Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (26.2.): Status, ktorý ovplyvnil cenu Litecoinu, Laszlo Hanyecz opäť kúpil pizze za BTC

Avatar

Článok

zo dňa

Správy dňa (26.2.)

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Väčšina najhodnotnejších kryptomien je v posledných dňoch v červených číslach. Neplatí to však o Litecoine (LTC), ktorý za posledných 24 hodín rástol o vyše 5%. Prispel k tomu zrejme status jeho zakladateľa Charlieho Leeho na Twitteri, ktorý napísal: ,,Nikdy sa nestane, že Ethereum preskočí Bitcoin, ale tento rok sa stane, že Litecoin preskočí Bitcoin Cash”. Lee hovorí o trhovej kapitalizácií týchto kryptomien, pričom k statusu priložil graf porovnávajúci Litecoin s Bitcoin Cash. (twitter.com)

Laszlo Hanyecz je v kryptokomunite známe meno. Je to práve ten človek, ktorý v roku 2010 zaplatil za dve krabice pizzy neuveriteľných 10 tisíc Bitcoinov. Kým mnohí sa chytajú o čelo pri pomyslení na to, akú obrovskú chybu vtedy spravil, iní sa zas domnievajú, že nebyť tohoto jeho kroku, ktorý výrazne spropagoval Bitcoin na celom svete, dnes by Bitcoin možno už vôbec neexistoval. Laszlo sa nám teraz pripomenul opäť – a zdá sa, že opäť stojí pri ničom dôležitom. Opäť totiž zaplatil za dve krabice pizze pomocou Bitcoinov – no tentokrát pri platbe použil Bitcoin Lightning Network, ktorá má umožniť rýchlejšie a lacnejšie BTC transakcie, čo by malo výrazne prispieť k akceptácií Bitcoinu ako platidla. Cena bola tentokrát 0,00649 BTC, čo je okolo 60 dolárov. (cointelegraph.com)

Dve pizze za BTC cez Lightning Network

Dve pizze za BTC cez Lightning Network

Najvyšší výkonný orgán Európskej Únie Európska komisia (EC) bude dnes za okrúhlym stolom diskutovať o téme regulácie kryptomien. Informoval o tom podpredseda EC Valdis Dombrovskis. ,,Komisia vyzvala kľúčové orgány, vrátane centrálnych bánk a dozorných orgánov, ako aj účastníkov trhu, aby sa podelili o svoje poznatky. Cieľom je pozrieť sa na dlhodobé trendy spojené s kryptomenami a preskúmať, či je súčasná regulácia postačujúca,” povedal počas tlačovej konferencie. (cryptovest.com)

Vo Venezuele otvorili školu, ktorá bude vyučovať o kryptomenách. Náplňou štúdia má byť vysvetlenie toho, ako nakupovať, predávať a ťažiť kryptomeny. Prezident krajiny Nicolás Maduro chce urobiť z Venezuely popredného lídra v tejto oblasti. Prvá národná kryptomena, ktorá vznikla v tejto krajine – Petro (krytá ropou), získala v súkromnom predpredaji vyše 700 miliónov dolárov. Maduro následne oznámil, že Venezuela čoskoro vydá aj druhú kryptomenu – tentokrát s názvom Petro Gold. Krytá má byť  zlatom a ďalšími cennými kovmi. (bitcoin.com)

Matthew Lesko, americký spisovateľ, ktorý v 90. rokoch písal knihy o tom, ako získať „peniaze zadarmo” od vlády USA, povedal v rozhovore pre CNET, že kryptomeny sú podvod a Bitcoin označil za hazard. Lesko sa venuje najmä téme získavania federálnych dotácii od vlády Spojených štátov amerických. ,,Hráte sa práve so žralokmi. Toto je začiatok niečoho, pri čom nikto nevie, ako to dopadne,” odkázal investorom do kryptomien. (cointelegraph.com)

Benjamin Weiss zo spoločnosti CoinFlip, ktorá prevádzkuje bankomaty na kryptomeny povedal v rozhovore pre CCN.com, že budúcnosť kryptomien vidí veľmi pozitívne: ,,Je tu úžasná finančná technologická revolúcia a my sa chceme presvedčiť, že každý bude jej súčasťou. Chceme bankomaty na každom rohu. Sme motivovaní priniesť kryptomeny ku každému človeku.“ Na otázku, ako vníma budúcnosť Bitcoinu povedal, že tu určite prežije a jeho hodnotu vidí na 100 000 dolároch. ,,Z dlhodobého hľadiska v Bitcoin pevne verím. Je náročné mať seriózne investičné portfólio a nemať v ňom zahrnutý aj Bitcoin.” (ccn.com)

Kým napríklad v Bangladéši sú investori do kryptomien prenasledovaní vládou a políciou, našťastie v iných krajinách sa začínajú stavať  ku kryptomenám oveľa pozitívnejšie. Príkladom je najnovšie aj Uzbekistan,  kde by sa už tento rok mohol stať Bitcoin legálnym platidlom. Prezident tejto krajiny Shavkat Miriyoyev nariadil, aby bol do septembra tohto roka navrhnutý zákon, ktorý legalizuje kryptomeny. V prípade Uzbekistanu ide o výrazný obrat, pretože centrálna banka označila v minulosti kryptomeny za nástroj financovania terorizmu. (ambcrypto.com)

Kryptozmenáreň Coinbase rozposlala 13-tisícom svojich zákazníkov email, v ktorom ich informovala o tom, že poskytla na základe súdneho príkazu detaily ich transakcií americkému finančnému úradu (IRS). Informoval o tom ako prvý Andreas M. Antonopoulos, ktorý na Twitteri zverejnil celý email od Coinbase. V ňom sa okrem iného píše, že IRS požadovala od tejto spoločnosti pôvodne záznamy týkajúce sa až približne 500 tisíc zákazníkov. Coinbase sa voči tomu odvolala, pričom dosiahla čiastočne víťazstvo v podobe okresania tohto počtu nad konečných 13 tisíc. (ambcrypto.com)

Bitcoin je v Česku ako investičná príležitosť populárnejší než euro. Viac sa dočítate v tomto článku.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

Nálada investorov do bitcoinu prudko klesla. Čo naznačuje CFGI index?

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Nálada investorov do bitcoinu už nie je taká dobrá, ako pred tromi mesiacmi. Naznačuje to populárny index Crypto Fear and Greed Index (CFGI).

Index CFGI, ktorý vyjadruje sentiment bitcoinových investorov na stupnici od 1 do 100 (1 predstavuje najhoršiu náladu a 100 najlepšiu), dosiahol 14. augusta najhorší výsledok od decembra 2018 – len 11 bodov. V decembri sa pritom Bitcoin obchodoval len za niečo vyše 3000 dolárov, kým tri dni dozadu to bolo okolo 10 tisíc USD.

Zaujímavé pritom je, že pred 3 mesiacmi dosiaho index historicky najvyššiu úroveň – až 95 bodov, čo znamenalo extrémny optimizmus. Dnes v čase písania tohto článku je index na úrovni 20 bodov zo 100, čo znamená, že investori sú stále v oblasti veľkého strachu.

Historické údaje CFGI ukazujú, že bod zvratu v nálade investorov nastal medzi 10. až 12. júlom, kedy z extrémneho optimizmu (84 bodov) klesol za 48 hodí na 33 bodov (starch). Bolo to v čase, kedy bitcoin prudko klesol z takmer 13 tisíc dolárov na menej ako 11 600 USD.

V priebehu posledného mesiaca sme evidovali v indexe najvyššiu hodnotu na 64 bodoch v úvode mesiaca august.

Ako index funguje a čo zohľadňuje?

Tvorcovia indexu pri tvorbe celkového hodnotenia vychádzajú z viacerých premenných. Na konečnom čísle sa podieľa vplyv volatility (25%), dynamiky a objemu trhu (25%), sociálnych médií (15%), prieskumov (15%) a dominancie bitcoinu na trhu (15%).

Zároveň upozorňujú, že keď je index v nízkych hodnotách, častokrát to značí ideálny čas na nákup a naopak keď na trhu prevláda extrémny optimizmus, môže to značiť signál k predaju.

Aktuálny index nálady bitcoinových investorov si môžete priebežne sledovať na tejto stránke.

Zdroj: cointelegraph.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

OFICIÁLNE: Bakkt získal povolenie, začne už v septembri

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bakkt

Dlhoočakávané spustenie platformy Bakkt, za ktorou stojí konglomerát Intercontinental Exchange (ICE) vlastniaci aj newyorskú burzu cenných papierov (NYSE), konečne klope na dvere. Bakkt oznámil, že získal potrebné súhlasy od regulačných orgánov.

Bakkt plánuje na svojej platforme ponúkať prvé bitcoin futures, ktoré sú viazané na reálne bitcoiny, čim sa odlišujú od už zabehnutých Bitcoin Futures na CME, ktoré sa vyrovnávajú v hotovosti (fiat). Keďže takýto produkt nemá na americkom trhu zatiaľ obdoby, Bakkt niekoľko mesiacov loboval u amerických regulátorov, aby získal povolenie.

Bakkt okrem súhlasu od CFTC mal získať aj povolenie od New York State Department of Financial Services (Ministerstvo financií štátu New York), čo mu umožní ponúkať tieto služby aj v prísne regulovanom štáte New York. Spoločnosť popri tom informovala, že bitcoiny budú poistené na 125 miliónov dolárov.

Spustenie Bakkt je podľa najnovších informácií priamo z prostredia firmy naplánované na 23. septembra a my dúfame, že sa tak už naozaj stane. Prvýkrát mal Bakkt otvoriť dvere investorom už 12. decembra 2018.

So spustením Bakkt sú spojené veľké očakávania. Predpokladá sa, že možnosť obchodovať bitcoin futures viazané na BTC využijú mnohí inštitucionálni investori s obrovským kapitá lom. Popri možnom schválení Bitcoin ETF sú práve Bakkt a custody služba Fidelity označované mnohými odborníkmi za najväčšie katalyzátory možného rastu ceny bitcoinu v najbližších mesiacoch a rokoch.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza bitcoinu (16.8.): Downtrend je limitovaný, sledujem dva scenáre

Marek Vaňha

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-vanha

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu, ktoré sú občas doplnené aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel tradične ako každý utorok a piatok trejder Marek Vaňha z Golden Pocket.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte tradeři, vítejte u pátečního updatu trhu.

BITCOIN (BTCUSD)

U BTC sleduji dva potenciální scénáře, kdy mají oba jedno společné – downtrend je limitovaný. Co to pro nás znamená? Znamená to, že se stále nemění to nejdůležitější a to směr trendu. BTC prochází komplexní korekční strukturou, kterou stále bereme jako korekci v rámci pokračujícího uptrendu k cca 15000,-USD. Tento target se samozřejmé upřesní až v momentě, kdy dokončíme aktuální korekční strukturu. Čím níže půjdeme, tím vyšší bude finální target, takže sklenice je vždy poloplná.

Jako prioritní vzhledem k celé struktuře, sleduji formaci velkého trianglu, který je pro vlnu „(4)“ typický. Pokud se udržíme kolem aktuálního low, můžeme očekávat pokračování uptrendu do vlny „D“. Vše nasvědčuje zatím tomu, že BTC se nikam extra nechystá a v dalších dnech se budeme pohybovat v sideways struktuře. Sideways proto, že obsahuje overlapping a není jednoznačně daný směr impulzu.  Proto i poby, který se pohybuje mezi 11800-9800,-USD se bere jako sideways.

BTC mělo samozřejmě hodně ostrý dump, který spoustu lidí vyděsil, ale být po 20% dumpu bearish, je asi stejně originální, jako být po 20% pumpě bullish. Tyhle extrémní pohyby mají totiž většinou tendenci nachytat drtivou většinu na špatnou stranu trendu. Jde o to, že BTC může jít klidně na 7500,-USD, ale pořád budeme stejně bullish, protože pořád se bude jednat o korekci v rámci uptrendu se stejným targetem.

Takže BTC potřebuje čas, se vstupy nijak nechvátat, protože pokud se tato formace trianglu potvrdí, čeká nás v dalších týdnech pokračování pohybu kolem PIVOTU = 11000,-USD a nic nikomu neuteče.

Triangl přestane být platný v momentě, kdy se dostaneme pod 9000,-USD a začneme sledovat target pro případnou ZIG-ZAG korekci „(ABC)“.

BTC CME FUTURES

BTC FUTURES mají také více scénářů, ale dokud jsme nad 9065,-USD, nechci zbytečně uvažovat nějakou hlubokou korekci, takže se budeme soustředit na aktuální stav. Včerejší odraz měl pouze 3 vlny a poté následovalo silné zamítnutí. Toto je typické pro korektivní strukturu, takže můžeme očekávat komplexní formaci opět. Pro nás to znamená jednoduché – zatím nevstupovat. Vzhledem k tomu, v jaké fázi marketu jsme, bych očekával v dalších hodinách spíše sideways formaci a poté pokračování do vlny “(c)” k cca 11000,-USD. Dáme zase marketu čas vychladnout a ukázat nám další vhodné vstupy.

ALTCOIN MARKET CAP

Market CAP bez BTC také aktuálně podporuje predikci, kdy očekáváme u BTC jako jediného potenciální splnění nového high, ale u velkých altů v páru s USD pouze “(ABC)” retracement ke splnění targetů a poté finální leg down pro vlnu „(C)“.

Alt market cap toto podporuje, protože jsme z aktuálního high měli korekci rozloženou do 5ti subvln, takže minimálně “(ABC)” velká korekce musí přijít. Jak tuto informaci převést v profit? Alty mají omezený uptrend. Tzn. jakmile dosáhneme u ALT dominance targetu pro vlnu „(B)“ je ideální se altů zbavit a počkat na další vstup. Pokud ALT market cap poroste, vyrojí se zase tisíce „analytiků“, kteří budou bullish a to je právě ten okamžik, kdy my budeme vystupovat.

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

golden-pocket-banner

Nechť Vás síla provází a přejeme příjemný a klidný víkend! Marek Vaňha – GOLDEN POCKET.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Odporúčame:

Obchodovanie na základe Elliott Wave teórie: Všetko, čo by mal nováčik vedieť

Autor analýzy

Marek Vaňha

Ing. Marek VaňhaGolden Pocket
Jmenuji se Marek Vaňha a živím se jako day trader obchodováním kryptoměn, komodit a klasických akciových trhů na základě Teorie Elliott Wave. Jsem majitelem největšího webového portálu na predikce dle EW Teorie v CZ/SR s názvem Golden Pocket. Zde denně sdílíme naše analýzy, vstupy, otevřené obchody, set upy na day / swing trading a pořádáme pravidelné live streamy.

Čítať ďalej

Bitcoin

Lee odporúča investovať do Bitcoinu. Na konci roka môže byť na ATH

Avatar

Článok

zo dňa

od

Tom Lee

Zakladateľ Fundstrat Advisors a rokmi ostrieľaný analytik Tom Lee je presvedčený o tom, že z Bitcoinu (BTC) sa stáva bezpečný prístav pre investorov.

Lee svoje čerstvé myšlienky o bitcoine popísal vo štvrtkovom rozhovore pre Fox Business. ,,Áno. Môžete to vidieť na trhoch. Tam, kde dochádza k otrasom, majú miestne ceny bitcoinu tendenciu prudko stúpať a obchodovať sa drahšie, pretože ľudia sa snažia nájsť spôsoby, ako chrániť svoje peniaze. Takže áno,” odpovedal na otázku, či sa z bitcoinu stáva akési “bezpečné nebo” v čase neistoty na trhoch.

Známy analytik taktiež skonštatoval, že v tomto roku sa bitcoinu náramne darí a pripomenul, že v decembri 2018 sa obchodoval len za niečo vyše 3000 dolárov. Odvtedy rástol a jeho cena sa v posledných týždňoch pohybuje medzi 10 až 12 tisíc USD. ,,Je skutočne nekorelovaný s akciami, dlhopismi, takže je dobrý na zabezpečenie diverzifikácie (investičného portfólia),” uviedol. ,,Myslím si, že do konca roka bude ešte oveľa vyššie a potenciálne na novom histrickom maxime.

Aspoň časť majetku v BTC?

Lee následne skonštatoval, že každý investor by mal pouvažovať nad tým, či neinvestuje 1 alebo 2 percentá do bitcoinu, aby sa poistil, ak všetko ostatné začne padať. ,,Je to rozumná stávka,” skonštatoval.

Podobný názor má aj Mark Yusko z Morgan Creek Capital. ,,Chcete mať 1, 2 3 alebo 5 percent svojho čistého majetku v tomto majetku (bitcoine) ako zabezpečenie sa proti všetkým problémom, ktoré vidíme u fiatových a akciových trhov,” odporučil. Taktiež skonštatoval, že je zlou stratégiou sledovať dennodenne cenu bitcoinu. Investori by mali hodnotiť jeho cenu z dlhodobého hľadiska.

Upozorňujeme, že tento článok nie je investičnou radou. Reprodukuje len názory známych osôb z investičného prostredia.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Inštitúcie definitívne vstúpili do kryptomien, tvrdí šef Coinbase

Avatar

Článok

zo dňa

od

Armstrong

Vstup inštitúcii do sveta kryptomien nie je už len špekuláciou. Stala sa z toho skutočnosť. Tvrdí to šéf americkej Coinbase Brian Armstrong.

Zakladateľ najväčšej svetovej kryptozmenárne označil v rámci svojho “tweetu“ rok 2019 za rok, kedy začal trend nového inštitucionálneho prijatia Bitcoinu.

,,Či sa inštitúcie rozhodnú prijať kryptomeny alebo nie bola otázka, ktorá bola pred 12 mesiacmi stále otvorená. Myslím si, že teraz už môžeme bez obáv skonštatovať, že poznáme odpoveď. Sledujeme prílev 200 až 400 miliónov dolárov týždenne v nových vkladoch do kryptomien, ktoré prichádzajú zo strany inštitúcii,” uviedol.

Z Coinbase sa stáva najväčšia krypto Custody služba

Coinbase v rámci svojho produktu Coinbase Custody, ktorý je zameraný na bezpečnú úschovu kryptomien pre inštitucionálnych investorov, má podľa najnovších informácii spravovať už majetok v hodnote 7 miliárd dolárov, k čomu prispela najmä čerstvá akvizícia spoločnosti Xapo.

Z Coinbase sa tak stáva vôbec najväčší custody poskytovateľ služieb v sektore kryptomien. V tomto momente údajne spravuje majetok 120 klientov v 14 rôznych krajinách. ,,Náš inštitucionálny sortiment produktov poskytuje našim klientom plynulý, výkonný a kompatibilný ekosystém na obchodovanie, ukladanie a interakciu s ich kryptomenami,” uvádza spoločnosť v rámci svojho blogu.

Armostong je nadšený z vývoja

Armostronga pád ceny BTC v tomto týždni neznepokojuje. Naopak je rád, že veci sa hýbu v kryptopriestore správnym smerom v mnohých oblastiach. Okrem toho, že sa chystá príchod Bitcoin Futures viazaných na reálne bitcoiny (Bakkt), či v októbri sa dozvieme definitívu ohľadom Bitcoin ETF, poukazuje aj na iné fundamenty. ,,Okrem custody sme nadšení aj z toho, že objavujeme nové spôsoby speňažovania a využívania kryptomien, ako je napríklad staking či krypto pôžičky,” naznačil.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Video analýza Bitcoinu (15.8.): Sme v silnej bearish štruktúre!

Avatar

Článok

zo dňa

od

analyza-bitcoin-curaj

Z technických dôvodov nám dnes nemôže priniesť analýzu Jakub Kraľovanský, ktorý bežne pokrýva štvrtkové updates bitcoinu pre kryptonovinky. Pohotovo zaňho zaskočil Jan Čuraj z kryptokomunity Crypto Kingdom, ktorý nám prináša rýchly aktuálny pohľad na celý trh.

Už z úvodu videa vyplýva, že je po tvrdom dumpe bitcoinu v priebehu posledných 48 hodín nastavený bearish. Čo sa musí zmeniť, aby sme mohli opäť veriť v rast? Nenechajte si ujsť čerstvé video.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto videu sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Bitcoin

Prieskum ING: Ako vnímajú kryptomeny Česi, Rakúšania či Američania?

Avatar

Článok

zo dňa

od

prieskum

Bankový gigant ING uskutočnil v 15 krajinách online prieskum, v rámci ktorého zistil, že v porovnaní s minulým rokom dôveruje investícii do kryptomien menej ľudí.

O výsledkoch prieskumu informoval 14. augusta plátok Der Standard. Realizovaný bol v trinástich európskych krajinách vrátane Českej republiky či susedného Rakúska a taktiež v AustráliiUSA.

Dôvera v kryptomeny klesá

Najhoršie z pohľadu dôvery v Bitcoin a ďalšie kryptomeny dopadlo Rakúsko. Hoci sú Rakúšania podľa prieskumu lepšie informovaní o kryptomenách, než obyvatelia ostatných krajín, sú v investíciach veľmi konzervatívni a len 13% z nich vníma kryptomeny v pozitívnom svetle. Je to pokles o štyri percentá v porovnaní s rokom 2018. Der Standard taktiež informoval, že len 5% obyvateľov Rakúska by bolo ochotných prijímať výplatu v bitcoinoch.

Pokiaľ ide o Českú republiku, v nej je dôvera v kryptomeny o čosi väčšia. Za dobrú investíciu sú považované u 24% opýtaných respondentov, no v porovnaní s rokom 2018 ide taktiež o pokles o 5%.

Tromi krajinami zo sledovanej vzorky, v ktorých oproti minulému roku narástlo pozitívne vnímanie kryptomien sú Turecko (+13%), Poľsko (+9%) a Rumunsko (+3%). V Turecku sú pozitívne vnímané až u 62%, v Rumunsku u 44% a v Poľsku u 43%. Nad 30% sa dostali ešte v Španielsku a USA.

Zdroj: ots.at

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Je Bitcoin ukazovateľom geopolitického napätia?

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-protesty-2

Nicholas Colas, spoluzakladateľ analytickej spoločnosti DateTrek Research, si myslí, že Bitcoin (BTC) je dobrým ukazovateľom geopolitických nepokojov a zmätku.

Colas v rámci rozhovoru pre CNBC zašiel v súvislosti s touto témou aj do podrobností. ,,Je to jednoznačne vidieť. V obkľúčení protestov v Hongkongu a presune nejakých peňazí, ktoré odišli z Hongkongu a z pevniny, bol Bitcoin jedným z malá aktív, ktoré sme sledovali a skutočne predpovedal túto neistotu vopred. Nič iné sa nehýbalo, Bitcoin však áno.”

Názor Colasa sa zhoduje s názorom bývalého výkonného riaditeľa Deutshe Bank Petra Tchira, ktorý nedávno v článku pre Forbes uviedol, že Bitcoin je hlavným ukazovateľom skrytého geopolitického napätia.

Colas v rámci rozhovoru pre CNBC hovoril aj o volatilite bitcoinu. Keď sa ho spýtali, či predpokladá, že bitcoin v budúcnosti opäť zažije výrazný prepad svojej hodnoty, aký sme sledovali v roku 2018, nedokázal to vylúčiť. Bitcoin je podľa neho stále veľmi novým a volatilným aktívom, ktoré môže výrazne meniť svoju cenu.

Včera sme vás informovali, že záujem o bitcoin rastie v krajinách, kde je neistá geopolitická situácia. Platí to najnovšie o Argentíne a Hongkongu. V Hongkongu sa dokonca bitcoin obchodoval o 300 dolárov drahšie, než všade inde na svete. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Situácia v Hongkongu a Argentíne motivuje ľudí zaujímať sa o bitcoin

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Prehľad trhu (15.8.): Veľký pád bitcoinu, celý trh krváca

Avatar

Článok

zo dňa

od

prehlad-trhu-bitcoin

15.8.2019 – Cena bitcoinu sa za posledných 24 hodín opäť výrazne prepadá. S výnimkou jednej kryptomeny je celý trh v červených číslach.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin pokračoval vo výraznom oslabovaní aj v priebehu posledných 24 hodín, počas ktorých sa prepadol o ďalších 8 percent. Jeho súčasná cena menej než 9 700 dolárov je až o takmer 19 percent nižšia, než bola jeho hodnota pred týždňom.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla ešte výraznejšie – za posledný deň až o 12 percent! Súčasná hodnota ETH 183 dolárov je o 19 percent nižšia, než minulý štvrtok.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP oslabila za posledný deň až o 12 percent na 0,26 USD. Za týždeň evidujeme u tretej najhodnotnejšej kryptomeny pád o 16 percent.

xrp

Top skokani a prepadáky

Napriek tomu, že z trhu ubudli desiatky miliárd dolárov nájdeme v prvej 50-ke jednu kryptomenu, ktorej sa podarilo rásť a to dokonca výrazne. Ide o ICON, ktorý vyletel o takmer 20%. Tento rast pravdepodobne súvisí s oznámením o giveaway akcií pre komunitu.

Ostatné altcoiny napodobňovali pád bitcoinu, no zväčša ešte vo väčších rozmeroch. EOS sa napríklad prepadol až o 14%, Tron o 16%, Cardano o 12%, Cosmos a BAT o 13% a Bitcoin Gold dokonca až o 18%.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu sa za posledných 24 hodín prepadla o 24 miliárd dolárov (za 48 hodín až o 39 miliárd) na súčasných 256 miliárd USD. Dominancia bitcoinu, ktorá včera klesla na 67,5% začala opäť stúpať na aktuálnych 68,2%.

Volume je 66 miliárd dolárov. Z toho tvorí obchodovanie s bitcoinom 20 miliárd. Onchainfx.com podľa svojej prísnejšej metodológie uvádza, že reálne volume bitcoinu je len 1,6 miliardy dolárov (čo je však dvojnásobok toho, čo pred pár dňami).

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Čítať ďalej

Bitcoin

Situácia v Hongkongu a Argentíne motivuje ľudí zaujímať sa o bitcoin

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-protesty

Politické okolnosti v Argentíne, kde sa prekvapujúcim víťazom prezidentských volieb stal ľavicový kandidát Albert Fernandéz (na čo reagovali trhy veľmi negatívne) a tiež nepokoje v Hongkongu, ktoré súvisia s obavami z čínskej intervencie, spôsobujú, že v oboch krajinách rastie záujem o nezávislú decentralizovanú menu – čiže bitcoin.

Tento fakt dokonca spôsobil, že v Hongkongu sa obchodoval Bitcoin za približne 300 dolárov vyššiu cenu, než kdekoľvek inde na svete.

V prípade Argentínčanov by bola investícia do bitcoinu pred týždňom určite výhodná. Jeho hodnota síce klesla voči doláru v poslednom týždni o zhruba 9%, no hodnota argentínskeho pesa sa za rovnaký čas prepadla až o 30%.

Geopolitické problémy a stúpajúca inflácia naznačujú, že obyvatelia krajín, ktoré sužujú tieto problémy, majú čoraz väčšiu tendenciu inklinovať k bitcoinu. V predchádzajúcich mesiacoch sa s touto teóriou spájala najmä Venezuela.

,,Bitcoin sa stáva v krajnom prípade devalvácie meny a politickej neistoty výhodou poslednej inštancie,” uviedol na margo týchto správ v rozhovore pre Bloomberg generálny riaditeľ spoločnosti Arca Rayne Steinberg.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-