Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Víkendové kryptonovinky (27.1.): Blockchain o nič lepší, než excel tabuľky?

Článok

Nouriel Roubini
Nouriel Roubini

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Víkendový prehľad zo sveta kryptomien

Roubini tvrdí, že blockchain je ako excel

Nouriel Roubini (známy aj ako Mr. Doom), ekonóm, ktorý avizoval finančnú krízu v roku 2008 a azda najznámejší kritik Bitcoinu, vyhlásil, že blockchain technológia nie je o nič lepšia, než klasické excelovské tabuľky. Roubini označil blockchain za najviac nadhodnotenú technológiu v histórii a Bitcoin opäť prirovnal k matke všetkých bublín. DLT (distributed ledger technology) podľa neho nie je ani dôveryhodná, ani decentralizovaná. Vyjadril sa tiež ku kryptomenám, ktoré sú zamerané na anonymitu, ako je napríklad Monero. Podľa neho žiadna vláda na svete nedovolí používať takéto kryptomeny. Príkladom je krok japonskej samoregulačnej organizácie JVCEA, ktorá zakázala obchodovanie so Zcash a Monero. (cointelegraph)

ROZHOVOR: Trejderi z MCG: Súčasná situácia je lákavá príležitosť pre dlhodobých investorov, ktorí veria v Bitcoin

Šéf Bianance sa hnevá na redakciu CCN

Nedávno sme vás informovali o tom, že na darknete ponúka hacker pod prezývkou ExploitDOT osobné údaje zákazníkov búrz Bittrex, Poloniex, Bitfinex a Binance. Malo ísť dokopy o viac než 100 000 zákazníkov. Túto správu ako prvý priniesol portál CCN.com, no jeho informácie pobúrili šéfa burzy Binance Changpenga Zhaa. ,,Nemôžem uveriť tomu, že CCN urobilo taký strašný článok/FUD. Originálny post z z Redditu pritom vôbec nezahŕňal Binance. CCN následne priznalo, že vôbec neoverilo a nevidelo ukradnuté dáta. Nezodpovedný krok novinárov. Som sklamaný,” napísal Zhao na Twitteri. Binance tvrdí, že žiadne dáta neboli ukradnuté a rovnako sa vyjadrila aj burza Bitfinex. (twitter)

Wozniack vraj predal Bitcoin, keď stál najviac

Spoluzakladateľ Apple Steve Worniack tvrdí, že v decembri 2017 predal všetky bitcoiny a to práve v období, kedy BTC stál okolo 20 tisíc dolárov. Taktiež prezradil, že Bitcoin prvýkrát kupoval, keď stál okolo 700 dolárov, pretože s ním chcel experimentovať. Wozniack vyhlásil, že Bitcoin predal preto, že sa nechcel stať „obeťou”, ktorá by neustále sledovala jeho hodnotu. Napriek tomu patrí medzi jeho fanúšikov a tvrdí, že ide o digitálne zlato. (cointelegraph)

Rýchle správy

BITCOIN & PAYPAL: Podľa štúdie Satoshi Capital Research denný objem transakcií Bitcoinu bol v roku 2018 výrazne väčší ako u spoločnosti PayPal. Cez Bitcoin sa malo poslat minulý rok až 3,3 bilióna dolárov, čo je jasný dôkaz toho, že sa stáva rešpektovaným platobným systémom.

HUOBI: Burza Huobi uviedla, že vb roku 2018 zarobila až 483 miliónov dolárov, čo predstavuje vyššie zisky, než zaznamenali najväčšie burzy podľa denného objemu obchodov Binance a OKEx.

PETRO: Neslávne známa národná venezuelská „kryptomena” Petro pravdepodobne úplne upadne do zabudnutia. Nový prezident Venezuely Juan Guadioa (zatiaľ len dočasný) tvrdí, že Petro neuznáva, naopak pozitívne sa stavia k Bitcoinu, čo je o ňom známe už niekoľko rokov.

RIPPLE (XRP): Ryan Selkis, CEO kryptoanalytickej spoločnosti Messari, údajne čelil spolu s rodinou viacerým vyhrážkam po tom, čo jeho spoločnosť vydala kritickú analýzu kryptomeny XRP (Ripple). Súčasťou správy bolo tvrdenie, že trhová kapitalizácia XRP je nadhodnotená o 6,1 miliardy dolárov. Selkis preto požiadal predstaviteľov Ripple, aby tieto hrozby oficiálne odsúdili a uviedol, že plánuje situáciu riešiť s FBI a políciu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne