Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.
Utorkové správy zo sveta kryptomien
Rast Bitcoinu alebo len ďalšia manipulácia?
Bitcoin, ktorý bol v noci blízko k tomu, aby klesol pod hodnotu 7000 dolárov, zhruba okolo obeda posilnil nárazovo o približne 400 dolárov. Od toho momentu sa však opäť pochybuje medzi hodnotami 7350 a 7450 USD. Rast ceny Bitcoinu pomohol aj altcoinom, ktoré posilnili v rozmedzí od dvoch do 7 percent (voči USD). Výnimkou sú TRON a EOS, ktoré zaznamenali výraznejší pokles. Kuriózne ide o dve kryptomeny, ktoré čakajú v najbližších dňoch na spustenie vlastných mainnetov. Tron sa ho dočká už 31. mája.
EOS má/mal bezpečnostné chyby vo svojej sieti
Najväčšia čínska spoločnosť zaoberajúca sa internetovou bezpečnosťou, Qihoo 360, našla niekoľko bezpečnostných rizík v blockchain platforme EOS, pričom uviedla, že tieto chyby by mohli viesť k vzdialeným útokom na všetky uzly EOS. Viac o tom píšeme v tomto článku.
Rýchle správy
NASDAQ vo svojom článku označil tri kryptomeny, ktoré odporúča do budúcnosti. Ide o Bitcoin, Stellar a Litecoin
Spoluzakladateľ Wikipedie Jimmy Wales počas BlockShow Europe 2018 vyhlásil, že kryptomeny sú určite v bubline. ,,Práve teraz sme v bubline. Absolútne určite sme v bubline. Nemyslím si, že je veľa ľudí, ktorí by to popierali,” vyhlásil.
Audítorská a poradenská firma Deloitte tvrdí, že blockchain technológia sa stane kľúčovým prvkom pre odvetvie maloobchodného a baleného tovaru. Analyzovala viac ako 50 možných prípadov použitiach blockchainu a naznačuje, že potenciálny vplyv vznikajúcej technológie je obrovský.
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Bank of England vydala v máji dokument, v ktorom sa uvádza, že prijatie digitálnych mien centrálnou bankou by mohlo predstavovať hrozbu pre hospodársku súťaž komerčných bánk.
Burza Bithumb v rámci preventívnych opatrení proti praniu špinavých peňazí zamedzí prístup k účtom z 11 krajín, pričom existujúce účty budú zrušené do 21. júna. Ide o krajiny ako Irán, Etiópia, Irak, Srbsko, Srí Lanka či Tunisko.
Podľa správy čínskej vlády bolo na svete spustených už vyše 80 000 blockchain projektov a len 8% z nich stále existuje. 92% ostatných zlyhalo a ich životnosť bola priemerne 1,2 roka.
Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.