Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bill Barhydt: Do trhu prídu západní investori a rozpútajú „peklo“

Článok

Bill Barhydt, CEO ABRA
Bill Barhydt, CEO ABRA

Bill Barhydt, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Abra, ktorá prevádzkuje kryptopeňaženku, na ktorej je možné obchodovať s 50 fiat menami a 20 kryptomenami, si myslí, že aj v roku 2018 sa dočkáme “bull marketu”, počas ktorého budú rapídne rásť hodnoty kryptomien.

Barhydt v rozhovore pre Business Insider vyjadril presvedčenie, že do trhu sa zapoja západní inštitucionálni investori, pričom tvrdí, že hedžové fondy využijú volatilitu trhu a budú do neho investovať. Akonáhle sa to stane „otvoria sa dvere od pekla”.

,,Hovoril som s ľuďmi z hedžových fondov, s jednotlivcami s veľkými majetkami, dokonca s komoditnými špekulantmi. Pozerajú sa na volatilitu na trhoch s kryptomenami a vnímajú ju ako obrovskú príležitosť,” prezradil.

Napriek poklesu trhovej kapitalizácie kryptomien z 800 miliárd dolárov v polovici decembra na aktuálne menej než 300 miliónov je Barhydt presvedčený, že kryptomeny opäť získajú svoju zašlú slávu. Takisto uviedol, že niektoré japonské finančné inštitúcie začali investovať do kryptotrhu už na konci minulého roka a aj to čiastočne spôsobilo cenovú “rallye”, počas ktorej sa Bitcoin vyšplhal až na 20 tisíc dolárov.

,,V skutočnosti v kryptomenách teraz nie sú žiadne západné inštitúcie. Dávajte pozor akonáhle príde do trhu veľká časť západných inštitucionálnych peňazí,” povedal.

Výrazný pád trhu spôsobil tiež pokles vyhľadávania informácií o kryptomenách na sociálnych sieťach a na Google. Riaditeľ Abra si však myslí, že na trh to nebude mať výrazný vplyv: ,,Inštitucionálny záujem sa bude rozvíjať bez ohľadu na trendy spoločnosti Google.”

Stačí pol percenta

Bill Barhydt sa domnieva, že inštitucionálne peniaze budú mieriť najprv do kryptomien ako Bitcoin či Ethereum, čo vytvorí “halo efekt“ aj u ostatných digitálnych mien.

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) už začala sledovať hedžové fondy, ktoré investovali do kryptomien. Barhydt to však nevníma negatívne, nakoľko si myslí, že regulácie budú mať pozitívny vplyv na to, aby sa inštitúcie zaujímali o kryptomeny.

Zároveň poznamenáva, že na Západe sme čoraz bližšie k tomu, aby si veľkí investori zvykli investovať 0,5% zo svojho majetku do kryptomien. ,,Aj keď investujú len 0,5%, čo je malá suma, stále by išlo o stovky miliónov dolárov, čo by spôsobilo obrovský rast na trhoch s kryptomenami.”

TIP: Nepoznáte kryptopeňaženku Abra s 50 fiat menami a 20 kryptomenami? Prečítajte si náš článok!

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne