Sme aj na sociálnych sieťach

EOS

Sieť EOS má bezpečnostnú chybu, informovali Číňania. Údajne je už opravená

Avatar

Článok

zo dňa

EOS - chyba

Najväčšia čínska spoločnosť zaoberajúca sa internetovou bezpečnosťou, Qihoo 360, našla niekoľko bezpečnostných rizík v blockchain platforme EOS, pričom uviedla, že tieto chyby by mohli viesť k vzdialeným útokom na všetky uzly EOS.

Qihoo 360 uviedla, že tieto chyby oznámila developerom EOS, ktorí potvrdili, že hlavná sieť (mainnet), ktorej spustenie je naplánované už na 2. júna, nebude uvedená do prevádzky, kým sa nevyriešia problémy súvisiace s jej bezpečnosťou. Zástupcovia EOS následne podľa Cointelegraph oznámili, že spomínané chyby boli odstránené v priebehu niekoľkých hodín.

Chyba v kóde by v prípade jej neodstránenia mohla umožniť hackerom ovládať digitálnu menu v sieti EOS, získať súkromne kľúče a dáta používateľov, či spustiť počítačový útok alebo začať ťažbu iných kryptomien.

360 označila tieto chyby ako novú “sériu bezprecedentných bezpečnostných rizík“, ktoré by mohli ovplyvniť aj ďalšie blockchain platformy mimo  EOS. ,,360 dúfa, že odhalenie tejto medzery bude viesť k tomu, že ľudia pracujúci na blockchain platformách budú venovať väčšiu pozornosť bezpečnosti a spoločne zlepšia bezpečnosť blockchain siete.”

Správy o  problémoch v sieti EOS pochopiteľne ovplyvnil aj cenu tejto kryptomeny, ktorá rýchlo oslabila o výše 6%.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

Charles Hoskinson z Cardano kritizuje EOS a Ethereum

Avatar

Článok

zo dňa

od

Hoskinson

Charles Hoskinson, ktorý patrí medzi spoluzakladateľov Ethereum a v súčasnosti sa venuje vývoju kryptomeny Cardano (ADA), kritizoval súčasný prístup vývojárov Ethereum a EOS.

Hoskinson svoje pripomienky voči EthereumEOS vyslovil počas rozhovoru s magazínom Fortune, ktorý bol publikovaný 9. apríla. Počas neho poznamenal, že väčšina protokolov vrátane Cardano zverejňuje celý svoj open soure kód a teda umožňuje ostatným vývojovým tímom, ktoré stoja za inými projektmi, aby ich študovali, použili alebo prípadne vylepšili a to v súlade so zásadou, že všetky kryptoprojekty majú koniec koncov jeden spoločný cieľ.  V tomto sa podľa Hoskinsona odlišuje prístup EOSprístup Ethereum ohľadom ich Proof-of-Stake (PoS) algoritmu.

Vodcovské ponímanie Vitalika Buterina (Ethereum) a Dana Larmiera (EOS) a úzkeho okruhu vedúcich inžinierov vedú k tomu, že sa veľké veci nedejú, alebo sa dejú pomaly. Hoskinson poukazuje na to, že keby bol takýto prístup aplikovaný v prípade úsilia dostať človeka na mesiac, nikdy by sa to nepodarilo. ,,Do toho megaprojektu sa zapojilo viac ako milión ľudí,” skonštatoval.

Hoskinson sa vyjadril aj na adresu Bitcoinu, u ktorého ho trápi problematickosť dosiahnuť dôležité rozhodnutia, napríklad v prípade implementácie Shnoor podpisov alebo lepšej sidechain podpory. Napriek tomu, že tieto implementácie by pre Bitcoin znamenali výrazne zlepšenia použiteľnosti, zaviedli by do systému viac zložitosti a teda aj prípadného rizika. Ako riešiť túto problematiku je podľa Hoskinsona stále nejasné.

Nedávno sme vás informovali, že Hoskinson volá po tom, aby kryptomeny dosiahli svoj “Wi-Fi” moment, ktorý je potrebný pre ich ďalšie napredovanie. Kritikou EOS a Ethereum, ale aj absenciou rozhodovacích schopností u Bitcoinu, sa snaží poukázať na to, že celá kryptokomunita by mala výraznejšie ťahať za jeden koniec povrazu.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Čítať ďalej

Bitcoin

Blumer z EOS kritizuje Bitcoin: Je pomalý a transakcie sú drahé

Avatar

Článok

zo dňa

od

Brendan Blumer

Brendan Blumer, ktorý patrí medzi vedúcich pracovníkov EOS, sa pustil do kritiky Bitcoinu. Vadia mu na ňom najmä pomalé transakčné časy, nízky počet transakcií za sekundu a vysoké náklady na transakciu.

32-ročný generálny riaditeľ spoločnosti Block.one, ktorá stojí za vývojom kryptomeny EOS, jednou z najväčších platforiem na budovanie a zavádzanie decentralizovaných aplikácii (dApps), označil Bitcoin za fundamentálne významný, pokiaľ ide o to, ako finančné transakcie medzi dvomi stranami budú spracované v budúcom svetovom hospodárstve.

Podľa Blumera sú však transakcie u Bitcoinu drahé, ak sa berie do úvahy ročná inflácia z blokových odmien. Blumer odhaduje, že užívatelia platia v priemere 50-100 dolárov extra navyše za transakciu. Zároveň tvrdí, že Bitcoin je obmedzený, pretože môže spracovať len 3 transakcie za sekundu (TPS). Tieto faktory preňho predstavujú obrovské obmedzenia.

S názorom Blumera samozrejme nesúhlasili všetci. Diskusia sa strhla najmä na Twitteri užívateľa @vakeraj, ktorý napísal: ,,Dovoľte mi vysvetliť, prečo je dôležité, aby moderátori mali technické vzdelanie. Moderátor počas vyhlásení Brenadana vôbec nereagoval na to, že zo seba chrlil jednu lož za druhou počas toho, ako propagoval svoj scam EOS.”

Na tento “tweet“ reagoval aj samotný Blumer, ktorý vyhlásil, že Bitcoinu v skutočnosti fandí, no to nič nedokáže zmeniť na tom, že je pomalý a má drahé transakcie. Priznal však, že dúfa, že z dlhodobého hľadiska dosiahne Bitcoin masovú adopciu. Na margo EOS vyhlásil, že jeho cieľom nie je konkurovať Bitcoinu, pretože bol navrhnutý na “odlišné prípady použitia.”

Zdroj: cryptoslate

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Binance Coin

Predikcia cien kryptomien ku koncu roka 2019: Najlepšou voľbou EOS, Tron či Binance Coin?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Predikcia 2019

Portál Finder.com požiadal v rámci svojej ankety niekoľko odborníkov zo sveta fintech, aby sa pokúsili vysloviť svoju predikciu hodnoty 13 sledovaných kryptomien ku 1. marcu 2019 a ešte odvážnejšie vyjadriť predikciu ku 31. decembru 2019. Ceny boli následne zpriemerované a premietnuté do tabuľky.

UPOZORNENIE: Tento článok nie je investičnou radou. Do kryptomien investujte vždy len toľko, koľko si môžete dovoliť stratiť.

Oslovenými odborníkmi z oblasti fintech boli Craig Cobb z Tradercobb.com, Fred Schebesta z Finder.com a Hiveex.com, Jimmy Song z Blockchain Capital LLC & Programming Blockchain, Alisa Gus z Wishknish, Joseph Racyznski z Joetechnologist.com, Brendan Markey-Towler z RMIT blockchain Innovation Hub, Ajay Kumar Shrestha z University of Saskathewan Co-Pierre Georg z Univerzity Kapské Mesto, Sarah Bergstrand z BitBull Capital a Genson Glier z Blocktoken.

Táto anketa prebieha na Finder.com každý mesiac. Naposledy bol najbližšie Joe Raczynski, ktorý predpovedal, že Bitcoin dosiahne 1. februára hodnotu 3500 dolárov. Netrafil sa len o 61 dolárov, keďže BTC stál v čase vyhodnotenia $3439.

Najbližší mesiac

Pokiaľ ide o február, tak najväčší rast má podľa tejto predikcie zaznamenať Cardano (ADA), až 54%. Druhým najväčším skokanom má byť TRON (TRX) s rastom o 10%, na treťom mieste sú Ethereum XRP (rast o 8%). Hodnota Bitcoinu by mala vzrásť o 2% na 3536 dolárov. V strate údajne skončia Monero (-3%) a Litecoin (-8%).

Koncoročný tip

Pokiaľ ide o predikcie ku 31. decembru 2019, tie sú veľmi pozitívne. Najvýraznejší rast by mala zaznamenať kryptomena EOS, ktorá posilní vraj až o 727%. Výborne si však budú počínať aj Binance Coin (459%), Tron (449%) či Ethereum Classic (385%).  Bitcoin podľa tipov oslovených odborníkov stúpne o 89% na 6549 dolárov.

V pluse budú všetky sledované kryptomeny, no niektoré zaznamenajú menej výrazný rast. Napríklad Ripple (XRP) napriek tomu, že v iných analýzách je považované za možného top skokana roka, vraj posilní “len” o 49%.

Predikcia

Kliknite sem pre zväčšenie obrázku

Tieto predikcie samozrejme berte s rezervou. V rámci ankety boli oslovení ľudia, ktorí veria v obrovský potenciál kryptomien a bolo by preto prekvapujúce, keby neočakávali pozitívny trend vývoja na trhu.

Changpeng Zhao: Schválenie Bitcoin ETF nie je kľúčové pre rast kryptomien

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Čítať ďalej

Bitcoin

Nový čínsky rating kryptomien: Bitcoin stále nízko, vyhráva tradične EOS

Avatar

Článok

zo dňa

od

Čínsky rating kryptomien

Čínske ministerstvo priemyslu a informačnej technológie (CCID) zverejnilo svoj už deviaty rating kryptomien, ktorého víťazom sa opäť stala kryptomena EOS.

Čína zostavuje tento rebríček na základe troch hlavných faktorov – technológia, aplikácia (použiteľnosť) a kreativita.

Najnovšie vydanie hodnotí celkovo 34 kryptomien. Najviac bodov a celkové hodnotenie 146.9 získal EOS. Druhé je Ethereum (ETH) a tretie Ontology (ONT).

Bitcoin, ktorý tradične končí v rebríčku CCCID až v druhej desiatke, tentokrát obsadil 15. pozíciu a druhá najhodnotnejšia kryptomena podlá trhovej kapitalizácie XRP skončila až na 20. mieste.

Napriek tomu, že ide o čínsky rebríček, je prekvapujúce, že v hodnotení chyba naďalej TRON (TRX),  ktorého značná časť investorov pochádza práve z Číny. Z TOP10 kryptomien sa do výberu nedostal ani Bitcoin Satoshi Vision.

Aktuálny rating kryptomien podľa CCID

Rating kryptomien CCIS

 

Tokeny BitTorrent (BTT) sa predali na Binance za 15 minút!

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Čítať ďalej

Bitcoin

Rebríček CCID: Najlepšou kryptomenou je EOS, Bitcoin až na 19. mieste

Avatar

Článok

zo dňa

od

Rebríček CCID

Čína prostredníctvom svojho Centra pre rozvoj informačných technológii (CCID) zverejnila nové vydanie svojho pravidelného rebríčku, v ktorom hodnotí kryptomeny.

Dominantné postavenie EOS a Ethereum

Víťazom najnovšieho vydania sa stal EOS, druhé skončilo Ethereum. Oba projekty si udržali svoje pozície zo septembra 2018, pričom o prvé dve priečky sa delia dokopy už štyri mesiace. Ich dominancia je pripisovaná najvýraznejším pokrokom v používaní ich blockchainov na vývoj decentralizovaných aplikácii (DApps) a smart kontraktov.

,,V súčasnosti sú EOS a Ethereum nepochybne preferované platformy pre Dapp vývoj na celom svete a EOS ukazuje silnejšiu dynamiku. Údaje ukazujú, že EOS Dapp je vysoko aktívny a prílev nových užívateľov výrazne rastie,” vysvetľujú autori rebríčka dôvod, prečo sa EOS umiestnil aj pred Ethereum.

Rebríček CCID / október 2018:

 Rebríček CCID

Ripple prvýkrát v prvej desiatke

Októbrové vydanie bolo už šiestym v poradí. Podobne ako v predchádzajúcich mesiacoch bolo hodnotených 33 projektov, ktoré sú podľa CCIn považované za najzaujímavejšie. Tromi kritériami hodnotenia bola technológia, aplikácia (použiteľnosť) a kreativita.

V prvej desiatke nastali len dve zmeny. LISK a QTUM nahradili Nuls (NULS) a Ripple (XRP).

K zlepšeniu rankingu Ripple prislepo spustenie ostrej verzie projektu x-Rapid určeného pre medzinárodné platby. xRapid na rozdiel od x-Current (tiež produkt Ripple) používa token XRP, kým x-Current, ktorý bol mnohými finančnými inštitúciami preferovaný, ho nepotrebuje.

Bitcoin opäť klesol

Bitcoin dosiahol najlepšie postavenie  v rebríčku v auguste, keď sa prvýkrát dostal do TOP10. Potom však klesal, minulý mesiac bol sedemnásty a teraz je až na 19 pozícii, len o jedno miesto pred kontroverzným Verge (XVG). Napriek tomu, že ide o rebríček vydávaný v Číne zaujímavé je, že v rámci hodnotenia nie je spomenutý TRON (TRX).

Zdroj: smartereum.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

-

Upozornenie

CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.

-

Kryptonovinky.sk © 2019

-