Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin ETF od bratov Winklevossovcov zamietnuté!

Článok

Winklevossovci SEC
Winklevossovci SEC

Ak by sa mal hľadať fundamentálny dôvod včerajšieho pádu Bitcoinu z ceny zhruba 8300 dolárov na súčasných približne $7900, dozaista by išlo o rozhodnutie Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), ktorá sa rozhodla neschváliť Bitcoin ETF od spoločnosti Gemini, ktorej zakladateľmi sú bratia Winklevossovci (mimochodom títo dvaja páni sú označovaní za pôvodných autorov myšlienky Facebooku).

SEC odôvodňuje svoje rozhodnutie tým, že Bitcoin je ľahko manipulovateľný a spoločnosť Gemini by s jej BTC ETF fondom nedokázala chrániť záujmy svojich investorov.

Téma schválenia Bitcoin ETF je v kryptokomunite aktuálne veľmi horúca. Očakáva sa, že práve rozhodnutie SEC schváliť burzovne obchodovaný fond na najcennejšiu kryptomenu sveta by mohlo spôsobiť nový bullrun digitálnych mien.

Nie všetkým dňom je však koniec. V súvislosti s Bitcoin ETF najdôležitejší dátum len príde. V prvej polovici augusta má SEC rozhodnúť, či schváli žiadosť veľkej chicagskej burzy CBOE, ktorá má podľa odhadov najväčšiu šancu, aby toto povolenie získala. Negatívne stanovisko SEC v prípade žiadosti CBOE by zrejme spôsobilo omnoho výraznejší prepad, než ten, ktorý nastal včera večer a v noci v prípade zamietnutej žiadosti firmy Winklevossovcov. A naopak prípadné schválenie, ktoré by bolo priznajme si tiež prekvapením, by zrejme celý trh výrazne “nakoplo”.

Ak sa však bavíme o dôvodoch, prečo Bitcoin padol o spomínaných zhruba 400 dolárov netreba zabúdať ani na to, že trh si už dlhšiu dobu vyžadoval určitú korekciu. Vôbec preto nie je vylúčené, že ide len o menší “dump” pred tým, ako bude BTC atakovať hodnotu 9 tisíc USD.

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.