Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (27.7.): BTC za $50 000 do konca roka? Tak na 30-40%, tvrdí Mr. POMP

Článok

Správy dňa a Býky
Správy dňa a Býky

 Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkove správy zo sveta kryptomien

ETF od Winklevossovcov zamietnuté!

Ak by sa mal hľadať fundamentálny dôvod včerajšieho pádu Bitcoinu z ceny zhruba 8300 dolárov na súčasných približne $7900, dozaista by išlo o rozhodnutie Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), ktorá sa rozhodla neschváliť Bitcoin ETF od spoločnosti Gemini. Viac o tom píšeme v tomto článku.

CME neplánuje zaviesť futures na altcoiny

CME, jedna z najväčších svetových búrz, neplánuje v dohľadnej dobe zaviesť žiadne kryptomenové futures mimo Bitcoinu. Uviedol to generálny riaditeľ CME Terry Duffy v rozhovore pre Bloomberg. Duffy to odôvodnil tým, že futures kontrakty na altrociny nemôžu byť spustené, pretože sú veľmi volatilné a nové. ,,Počkáme si na to, čo sa bude diať s Bitcoinom,” naznačil najbližšiu budúcnosť. CME zaviedla Bitcoin Futures 17. decembra 2017, teda týždeň po tom ako tak urobila najväčšia burza amerických opcií CBOE, ktorá aktuálne čaká na schválenie Bitcoin ETF. (cointelegraph)

Šéf Mastercard označil kryptomeny za haraburdie

Generálny riaditeľ Mastercard Ajaypal Banka počas návštevy indického konzulátu označil anonymné neštátne kryptomeny za “odpad”, pretože ich ceny môžu divoko kolísať a nezaslúžia si byť považované za prostriedok výmeny. Ajaypal okrem iného spomenul aj to, že Bitcoin bol zrejme použitý ako nástoj Rusov na financovanie ovplyvňovania prezidentských volieb v USA v roku 2016.

Nie je to prvýkrát čo sa Ajaypal negatívne vyjadril na adresu kryptomien. V októbri minulého roka uviedol, že by sa vyhýbal všetkým digitálnym menám, ktore nie sú poverené vládou. (cointelegraph)

BTC za 50 tisíc do konca roka? Mr. POMP to vidí na 30-40%

Anthony Pompliano, ktorého možno poznáte aj pod prezývkou “POMP”, je presvedčený, že Bitcoin v budúcnosti dosiahne hodnotu 50 tisíc dolárov. Zakladateľ a partner spoločnosti s rizikovým kapitálom Digital Assets, ktorá spravuje hedžový fond s diverzifikovaným portfóliom uviedol: ,,Myslím si, že mám vysoký stupeň dôvery v tom, že Bitcoin v budúcnosti dosiahne 50 000 dolárov. A mám určitý stupeň dôvery v to, že sa tak stane koncom tohto roka,“ no dodal, že do konca roka sa tak podľa neho stane na 30 až 40 percent.

Pompliano sa vyjadril aj k špekuláciám o Bitcoin ETF: ,,Je tu veľa špekulácií v súvislosti so schválením ETF, ale nemyslím si, že sa dočkáme do 30 dní nejakého rozhodnutia. Je tu veľa ľudí, ktorí sú z toho nadšení,” napísal. (ambcrypto)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne