Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (29.4.): Pojednávania SEC, BitGrail, Buffet či Litecoin

Článok

Správy dňa
Správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Nedeľňajšie správy zo sveta kryptomien

Charlie Lee nevylučuje odchod od Litecoinu

Charlie Lee, zakladateľ kryptomeny Litecoin (LTC), ktorý v minulosti pracoval aj na tvorbe populárnej zmenárne Coinbase, potvrdil v rozhovore Julianom Hospom (TenX) možnosť, že sa v budúcnosti vzdá pozície “lídra” kryptomeny Litecoin. Viac si o tom prečítajte v tomto našom článku.

Warren Buffet opovrhuje kryptomenami

87-ročný americký investor a generálny riaditeľ spoločnosti Berkshire Hathaway, Warren Buffet, znovu opovrhoval investíciami do kryptomien. Viac si o tom prečítajte v našom článku.

Pojednávanie SEC a Výboru pre finančné služby o ICO

Vo štvrtok sa uskutočnilo pojednávanie v Snemovni reprezentantov USA medzi členmi americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) a členmi Výboru pre finančné služby, z ktorých vyplynulo, že nevedia nájsť zhodu v tom, čo by mohlo byť prijaté ako “vyvážený prístup k regulácii ICO”, teda počiatočnej ponuky mincí.

Jedným z účelov jednaní bolo diskutovať o príčinách poklesu počtu počiatočných verejných ponúk (IPO) a možnosti, že by ich nahradili ICO. Člen výboru Brad Sherman s tým nesúhlasil, pretože IPO podľa neho poskytuje pracovné miesta v reálnej ekonomike a ICO robí presný opak.  Opakovalo sa taktiež tvrdenie, že väčšina ICO by mohli byť považované za cenné papiere. (cointelegraph.com)

Návrh na bankrot burzy BitGrail

Talianska právnická kancelária BonelliErde, ktorá zastupuje obete hacku kryptoburzy BitGrail, podala na talianskom súde návrh na vyhlásenie bankrotu tejto burzy. Tento krok predstavuje najnovší vývoj sporu medzi majiteľom burzy BitGrail a nadáciou Nano, keďže práve BitGrail prišiel o mince NANO v hodnote okolo 187 miliónov dolárov. NANO poskytuje finančnú a právnickú pomoc obetiam hacku, pričom viac ako 3000 poškodených klientov uprednostňuje okamžité zúčtovanie aktív BitGrail, pretože sa obáva ďalšieho vyčerpania jej aktív. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.