Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

HOT NEWS: Nasdaq nasleduje Bakkt, chce ponúkať Bitcoin futures! (neoficiálne)

Článok

nasdaq, Bitcoin
nasdaq, Bitcoin

Druhá najväčšia burza s akciami na svete Nasdaq plánuje už čoskoro zaviesť obchodovanie s Bitcoin futures. Dnes o tom informoval Bloomberg, ktorý túto novinku zakladá na informáciách od dvoch utajených zdrojov, ktoré potvrdili, že newyorský gigant rokuje s CFTC o udelení regulačného povolenia.


Sledujte nás na Facebooku


,,Nasdaq pracuje na tom, aby uspokojil požiadavky hlavného regulátora CFTC, pred tým než začne ponúkať futures s BTC. Newyorský burzový operátor, ktorý prvýkrát naznačil záujem o spustenie tohto produktu v už v minulom roku, chce spustiť obchodovanie v prvom štvrťroku 2019,” citoval Bloomberg svojho informátora.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ak by sa táto správa potvrdila, úvod roku 2019 by bol z tohto pohľadu nepochybne veľmi zaujímavý. Na 24. januára 2019 je naplánované spustenie platformy Bakkt, za ktorou stojí Intercontinental Exchange (ICE), ďalší finančný gigant, ktorý okrem desiatok finančných domov prevádzkuje aj Newyorskú burzu cenných papierov (NYSE). Pôvodne mala byť platforma Bakkt spustená už 12. decembra, no presne pred týždňom oznámilo vedenie spoločnosti odklad odôvodnený tým, že potrebujú viac času na prípravu. Bakkt bude ponúkať obchodovanie s dennými Bitcoin futures, pričom obchodovať sa bude s reálnymi bitcoinami, čo môže mať výraznejší vplyv na cenu BTC. Či niečo podobné plánuje aj Nasdaq je zatiaľ otázne.

18 zaujímavých faktov o platforme Bakkt sa dočítate tu.

V prvej polovica roku sa taktiež očakáva aktívne zapojenie spoločnosti Fidelity, ktorá oznámila príchod na trh s kryptomenami zhruba pred dvomi mesiacmi. Fidelity spravuje aktíva klientov v hodnote približne 7 biliónov dolárov.

Viac o Fidelity, Bakkt a Bitcoin ETF sme písali v tomto článku.

Záujem inštitucionálnych investorov o kryptomeny je dobrým signálom v súčasnom silnom bearmarkete. Giganti ako ICE (Bakkt), Fidelity a najnovšie NASDAQ zjavne vnímajú trh s kryptomenami stále ako veľmi atraktívny. Laicky rozum naznačuje, že záujem o túto oblasť by neprejavovali, keby v nej nevideli investičný potenciál.

Pomôžu tieto novinky so schváleniu Bitcoin ETF?

Vstup spomínaných spoločností do trhu s kryptomenami môže prispieť aj k schváleniu Bitcoin ETF zo strany Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC). Tá v minulosti zamietla žiadosti aj z dôvodu, že trh nemá dostatočnú veľkosť na zvládnutie investičných nástrojov vo veľkom meradle. Po vstupe známych spoločnosti na čele s ICE (resp. jej platformou Bakkt) a burzy Nasdaq sa môže pohľad SEC zmeniť. Že komisia schválenie Bitcoin ETF nevylučuje naznačujú aj slová predsedu Jaya Claytona, ktorý pre CNBC včera uviedol: ,,Nebudem komentovať načasovanie alebo niečo také, ale získali sme odpovede na niektoré otázky, ktoré nás zaujímajú.”

Zdroje: CCN, CNBC


Facebook | Telegram | Notifikácie vpravo dole

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.