Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (28.6.): Črtá sa spolupráca Tron s Cardano?

Článok

Správy dňa - Tron a Cardano
Správy dňa - Tron a Cardano

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Veľká špekulácia: Kúpi Facebook zmenáreň Coinbase?

Včera sme vás v našom dennom súhrne noviniek informovali o rozhodnutí Facebooku zrušiť globálny zákaz propagácie kryptomien na tejto sociálnej sieti. Po novom budú môcť kryptomeny propagovať dopredu overené spoločnosti, no stále je v platnosti zákaz reklám na ICO či binárne opcie. Portál independent.co.uk však vo svojom článku zachádza ešte ďalej a špekuluje o možnosti, že Facebook sa zmenou tohto nariadenia chystá na významný krok v oblasti kryptomien. Viac o tom píšeme v tomto článku.

Črtá sa spolupráca Tron a Cardano?

Diskusia na Twitteri medzi predstaviteľom Cardano Charlesom Hoskinsonom a Tron-u Justinom Sunom naznačuje, že tieto dve kryptomeny by mohli nadviazať zaujímavú spoluprácu, ktorá by bola prospešná pre obe strany. Hoskinson navrhuje Sunovi, aby Tron používal ich Mantis klienta namiesto Ethereum Java, na čo Sun reagoval, že sa na to určite pozrú a túto možnosť zvážia.

Cardano je aktuálne ôsma najhodnotnejšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie, Tron je na 11. priečke. Obe digitálne meny za posledných 7 dní stratili až približne 20% svojej hodnoty.

Coinbase a charita

Generálny riaditeľ spoločnosti Coinbase Brian Armstrong oznámil spustenie charitatívnej iniciatívy za účelom finančne pomôcť ľuďom globálnym šírením kryptomien. Nezisková iniciatíva GiveCrypto.org má získať finančné dary od vlastníkov kryptomien, ktorí môžu venovať malé sumy ľudom v núdzi, ktorí žijú v chudobných krajinách. (cointelegraph)

Wozniack o blockchaine

Spoluzakladateľ Apple Steve Wozniack porovnal blockchain s DOT-COM bublinou, ale zároveň uviedol, že v budúcnosti má potenciál. Počas konferencie o technológii NEX v New Yorku uviedol, že táto technológia vytvorila podobný humbuk ako prvé internetové spoločnosti v ére DOTCOM bubliny. Zároveň uviedol, že bude zrejme nejakú dobu trvať, kým sa potenciál blockchainu naplno prejaví. (cointelegraph)

Rýchle správy

JAPONSKO: Japonská aplikácia na posielanie správ LIKE spustí vlastnú zmenáreň s ponukou 30 rôznych kryptomien. V tlačovej správe uvádza, že počíta s približne 200 miliónmi používateľov mesačne. (cointelegraph)

USA: Agenti Ministerstva spravodlivosti USA mali zatknúť viac ako 35 ľudí, ktorí sa snažili na dark weboch manipulovať s cenami kryptomien. Operácia zahrnula zabavenie ťažobných zariadení na Bitcoin, 2000 BTC a ďalšie kryptomeny v celkovej hodnote vyše 20 miliónov dolárov. (cointelegraph)

TRON (TRX) & ZenCash (ZEN): Pornostránka PornHub potvrdila, že bude akceptovať ako formu platidla kryptomeny Tron a ZenCash. Už dlhšie prijíma platby Verge (XVG).

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne