číslami prichádza Binance, ktorá na Twitteri oznámila, že poplatky za výber BTC klesli až o 50% na 0.0005 BTC. (twitter.com, twitter.com)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Litecoin ako testovacia verzia pre Bitcoin?

Podľa Tylera Winklevossa (jedného zo slávnych dvojičiek, ktoré boli pôvodnými autormi myšlienky založiť Facebook) Litecoin nie je skutočným striebrom (ak je Bitcoin považovaný za zlato), ako to rád tvrdí zakladateľ Litecoinu Charlie Lee. Tyler Winklevoss sa skôr domnieva, že Litecoin je v podstate len jeden veľký beta test pre potenciálne nové vlastnosti Bitcoinu. Winklevoss označil Litecoin za “testnet”, či akýsi alternatívny bitcoinovy Blockchain určený výhradne na testovacie účely. Čo sa týka Ethereum, to sa nebránil prirovnať k rope (ak je Bitcoin zlato). Nuž uvidíme, či a ako sa k týmto tvrdeniam vyjadrí Charlie Lee.  (inverse.com)

Ripple uzatvára nové partnerstvá

Spoločnosti Ripple sa darí v úvode roka uzatvárať nové významné dohody. Najnovšie sa hovorí o veľkom záujme používať technológiu Ripple zo strany japonských bánk a o uzavretí spolupráce so spoločnosťou Cambridge. Viac sa dočítate v tomto článku.

Čile použije Blockchain ako digitálneho notára

Čilská Národná agentúra pre energetiku (CNE) oznámila, že v národnej energetickej sieti bude implementovať technológiu Blockchain. CNE použije Blockchain na autentifikáciu informácií ako sú marginálne náklady, priemerné trhové ceny, ceny pohonných látok a dodržiavanie zákonov o obnoviteľnej energií. Výkonný riaditeľ CNE Andrés Romero uviedol, že posun smerom k Blockchainu bol vykonaný z dôvodu potreby bezpečnosti údajov, pričom táto technológia má slúžiť ako digitálny notár. (cointelegraph.com)

Fond pravdepodobne okradol ľudí o vyše 50 miliónov dolárov

Viac ako 27 500 ľudí z Južnej Afriky, Austrálie a USA sa s najväčšou pravdepodobnosťou stalo obeťou Stevea Twaina, obchodníka s forexom a komoditami, ktorý založil investičnú skupinu Bitcoin BTC Global. Juhoafrický Sudnay Times informoval, že bol prostredníctvom jeho fondu odcudzený majetok v hodnote približne 50 miliónov dolárov. Lloyd Ramovha z juhoafrického riaditeľstva pre vyšetrovanie prioritných trestných činov zatiaľ nevie povedať, či išlo o “ponzi schému“. Investori vkladali svoje prostriedky do jednej adresy peňaženky. Ramovha dodal, že suma stratených finančných prostriedkov sa ešte môže zvýšiť. Niektorí investori oznámili, že prišli o peniaze v hodnote vyše 100 tisíc dolárov. Cheri Ward, správca spoločnosti však tvrdí, že nedošlo k podvodu a že investori dostali výnosy a mali si byť vedomí rizík spojených s investovaním do fondu. (cointelegraph.com)

Britská poslankyňa považuje Bitcoin za ponzi schému

Diane Abottová, poslankyňa tieňového kabinetu v Spojenom kráľovstve, uviedla v rozhovore pre časopis The House, že Bitcoin je len ,,obrovská ponziho schéma” a sľúbila, že labouristická strana, ktorej je členkou, ho bude regulovať, ak bude zvolená. Abottová tvrdí, že Bitcoin by sa mohol veľmi ľahko zrútiť a zdôraznila svoj názor, že Veľká Británia by mala obmedziť jeho šírenie v rámci hospodárstva krajiny. (cointelegraph.com)

Holandská banka chce vlastnú kryptopeňaženku

Významná holandská banka Rabobank, ktorá spravuje približne 681 miliárd eur (838 miliárd dolárov), sa pohráva s myšlienkou založenia vlastnej peňaženky pre kryptomeny, ktorá by bola súčasťou jej online bankingu.  Nápad vznikol v rámci interného programu “Moonshot”, v ktorom majú zamestnanci prinášať inovatívne myšlienky pre další rozvoj banky. Vytvoriť vlastnú peňaženku pre kryptomeny chcela minulý rok aj Shinhan Bank v Južnej Kórei, no regulácie juhokórejských orgánov zo záveru minulého roka a úvodu roku 2018 jej vývoj pozastavili. (cointelegraph.com)

Kryptomeny sa potrebujú začleniť do zvyšku finančného systému

Guvernér Bank of England (BoE) Mark Carney vo svojom prejave v Edinburghu vyhasil, že kryptomeny v súčasnosti neohrozujú finančnú stabilitu. Carney sa domnieva, že je načase začleniť ekosystém kryptomien do zvyšku finančného systému, pričom by sa na ne mal vzťahovať rovnaký regulačný prístup a rovnako prísne normy. Domnieva sa, že vďaka tomu sa minimalizuje pranie špinavých peňazí a riziká pre spotrebiteľov, ale pomôže to aj k rozvoju technológie jej širšiemu verejnému využitiu. V nedávnom vystúpení na Regent’s Univesity v Londýne zas povedal, že Bitcoin neuspel ako mena a treba ho vnímať skôr ako digitálne aktívum. (cointelegraph.com)

Nemecko nebude zdaňovať platby kryptomenami

Nemecké spolkové ministerstvo financií považuje Bitcoin za oslobodený od dane, ak bude použitý ako platobný prostriedok. Toto rozhodnutie urobil na základe rozhodnutia Európskeho súdu z roku 2015, ktoré stanovilo precedens pre všetkých členov Európskej únie.

,,Virtuálne meny sa považujú za rovnocenné zákonným platobným prostriedkom, ak tieto takzvané kryptomeny boli akceptované ako alternatívne a zmluvné platobné prostriedky zúčastnených strán na transakcií a neboli použité na žiadny iný účel ako ako platobný prostriedok,” znie vysvetlenie súdu.

Podľa tohto rozhodnutia je konverzia z kryptomeny na fiat alebo naopak klasifikovaná ako „iné zdaniteľné služby“. Preto strana, ktorá koná ako sprostredkovateľ tejto výmeny, nebude zdanená.

V USA to vnímajú inak. IRS (Interná daňová služba) vníma Bitcoin ako typ majetku, čo znamená, že každý nákup, pri ktorom je použitý Bitcoin, je technicky považovaný za predaj majetku a preto podlieha dani z kapitálových výnosov. (cointelegraph.com)

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.