Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (28.11.): Bitcoin ETF v nedohľadne? Coinbase potajomky spustila mimoburzový trh

Článok

zo dňa

Správy - Bitcoin ETF
Správy - Bitcoin ETF

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku


Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Jake Chervinsky má odkaz pre retailových investorov

Uznávaný právnik špecializujúci sa na technológiu blockchain a kryptomeny Jake Chervinsky sa na Twitteri vyjadril k súčasným klesajúcim cenám Bitcoinu a altcoinov. Investorom, ktorý obchodujú BTC pod $4000 odkázal: ,,Retailový investor: Mám predať a kúpiť naspäť nižšie? Mám otvoriť short? Mám to proste vzdať? Pôjde BTC na nulu? Bola celá táto vec okolo kryptomien len obyčajný podvod? Inštitúcie: Prosím predávajte nám váš BTC lacno. Ďakujeme.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Jake Chervinsky nedávno napísal 18 zaujímavých faktov o platforme Bakkt, ktorá môže pozitívne ovplyvniť celý trh s kryptomenami. Prečítať si ich môžete tu.

Potvrdené: NASDAQ ide do kryptomien, spojil sa s VanEck

Včera sme vás informovali o tom, že Nasdaq – druhá najväčšia akciová burza na svete, pravdepodobne spustí v prvom štvrťroku 2019 obchodovanie s Bitcoin futures. Túto špekuláciu priniesol včera Bloomberg a ako sa napokon ukázalo, bola pravdivá. Potvrdil to riaditeľ digitálnych aktív spoločnosti VanEck Gabor Gurbacs, ktorý vo svojom “tweete“ uviedol, že spoločne s Nasdaq uzavreli partnerstvo pre spustenie transparentných a regulovaných produktov v oblasti kryptomien.

Pokiaľ ide o o Bitcoin futures, zatiaľ nie je známe, či Nasdaq ponúkne obchodovanie futures s bitcoinami krytými americkými dolármi, alebo s reálnymi bitcoinami ako to plánuje urobiť vôbec ako prvá spoločnosť v USA konkurenčný Bakkt, za ktorým stojí konglomerát ICE.

VanEck okrem uzavretia partnerstva s Nasdaq čaká aj na verdikt Americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) v súvislosti s ich žiadosťou o schválenie prvého Bitcoin ETF. Túto žiadosť VanEck podal spoločne s firmou SolidX. SEC sa k nej má vyjadriť koncom decembra, no verdikt môže odložiť až na február budúceho roku. (cointelegraph)

Coinbase “potajomky” spustila vlastný mimoburzový trh (OTC)

Americký gigant vo sfére kryptomien spoločnosť Coinbase otvorila v úvode tohto mesiaca „potajomky” svoj Over-the-Counter trh (OTC), vo voľnom preklade “mimoburzový trh“. Na rozdiel od burzy, kde trhovú cenu tvoria svojimi objednávkami všetci účastníci trhu, pri OTC trhu zväčša vytvára cenu jeden dominantný tvorca trhu – Market-maker a jeho účastníkmi su len veľkí hráči s vysokým kapitálom. Kým výhodou burzy je transparentnosť ceny, výhodou pri OTC je, že Market-maker môže zo svojho štatútu tvorcu trhu ponúkať svojim klientom lepšie podmienky oproti podmienkam na burze. Treba tiež poznamenať, že v mimoburzovej transakcii sa obchod uskutočňuje priamo medzi dvoma stranami na rozdiel od burzy, kde sú objednávky realizované medzi kupujúcimi a predávajúcimi tretích strán.

Spustenie mimoburzového trhu prezradil v utorok vedúci predaja Christine Sandler, ktorý uviedol, že spoločnosť Coinbase spustila OTC ako doplnok k svojim ďalším produktom. Má slúžiť veľkým inštitúciám ako nástroj pre obchodovanie s kryptomenami.

V súčasnosti je OTC dostupné pre zákazníkov Coinbase Prime – teda pre finančné inštitúcie, ktoré chcú obchodovať s obchodnými fondmi. Sandler uviedol, že je pravdepodobne, že služba bude integrovaná aj do Coinbase Custody, jej inštitucionálneho produktu dostupného pre hedžové fondy a iných klientov s vysokým kapitálom. (coindesk)

Šéf SEC nevidí priestor pre schválenie Bitcoin ETF

Jay Clayton, predseda americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) povedal počas utorňajšej konferencie „CoinDesk Consensus: Invest”, že nevidí priestor pre schválenie Bitcoin ETF, kým sa budú musieť zaoberať podozreniami týkajúcimi sa manipuláciou trhu s kryptomenami.

,,Kým sa rieši problém manipulácie, nemáme konkrétnu cestu. Riešenie musí prísť pred tým, ako bude ETF schválená,” poznamenal a dodal: ,,Ceny, ktoré vidia retailoví investori musia byť ceny, na ktoré sa môžu spoľahnúť – nie bez volatility, ale bez manipulácie.”

Predseda SEC zdôraznil, že obavy ohľadom manipulácii uňho pretrvávajú a zastávajú vážnym problémom pred akýmkoľvek schválením ETF. Dodal však, že ide o jeho osobný názor, ktorým nereprezentuje celú komisiu.

Pokiaľ ide o manipuláciu nedávno sme vám priniesli článok o tom, ako Ministerstvo spravodlivosti vyšetruje podozrenia súvisiace s manipuláciou ceny bitcoinu v roku 2017 spoločnosťou Tether, ktorá vydáva stablecoin USDT. Viac o tejto téme sa dočítate v tomto našom článku. (coindesk)

Rýchle správy:

BINANCE: Po spoločnostiach Circle, Coinbase či ICE sa na inštitucionálnych investorov začala zameriavať aj burza Binance, ktorá investorvala 3 milióny dolárov do startupu Koi Trading, ktorý je zameraný práve na inštitúcie.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.