Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (29.5.): Rast BTC, NASDAQ, Blockchain či bublina

Článok

Správy dňa a Bitcoin
Správy dňa a Bitcoin

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Rast Bitcoinu alebo len ďalšia manipulácia?

Bitcoin, ktorý bol v noci blízko k tomu, aby klesol pod hodnotu 7000 dolárov, zhruba okolo obeda posilnil nárazovo o približne 400 dolárov. Od toho momentu sa však opäť pochybuje medzi hodnotami 7350 a 7450 USD. Rast ceny Bitcoinu pomohol aj altcoinom, ktoré posilnili v rozmedzí od dvoch do 7 percent (voči USD). Výnimkou sú TRON a EOS, ktoré zaznamenali výraznejší pokles. Kuriózne ide o dve kryptomeny, ktoré čakajú v najbližších dňoch na spustenie vlastných mainnetov. Tron sa ho dočká už 31. mája.

EOS má/mal bezpečnostné chyby vo svojej sieti

Najväčšia čínska spoločnosť zaoberajúca sa internetovou bezpečnosťou, Qihoo 360, našla niekoľko bezpečnostných rizík v blockchain platforme EOS, pričom uviedla, že tieto chyby by mohli viesť k vzdialeným útokom na všetky uzly EOS. Viac o tom píšeme v tomto článku.

Rýchle správy

NASDAQ vo svojom článku označil tri kryptomeny, ktoré odporúča do budúcnosti. Ide o Bitcoin, Stellar a Litecoin

Spoluzakladateľ Wikipedie Jimmy Wales počas BlockShow Europe 2018 vyhlásil, že kryptomeny sú určite v bubline. ,,Práve teraz sme v bubline. Absolútne určite sme v bubline. Nemyslím si, že je veľa ľudí, ktorí by to popierali,” vyhlásil.

Audítorská a poradenská firma Deloitte tvrdí, že blockchain technológia sa stane kľúčovým prvkom pre odvetvie maloobchodného a baleného tovaru. Analyzovala viac ako 50 možných prípadov použitiach blockchainu a naznačuje, že potenciálny vplyv vznikajúcej technológie je obrovský.

Bank of England vydala v máji dokument, v ktorom sa uvádza, že prijatie digitálnych mien centrálnou bankou by mohlo predstavovať hrozbu pre hospodársku súťaž komerčných bánk.

Burza Bithumb v rámci preventívnych opatrení proti praniu špinavých peňazí zamedzí prístup k účtom z 11 krajín, pričom existujúce účty budú zrušené do 21. júna. Ide o krajiny ako Irán, Etiópia, Irak, Srbsko, Srí Lanka či Tunisko.

Podľa správy čínskej vlády bolo na svete spustených už vyše 80 000 blockchain projektov a len 8% z nich stále existuje. 92% ostatných zlyhalo a ich životnosť bola priemerne 1,2 roka.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.