Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (29.11.): Bitcoin posilňuje, vo vyhľadávaní sa objavuje čoraz častejšie

Článok

Správy dňa - Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin pokračuje v raste, zelenajú sa aj altcoiny

Hodnota Bitcoinu oproti svojmu tohtoročnému minimu na úrovni približne $3600 dolárov vzrástla na $4400 (v čase editácie článku $43200), pričom najviac sa trhu darí v posledných dvoch dňoch. Kapitalizácia je podľa CoinMarketCap-u na úrovni 142 miliárd dolárov, čo je o 27 miliárd viac než tohtoročné “low” z 25. novembra.  Zároveň však rastie dominancia BTC (54%). Altcoiny sú oproti BTC za posledný deň zväčša v červených číslach. Výnimkou sú medzi poprednými coinami Tron (TRX), ktorý pridal 20%, NEO (+5%), Cardano (+6%) a Stellar (+2%).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Riaditeľka Bakkt: Chystáme sa na kryptomenovú revolúciu

Generálna riaditeľka (CEO) platformy Bakkt, za ktorou stojí finančný gigant Intercontinental Exchange (ICE), povedala, že ambíciou ICE je prostredníctvom Bakkt dosiahnuť revolúciu v sektore obchodovania, podobne ako sa to ICE podarilo s energiami pred zhruba 15 rokmi. Viac sa o tom dočítate v tomto našom článku.

Galaxy Digital prežíva ťažký rok

Investičná banka Galaxy Digital, ktorú založil známky “býk” Mike Novogratz, stratila v prvých troch štvrťrokoch roku 2018 až 137 miliónov dolárov. Cena akcii banky zameranej na kryptomeny klesla na rekordné nízku úroveň, keď len tento mesiac padla o ďalších 55%. Spoločnosť, ktorá vznikla začiatkom tohto roka vysvetľuje, že straty spôsobili hlavne poklesy cien Bitcoinu, Ripple a Ethereum. Mike Novogratz v rozhovore pre Bloomberg priznal, že tento rok bol pre jeho firmu ťažký, no očakáva, že rok 2019 prinesie otočenie trhu a prílev nových inštitucionálnych peňazí. (cointelegraph)

Rýchle správy

MALWARE & CRYPTOJACKING: Nová správa bezpečnostnej spoločnosti Kaspersky Labs informuje, že početnosť cryptojackingu – teda inštalácia malware, ktorý ťaží kryptomeny na napadnutom počítači bež súhlasu jeho majiteľa, naďalej stúpa.

STEEMIT: Platforma sociálnej siete Steemit prepúšťa v dôsledku poklesu cien s kryptomenami viac ako 70% svojich zamestnancov. Firma prevádzkuje decentralizovanú aplikáciu na blockchaine Steem.

HUOBI: Singapurská kryptoburza Huobi spustila platformu s derivátmi s názvom Huobi DM, ktorá má poskytnúť zákazníkom možnosť obchodovania s krypotmenovými kontraktmi pri rastúcich aj klesajúcich cenách. Obchodovanie s kontraktmi umožňuje kupovať a predávať digitálne meny za vopred stanovené ceny v stanovených termínoch v budúcnosti, čo investorom a obchodníkom umožňuje otváranie dlhých aj krátkych pozícii.

GOOGLE TRENDS: Vyhľadávanie slova Bitcoin je podľa analytického nástroja Google Trends najvyššie od apríla tohto roku.


Facebook | Telegram | Notifikácie vpravo dole

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.