Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (28.3.): Žaloba na Facebook, Google a Twitter či „tweet“ Justina Suna

Článok

Správy dňa - žaloba Facebook
Správy dňa - žaloba Facebook

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Žaloba na Facebook, Twitter a Google!

Kryptomenové a blockchainové asociácie v Rusku, Číne a Južnej Kórei plánujú v máji podať spoločnú žalobu na Google, Twitter, Facebook a Yandex v súvislosti s tým, že sa tieto sociálne siete rozhodli zakázať reklamy na kryptomeny a ICO.

,,Veríme, že išlo o využitie monopolnej pozície týchto štyroch spoločnosti, ktoré uzavreli kartelové dohody s cieľom manipulovať s trhom. Zákaz týchto štyroch organizácií viedol k výraznému poklesu trhu v posledných mesiacoch,” uviedol Jury Pripachkin, prezident ruského združenia RACIB ako jeden zo zástupcov tejto iniciatívy.

Zapojené organizácie vytvorili spoločný fond na podporu a formulovanie súdneho sporu. Žaloba bude podaná v USA, keďže niektoré štáty v USA sú lojálne voči kryptomenám. Konkrétne sa spomínal Wyoming, ktorý schválil zákon o oslobodení dane z kryptomien. (cointelegraph.com)

Mieri Tron do TOP10?

Tron (TRX) a Binance Coin (BNB) sú jediné dve kryptomeny z Top 20, ktoré sú (v čase písania tohto článku) za posledných 7 dní v zelených číslach. Tron posilnil o 17% a Binance Coin (BNB) až o 24%. Za hlavný dôvod sa považuje to, že u oboch kryptomien sa očakáva “coin burn” a u Tronu aj spustenie testovacej siete (viac podrobnosti v tomto našom článku).

V reakcií na rastúcu hodnotu Tronu (TRX) napísal pred pár hodinami jeho zakladateľ Justin Sun na Twitteri správu, ktorou podporil pozitívne naladených investorov do tohto tokenu vyhlásením: „Sme na ceste naspäť do TOP10.”

Tron je aktuálne dvanásty s trhovou kapitalizáciou takmer 3 miliardy, pričom desiata IOTA má kapitalizáciu 3,4 miliardy dolárov. Justin Sun pred troma dňami na Twitteri tiež napísal “toto je len začiatokv reakcií na rast hodnoty TRX o 38 percent.  (twitter.com)

Coinbase bude podporovať ERC-20 tokeny

Populárna kryptozmenáreň Coinbase zverejnila na Twitteri dôležité oznámenie – bude podporovať ERC20 tokeny. ,,S nadšením oznamujeme náš zámer podporovať na Coinbase v nasledujúcich mesiacoch Ethereum ERC20 technický štandard . Malo by to vytvoriť cestu pre podporu ERC20 aktív v rámci našich produktov v budúcnosti, hoci sme v tomto čase zatiaľ neoznámili podporu žiadnych konkrétnych aktív,” znelo v oznámení na oficiálnom Twitter účte Coinbase. (twitter.com)

Reddit zrušil možnosť platiť Bitcoinom

Známa sociálna site Reddit sa rozhodla zrušiť možnosť platby za službu “Reddit Gold” pomocou Bitcoinu. Dôvodom môže byť, že platforma Coinbase chystá viaceré zmeny vo svojom programe Coinbase Commercial a spoločnosť Reddit má platby Bitcoinom priamo naviazané práve na túto službu.

Bitcoin ako platidlo je stale zaujímavý

Nemecká národná rada pre cestovný ruch (GNBT) sa rozhodla prijímať platby Bitcoinom a ďalšími kryptomenami. Zlaté odtlačky rúk Nelsona Mandelu boli predané za 10 miliónov dolárov prostredníctvom Bitcoinu. Japonský predajca aút L’Operaio začne poskytovať možnosť platiť za autá v Bitcoinoch, pričom sprostredkovateľom bude burza bitFlyer.  To sú len tri čerstvé príklady toho, že Bitcoin si naďalej nachádza cestu, ako sa postupne stať uznávaným rešpektovaným platidlom.

Varovanie od riaditeľa Federálnej rezervnej banky v Atlante

Prezident a generálny riaditeľ Federálnej rezervnej banky v Atlante Raphael Bostic zaujal negatívny postoj k investíciám do kryptomien. Na výročnom stretnutí Hope Global Forums vyzval americkú verejnosť, aby sa vyhla digitálnym menám. Na stretnutí, ktoré bolo označované za “najväčšie stretnutie svetových lídrov v prospech chudobných a nedostatočne zabezpečených spoločenstiev” vyjadril Bostic kritiku voči trhom so špekuláciami a povedal, že kryptomeny nie sú skutočnými menami. ,,Ak máte peniaze, ktoré skutočne potrebujete, nedávajte ich na tieto trhy,” odporučil svojmu publiku. (cointelegraph.com)

Bitfinex nebude podporovať venezuelské Petro

Hongkonská kryptoburza Bitfinex oznámila, že nebude podporovať ropou krytú kryptomenu Petro, ktorú vo februári v rámci pre-sale spustila venezuelská vláda na čele s prezidentom Nicolásom Madurom. Bitfinex sa pri tomto rozhodnutí odvoláva na Spojené štáty, ktoré aplikovali zákaz obchodovania s touto kryptomenou, nakoľko USA už dávnejšie uvalili na Venezuelu obchodné sankcie. (cointelegraph.com)

Litecoinu rastie popularita na na dark weboch

Dark-web, termín určený pre webové stránky, ktoré sú dostupné len pomocou špeciálneho softvéru, už dlhú dobu využíva decentralizovanú povahu blockchainu na vykonávanie nezákonných činnosti. Podľa nedávneho výskumu sa Litecoin stal medzi užívateľmi Dark webu druhou najpopulárnejšou kryptomenou hneď po Bitcoine a to najmä preto, že Bitcoin sa stáva čoraz menej využiteľným ako rýchly platobný prostriedok – či už v dôsledku transakčnej doby, alebo vysokých poplatkov. Ďalšími populárnymi kryptomenami zneužívanými na nelegálnu činnosť sú na dark-weboch Monero (XMR) a Dash.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.