Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Štyrom burzám vrátane Binance možno ukradli citlivé dáta zákazníkov. Hacker ich predáva na darknete

Článok

Hack
Hack

Portál CCN.com informuje, že na darknet markete s názvom “Dread” sa ponúkajú ukradnuté dáta užívateľov kryptobúrz Bittrex, Poloniex, Bitfinex a Binance. Ide o kľúčové údaje o zákazníkoch, ktoré tieto burzy získali na základe dodržiavania nariadení týkajúcich sa KYC (poznaj svojho klienta).

Ide teda okrem iného o adresy, fotky alebo scany dokladov totožnosti. Hacker ponúka dokopy dáta viac než 100 tisíc užívateľov. Ponúka ich aj v rámci rôznych balíkov.

Expert v oblasti kybernetickej bezpečnosti, ktorý kontaktoval hackera s prezývkou “ExploitDOT” a následne o tom informoval portál CCN, získal od hackera ako dôkaz fotografie a dokumenty troch užívateľov burzy Binance vrátane selfie fotky, na ktorej užívatelia držia papier s textom “BINANCE” (Binance si týmto spôsobom overuje užívateľov v rámci procesu verifikácie). Poskytol ich aj redakcii CCN, ktorá usúdila, že vyzerajú ako pravé. Malo ísť pritom o zákazníkov z rôznych krajín. Obrázky však boli malé, čo môže spochybňovať ich pravosť.

Citlivé dáta užívateľov sú ponúkané na predaj už od 10 dolárov za 100 dokumentov so zľavami pri “väčšom odbere”.

Burza Binance zatiaľ reagovala prostredníctvom svojho hovorcu, ktorý uviedol, že “existujú teórie“, ako sa mohol užívateľ dostať k týmto informáciám, no burza a jej bezpečnostný tím neevidujú žiadny dôkaz o tom, že by bol zaznamenaný do jej systémov neautorizovaný prístup.

Teoreticky je teda stále možné, že sa nijaký hack nekonal a všetko je len podvod. Zatiaľ nie je známe, či tieto uniknuté dáta (ak naozaj unikli) majú nejakú spojitosť so správami z minulého týždňa súvisiacimi s únikom rekordného počtu hesiel vyše 700 miliónov užívateľov napriek celým internetom.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.