Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Charlie Lee nevylučuje možnosť odchodu z vedúcej pozície Litecoin (LTC)

Článok

Charlie Lee a Litecoin
Charlie Lee a Litecoin

Charlie Lee, zakladateľ kryptomeny Litecoin (LTC), ktorý v minulosti pracoval aj na tvorbe populárnej zmenárne Coinbase, potvrdil v rozhovore Julianom Hospom (TenX) možnosť, že sa v budúcnosti vzdá pozície “lídra” kryptomeny Litecoin.

V zaujímavom online rozhovore, ktorý sa uskutočnil 27. apríla, Lee vyjadril želanie, aby Bitcoin a Litecoin pracovali spoločne, pretože sa navzájom posilňujú, hoci majú rôzne účely. Lee zdôraznil decentralizovanú povahu Bitcoinu, ktorú mu poskytol jeho anonymný tvorca (známy je len pseudonym Satoshi Nakamoto), pričom si myslí, že to je dôležitý prvok, ktorý svojou prítomnosťou nedokázal poskytnúť Litecoinu.

,,Litecoin je viac centralizovaný, pretože som okolo neho, takže má viac centralizovaný vývojový tím, má viac centralizované nadácie. Môžem ho nasmerovať k mojej vízii a ľudia ma počúvajú, pretože som ho vytvoril,” vysvetlil Lee.

Keď sa ho následne Julian Hosp (zakladateľ spoločnosti TenX) spýtal, či niekedy zvažoval odchod z vedúcej funkcie, Lee uviedol, že v skutočnosti pred pár rokmi z časti odišiel, keďže sa viac zameral na vývoj lepšieho využitia Bitcoinu na Coinbase.

Charlie Lee následne povedal, že skutočná decentralizovaná kryptomena by nemala mať lídra, ktorý by ju kontroloval. ,,Svetovo uznávaná decentralizovaná mena nemôže mať reálneho lídra, ktorý sa snaží kontrolovať veci, takže aby sa stala viac decentralizovaná (Litecoin pozn. red.), je tu možnosť, že eventuálne odstúpim,” priznal Lee.

Lee v decembri 2017 šokoval investorov do Litecoinu, tým, že predal všetky svoje mince LTC. Odôvodnil to argumentom, že nechcel, aby bol spájaný s obvineniami, podľa ktorých svojimi vyhláseniami manipuluje s jeho cenou. ,,Nebojte sa. Neopúšťam Litecoin. Stále venujem celý môj čas práci na Litecoine. Keď Litecoin uspeje budem stále odmenený rôznymi spôsobmi, len nie priamo prostredníctvom vlastníctva mincí,” vysvetlil v decembri svoje nečakané rozhodnutie.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.