Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (26.11.): Snowden o budúcnosti kryptomien, Mt.Gox, šaría či OKEx

Článok

Edward snowden - správy
Edward snowden - správy

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku


Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Edward Snowden o budúcnosti kryptomien

Americký informátor a whistleblower Edward Snowden, ktorý od roku 2013 žije v Rusku vďaka azylu, uviedol v rozhovore s riaditeľom ACLU Free Spech Benom Wiznerom, že kryptomeny podľa neho prežijú, no Bitcoin pravdepodobne zanikne.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Za dôvody, prečo kryptomeny podľa neho prežijú považuje dva faktory – obmedzené množstvo BTC (môže ich byť najviac 21 miliónov) a zväčšujúci sa význam kryptomien ako zameniteľná a uchvátiteľa hodnoty, čím môžu v budúcnosti konkurovať zlatu. Snowden si myslí, že súčasný spôsob ťažby však nie je ideálny a spôsoby Proof of Work a Proof of Stake majú svoje výrazné nevýhody. Kým u Proof of Work hovorí o nepriaznivom vplyve na environmentálne prostredie, u Proof of Stake zas vidí závislosť od bohatých, respektíve vieru v to, že udržia systém funkčný. (ccn)

Novogratz verí, že trh sa otoči úvodom budúceho roka

Bývalý partner spoločnosti Goldman Sachs a zakladateľ Galaxy Digital Mike Novogratz uviedol, že otočenie trendu na trhu s kryptomenami očakáva v budúcom roku. Povedal to v rozhovore pre Financial Times zverejnenom 23. novembra. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Rýchle správy

ŠARÍA A BLOCKCHAIN: Banka Al Hilal so sídlom v Abu Dhabi v Spojených arabských emirátoch (SAE) oznámila, že realizovala prvú “sukuk” transakciu na svete. „Sukuk” je právny nástroj známy ako “šaría kompatibilný” a umožňuje investorom vytvárať výnosy bez porušenie islamského práva. Banka použila na túto transakciu technológiu distribuovaných kníh (DLT).

MT. GOX: Noubaki Kobayashi ako správca konkurznej podstaty skrachovanej burzy Mt. Gox, ktorej hack a následný krach spôsobil v roku 2014 veľký otras pre celý trh s kryptomenami, žiada súd, aby vyhovel žiadosti o predĺženie lehoty pre podanie žiadosti jeho klientov o odškodnenie. Podľa súčasného nariadenia je hraničným termínom 26. december 2018. Kobayashiho klienti prišli na burze po najväčšom hacku v histórii kryptomien o približne 850 tisíc BTC, čo bola hodnota okolo 460 miliónov dolárov.

OKEX & BITCOIN CASH: Najväčšia burza podľa objemu obchodov OKEx čelí obvineniam o manipulácii počas forku Bitcoin Cash. Burza tieto obvinenia odmieta a tvrdí, že spoločnosť Amber Al, ktorá s nimi prišla, poškodzuje jej dobré meno.

VEĽKÁ BRITÁNIA: Finančný regulátor Spojeného kráľovstvá zdvojnásobil oproti máju tohto roku počet inšpekcií u podnikov zameraných na kryptomeny. Úrad pre finančné správanie (FCA) uviedol, že v súčasnosti vyšetruje až 50 subjektov, u ktorých má podozrenie, že bez povolenia ponúkajú finančné služby súvisiace s kryptomenami. Andrew Jacobs z FCA uviedol, že inšpekcie pribúdajú najmä na základe podnetov, ktoré súvisia so stratou hodnoty retailových investícii v dôsledku poklesu cien kryptomien.

COINCHECK: V marci hacknutá japonská burza Coincheck, ktorá prišla v rámci útoku o kryptomeny v hodnote približne 530 miliónov dolárov, sa postupne zotavuje. Po jej kúpe investičnou spoločnosťou Monex Group postupne spúšťa obchodovanie a najnovšie uvoľnila trading u kryptomien Ripple a Factom (FCT).

 


Facebook | Telegram | Notifikácie vpravo dole

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.