Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (29.3.): Deadpool, štedrý dar Ripple či Bitfinex do Európy

Článok

Bitfinex, Ripple či Deadpool
Bitfinex, Ripple či Deadpool

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin a Litecoin v Deadpoole

Postavu Deadpoola pozná určite každý nadšenec komixov a filmov od Marvelu. V rámci uniknutých informácií z pripravovanej série sa zistilo, že komix počíta aj s existenciou kryptomien. V scenári sa konkrétne spomína Bitcoin a Litecoin, pričom v duchu drzého Deadpoola, ktorý je plný vtipných a satirických hlášok, sa hlavná postava pozerá aj na svoj telefón, aby si skontroloval aktuálnu cenu BTC.  ,,Neďakuj mne. Poďakuj sa siedmim stovkám bitcoinov, čo mi platíš. Ach môj bože, to o toľko klesol?” hovorí Deadpool v jednej zo scén, keď si kontroluje cenu BTC. (ambcrypto.com/bitcoin-btc-and-litecoin-ltc-in-showbiz-making-an-appearance-in-the-deadpool-series-script/

Ripple vo Veľkej Británii

Jediná špecializovaná kryptozmenáreň vo Veľkej Británii London Block Exchange (LBX) pridala kryptomenu Ripple do svojho portfólia. Okrem XRP má v ponuke aj Ethereum, Bitcoin a Litecoin. LBX je populárna zmenáreň vďaka prehľadnej aplikácií a spĺňaní všetkých prísnych protokolov KYC (poznaj svojho klienta). Všetky kryptomeny na LBX je možné obchodovať proti doláru, euru alebo libre. (ambcrypto.com)

Bitfinex do Švajčiarska?

Podľa nemecky písaného švajčiarskeho denníka Handelszeitung zvažuje Bitfinex presunutie svojho sídla do Švajčiarska. ,,Bitfinex, jedna z najväčších kryptobúrz na svete, sa chce usadiť vo Švajčiarsku a regulovať sa tu,” znie v texte článku.

Generálny riaditeľ tejto spoločnosti Jean Louis van der Velde priznal, že jeho firma hľadá nový domov, kde by mohol zlúčiť svoje operácie s materskou spoločnosťou iFinex. Bitfinex aktuálne pôsobí na britských Panenských ostrovoch, no ak uzavrie dohodu so švajčiarskou stranou, do tejto alpskej krajiny presťahuje kompletné operačné oddelenie vrátane finančnej a technickej podpory.

Švajčiarsko je atraktívnou krajinou pre spoločnosti obchodujúce s kryptomenami vzhľadom na transparentné zákony, spoľahlivosť a pozitívny prístup k technologickému vývoju. Už viackrát bolo Švajčiarsko označené za možné budúce „Silicon Valley” pre blockchain a kryptomeny.

Do Európy plánuje expandovať aj najväčšia kryptoburza Binance, ktorá má v pláne otvoriť svoje sídlo na Malte, kde ju víta aj premiér krajiny Joseph Muscat. (ambcrypto.com)

Pozitívna predpoveď pre rok 2018

Bill Barhydt, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Abra, ktorá prevádzkuje kryptopeňaženku, na ktorej je možné obchodovať s 50 fiat menami a 20 kryptomenami, si myslí, že aj v roku 2018 sa dočkáme “bull marketu”, počas ktorého budú rapídne rásť hodnoty kryptomien. Zapríčiniť by sa o to mal prílev investícií od západných inštitucionálnych investorov. Viac čítajte v našom článku.

Štedrý dar Ripple

Spoločnosť Ripple spôsobila doslova ošiaľ na americkom cfowdfunding serveri DonnorsChoose, ktorý využívajú učitelia hľadajúci finančnú podporu pre kvalitnejšie vzdelávanie svojich študentov. Ripple ako držiteľ najväčšieho množstva tokenov XRP, ktoré majú hodnotu viac než 14 miliárd dolárov, sa totiž rozhodol podporiť všetkých 35 tisíc bežiacich projektov na tejto sieti, pričom medzi ne rozložil dokopy 29 miliónov dolárov. Ripple týmto krokom v podstate uzavrel všetky existujúce kampane, pretože kompletne naplnil ich rozpočtové plány. Podporil tak takmer 28 tisíc verejných škôl naprieč 50 krajinami. (cnbc.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.