Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin je v Česku populárnejší než Euro, tvrdí prieskum

Článok

Bitcoin a Česko
Bitcoin a Česko

Portál Bitcoin.com zverejnil na svojej stránke zaujímavé výsledky prieskumu, ktorý bol v Českej republike robený na vzorke 525 respondentov.

Vyplýva z neho, že Česi sú naklonení myšlienke uchovávať svoje investície viac v kryptomenách, než v eurách.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Prieskum sa týkal témy, aký postoj majú Česi voči iným menám, než je ich česká koruna. Vyplynulo z neho, že až dvojnásobok respondentov by uprednostnilo investíciu do kryptomien pred investíciou do amerického doláru.

Treba zdôrazniť, že kryptomeny sú Čechmi považované stále za rizikové. Výsledky prieskumu však hovoria o tom, že Česi by kryptomeny zrejme uprednostnili pred investíciou do inej fiatovej meny, než je česká koruna. Bitcoin či Ethereum považujú za lepšiu investičnú príležitosť.

Takmer 11% respondentov v ankete uviedlo, že premýšľali nad investíciou do kryptomien. Menej z nich, konkrétne 10,3%, by zvažovalo investíciu do eura.

Takmer 30% ľudí z prieskumu dôveruje českej korune, pričom druhou najdôveryhodnejšou fiatovou menou je podľa Čechov švajčiarsky frank (26%).

Hodnota českej koruny sa však môže v určitom bode znehodnotiť a keď klesne hodnota národnej meny, ceny privezeného tovaru sa zvýšia. S pohyblivou korunou sa Česi môžu začať rozhliadať, častejšie ako predtým, o alternatívy diverzifikácie svojich investícií a rozloženie rizík pre svoje úspory, uvádza Bitcoin.com.

Euro nie je v Česku veľmi populárne. Pred niekoľkými rokmi vláda pozastavila plány na prijatie spoločnej európskej meny na základe viacerých prieskumov, ktoré uvádzali veľmi nízku verejnú podporu vstup do eurozóny (okolo 20%). Prieskum tiež ukázal, že euro sa dostalo v Česku na tretie miesto medzi dôveryhodnými fiat-menami.

Keď sa respondentov prieskumu spýtali, či plánujú nákup cudzej meny v hotovosti, polovica respondentov uviedla, že to nemá v úmysle. Tretina z tých, ktorí odpovedali kladne, uviedli, že si plánujú nakúpiť eurá. 8,4% respondentov uviedlo, že plánujú nakúpiť kryptomeny – je to dvakrát viac než tí, ktorí uviedli, že v blízkej budúcnosti budú kupovať americké doláre (4,2%).

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.