Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (27.11.): Šéf SEC o Bitcoin ETF, novinka na Binance, Buterin či Bitmain

Článok

Bitcoin ETF - správy dňa
Bitcoin ETF - správy dňa

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku


Utorkové správy zo sveta kryptomien

Predseda SEC sa vyjadril k Bitcoin ETF

Predseda americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) Jay Clayton v rozhovore pre CNBC zopakoval, že SEC veľmi dôkladne kontroluje dodržiavanie počiatočnej ponuky mincí ICO. Taktiež sa vyjadril k postoju SEC a CFTC pokiaľ ide o to, ktoré kryptomeny môžu byť považované za cenné papiere a ktoré nie. Zdôraznil, že v SEC sa zhodli na tom, že Bitcoin cenným papierom nie je, no mnoho ICO, o ktorých sa hovorí, cennými papiermi naozaj sú.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Clayton sa príliš nechcel vyjadrovať k možnosti schválenia Bitcoin ETF, čo je produkt, ktorý je v kryptokomunite považovaný za možný spúšťač nového býčieho trhu (bullrunu). ,,Nebudem komentovať načasovanie alebo niečo také, ale získali sme odpovede na niektoré otázky, ktoré nás zaujímajú,” priznal, čím naznačil, že schválenie Bitcoin ETF nemusí byť v prípade niektorých žiadosti úplnou utópiou. (cointelegraph)

Binance zmení BTC/USDT na BTC/USDⓈ

Jedna z najväčších búrz na svete Binance, ktorá však zároveň patrí medzi tie, na ktorých sa zatiaľ nedá obchodovať v páre s americkým dolárom (BTC/USD), oznámila, že obchodný pár BTC/USDT (USDT je stablecoin kontroverznej spoločnosti Tether) čoskoro premenuje na pár “BTC/USDⓈ“. USDⓈ bude predstavovať kombináciu viacerých stablecoinov. Na Binance sú aktuálne okrem USDT aj stablecoiny USDC (USD Coin) a TUSD (TrueUSD). Binance upozorňuje, že USDⓈ nie je nový stablecoin, pôjde len o symbol nového “stablecoin trhu” na tejto platforme.(binance)

CEO Civic: Bitcoin sa bude pohybovať medzi 3000 až 5000 USD

Generálny riaditeľ startupu Civic zameraného na riadenie identity, Vinny Lingham, povedal pre CNBC, že cena Bitcoinu sa bude niekoľko mesiacov pohybovať medzi úrovňami 3000 až 5000 dolárov.  Má však pochybnosti o tom, či BTC klesne až pod 3000 USD, nakoľko sa domnieva, že okolo tejto úrovne existuje silný support a dopyt. Dodal však, že ak sa v horizonte nasledujúcich troch až šiestich mesiacov nedostaneme z bearmarketu, možný je aj pokles pod túto významnú úroveň. (cointelegraph)

Nasdaq nasleduje Bakkt, chce priniesť BTC futures

Druhá najväčšia burza s akciami na svete Nasdaq plánuje už čoskoro zaviesť obchodovanie s Bitcoin futures. Dnes o tom informoval Bloomberg, ktorý túto novinku zakladá na informáciách od dvoch utajených zdrojov, ktoré potvrdili, že newyorský gigant rokuje s CFTC o udelení regulačného povolenia. Viac si o tom prečítajte v tomto článku.

Buterin: Nepochopenie blockchainu vedie k mrhaniu časom

Spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin vyhlásil na konferencii Devcon4, že nesprávne využívanie blockchain technológie v niektorých priemyslových odvetviach je zbytočné mrhanie časom. Buterin sa domnieva, že táto technológia nie je použiteľná v každej oblasti.

,,Niekedy sa to deje najmä pre marketingový humbuk. A niekedy sú to len ľudia, ktorí sú naozaj nadšení z blockchainu a chcú, aby sa veci, ktoré ich bavia a ich práca navzájom zladili, čo je úplne legitímna ľudská vec, ktorú chcete robiť,” zamyslel sa nad dôvodmi pokusov aplikovať blockchain v odvetviach, kde nie je až taký potrebný. Buterin taktiež naznačil, že sa úplne nestotožňuje s krokmi veľkých firiem, ktore sa pustili do implementácie blockchainu. Ako príklad uviedol IBM a jeho riešenia. Buterin si myslí, že keď má jedná spoločnosť absolútnu kontrolu nad blockchainom, stráca sa tým pointa samotnej veci. (cointelegraph)

Bitcoin je za posledných 10 rokov TOP trieda aktív

Známy kryptoinvestor Anthony Pompliano vyhlásil, že Bitcoin pravdepodobne klesne k úrovni okolo 3000 dolárov a stratí tak približne 85% svojej hodnoty v porovnaní so svojim all-time-high. Partner investičnej spoločnosti Morgan Creek Digital Assets zároveň priznal, že v decembri 2017 kedy BTC stál viac než 20 tisíc dolárov, bol nadhodnotený. Tvrdí však, že napriek súčasnému bearmarketu je Bitcoin najvýkonnejšou triedou aktív za posledných desať rokov a dosiahol lepšie zhodnotenia než S & P, DOW či NASDAQ. ,,V priebehu tohto obdobia zažil dva 85% prepady, ale stále je za posledné 2 roky v pluse o viac ako 400%,” uviedol. (cointelegraph)

Žaloba na Bitmain

Bitmain, jedna z najväčších svetových spoločnosti špecializujúcich sa na ťažbu Bitcoinu (mining) čelí žalobe vo výške 5  miliónov dolárov. Firma je obvinená, že ťažila kryptomeny vo svoj vlastných prospech prostredníctvom zariadení svojich klientov. Uprednostnila tak údajne vlastné záujmy pred záujmami jej zákazníkov. (cointelegraph)

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.