Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (26.2.): Status, ktorý ovplyvnil cenu Litecoinu, Laszlo Hanyecz opäť kúpil pizze za BTC

Článok

Správy dňa (26.2.)
Správy dňa (26.2.)

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Väčšina najhodnotnejších kryptomien je v posledných dňoch v červených číslach. Neplatí to však o Litecoine (LTC), ktorý za posledných 24 hodín rástol o vyše 5%. Prispel k tomu zrejme status jeho zakladateľa Charlieho Leeho na Twitteri, ktorý napísal: ,,Nikdy sa nestane, že Ethereum preskočí Bitcoin, ale tento rok sa stane, že Litecoin preskočí Bitcoin Cash”. Lee hovorí o trhovej kapitalizácií týchto kryptomien, pričom k statusu priložil graf porovnávajúci Litecoin s Bitcoin Cash. (twitter.com)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Laszlo Hanyecz je v kryptokomunite známe meno. Je to práve ten človek, ktorý v roku 2010 zaplatil za dve krabice pizzy neuveriteľných 10 tisíc Bitcoinov. Kým mnohí sa chytajú o čelo pri pomyslení na to, akú obrovskú chybu vtedy spravil, iní sa zas domnievajú, že nebyť tohoto jeho kroku, ktorý výrazne spropagoval Bitcoin na celom svete, dnes by Bitcoin možno už vôbec neexistoval. Laszlo sa nám teraz pripomenul opäť – a zdá sa, že opäť stojí pri ničom dôležitom. Opäť totiž zaplatil za dve krabice pizze pomocou Bitcoinov – no tentokrát pri platbe použil Bitcoin Lightning Network, ktorá má umožniť rýchlejšie a lacnejšie BTC transakcie, čo by malo výrazne prispieť k akceptácií Bitcoinu ako platidla. Cena bola tentokrát 0,00649 BTC, čo je okolo 60 dolárov. (cointelegraph.com)

Dve pizze za BTC cez Lightning Network

Dve pizze za BTC cez Lightning Network

Najvyšší výkonný orgán Európskej Únie Európska komisia (EC) bude dnes za okrúhlym stolom diskutovať o téme regulácie kryptomien. Informoval o tom podpredseda EC Valdis Dombrovskis. ,,Komisia vyzvala kľúčové orgány, vrátane centrálnych bánk a dozorných orgánov, ako aj účastníkov trhu, aby sa podelili o svoje poznatky. Cieľom je pozrieť sa na dlhodobé trendy spojené s kryptomenami a preskúmať, či je súčasná regulácia postačujúca,” povedal počas tlačovej konferencie. (cryptovest.com)

Vo Venezuele otvorili školu, ktorá bude vyučovať o kryptomenách. Náplňou štúdia má byť vysvetlenie toho, ako nakupovať, predávať a ťažiť kryptomeny. Prezident krajiny Nicolás Maduro chce urobiť z Venezuely popredného lídra v tejto oblasti. Prvá národná kryptomena, ktorá vznikla v tejto krajine – Petro (krytá ropou), získala v súkromnom predpredaji vyše 700 miliónov dolárov. Maduro následne oznámil, že Venezuela čoskoro vydá aj druhú kryptomenu – tentokrát s názvom Petro Gold. Krytá má byť  zlatom a ďalšími cennými kovmi. (bitcoin.com)

Matthew Lesko, americký spisovateľ, ktorý v 90. rokoch písal knihy o tom, ako získať „peniaze zadarmo” od vlády USA, povedal v rozhovore pre CNET, že kryptomeny sú podvod a Bitcoin označil za hazard. Lesko sa venuje najmä téme získavania federálnych dotácii od vlády Spojených štátov amerických. ,,Hráte sa práve so žralokmi. Toto je začiatok niečoho, pri čom nikto nevie, ako to dopadne,” odkázal investorom do kryptomien. (cointelegraph.com)

Benjamin Weiss zo spoločnosti CoinFlip, ktorá prevádzkuje bankomaty na kryptomeny povedal v rozhovore pre CCN.com, že budúcnosť kryptomien vidí veľmi pozitívne: ,,Je tu úžasná finančná technologická revolúcia a my sa chceme presvedčiť, že každý bude jej súčasťou. Chceme bankomaty na každom rohu. Sme motivovaní priniesť kryptomeny ku každému človeku.“ Na otázku, ako vníma budúcnosť Bitcoinu povedal, že tu určite prežije a jeho hodnotu vidí na 100 000 dolároch. ,,Z dlhodobého hľadiska v Bitcoin pevne verím. Je náročné mať seriózne investičné portfólio a nemať v ňom zahrnutý aj Bitcoin.” (ccn.com)

Kým napríklad v Bangladéši sú investori do kryptomien prenasledovaní vládou a políciou, našťastie v iných krajinách sa začínajú stavať  ku kryptomenám oveľa pozitívnejšie. Príkladom je najnovšie aj Uzbekistan,  kde by sa už tento rok mohol stať Bitcoin legálnym platidlom. Prezident tejto krajiny Shavkat Miriyoyev nariadil, aby bol do septembra tohto roka navrhnutý zákon, ktorý legalizuje kryptomeny. V prípade Uzbekistanu ide o výrazný obrat, pretože centrálna banka označila v minulosti kryptomeny za nástroj financovania terorizmu. (ambcrypto.com)

Kryptozmenáreň Coinbase rozposlala 13-tisícom svojich zákazníkov email, v ktorom ich informovala o tom, že poskytla na základe súdneho príkazu detaily ich transakcií americkému finančnému úradu (IRS). Informoval o tom ako prvý Andreas M. Antonopoulos, ktorý na Twitteri zverejnil celý email od Coinbase. V ňom sa okrem iného píše, že IRS požadovala od tejto spoločnosti pôvodne záznamy týkajúce sa až približne 500 tisíc zákazníkov. Coinbase sa voči tomu odvolala, pričom dosiahla čiastočne víťazstvo v podobe okresania tohto počtu nad konečných 13 tisíc. (ambcrypto.com)

Bitcoin je v Česku ako investičná príležitosť populárnejší než euro. Viac sa dočítate v tomto článku.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.