Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (26.10.): Kríza, Coinbase, Ripple, Bitfury, India či Binance

Článok

Správy dňa - financie
Správy dňa - financie

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkové správy zo sveta kryptomien

Chystá sa Coinbase vstúpiť na burzu?

Zakladateľ spoločnosti OneChain Capital, marketingový magnát a známy investor do kryptomien Ran NeuNer v relácii CNBC naznačil, že kryptozmenáreň Coinbase sa chystá vstúpiť na burzu prostredníctvom primárnej verejnej ponuky akcii, v angličtine známej pod názvom Initial Public Offering (IPO). Viac o tejto téme sa dozviete v tomto našom článku.

Je kríza za rohom? Slovenské video, ktoré by ste mali vidieť

Slovenský YouTube kanál Bitcoin – Investícia do budúcnosti BFI priniesol zaujímavé video, ktoré hovorí o veľkej pravdepodobnosti skorého vypuknutia novej finančnej krízy. Vo videu hovorí sa hovorí aj o kryptomenách a ich možnom osude v prípade vypuknutia paniky. Pozrite si ho celé tu.

Spoločnosť Ripple zdvojnásobila výnosy z predaja XRP

Spoločnosť Ripple informovala, že jej výnosy z predaja tokenov XRP sa v treťom štvrťroku 2018 zdvojnásobili v porovnaní s druhým štvrťrokom 2018. Odvoláva sa pritom na štvrťročnú správu zverejnenú 25. októbra. V treťom kvartáli predala spoločnosť tokeny v hodnote 163 miliónov dolárov, čo je viac než dvojnásobok 73 miliónov USD z druhého kvartálu. Predaj bol rozdelený medzi spoločnosťami Ripple a jej dcérskou firmou XRP II, LLC, konkrétne v pomere 65 miliónov a 98 miliónov USD. Objem predaných obchodov (sales volume) predstavoval 0,172% z celkového volume XRP obchodovaného globálne, kým v druhom kvartáli to bolo 0,125%. (cointelegraph)

Gigant Bitfury zvažuje IPO. Hodnota by mohla presiahnuť 3 miliardy dolárov

Spoločnosť Bitfury, najväčšia nečínska spoločnosť špecializujúca sa na ťažbu Bitcoinu, zvažuje primárnu verejnú ponuku (IPO – Initial Public Offering), čím by sa mohla stať vôbec prvou verejne na burze kótovanou spoločnosťou z kryptopriemyslu v Európe. Bitfury skúma celý rad možností, vrátane zvyšovania dlhového financovania alebo predaja menšinového podielu. Ak by šla na burzu v nasledujúcich dvoch rokoch, jej hodnota by mohla byť 3 až 5 miliárd dolárov. Tieto čísla by sa však mohli meniť v závislosti od trhov a zdravia priemyslu, skonštatoval Bloomberg.

Bitfury minulý mesiac spustil novú generáciu ťažobného hardvéru pre Bitcoin na báze čipu integrovaného obvodu (ISIC) s názvom Bitfury Clarke. Čip sa predáva jednotlivo okrem toho, že je integrovaný do hardvéru spoločnosti Bitfury. Spoločnosť plánuje implementovať nový ASIC v ťažobných centrách v Kanade, Islande, Gruzínsku a v Nórsku, teda v krajinách, kde získala vládny súhlas. (cointelegraph)

Kryptomeny sú v Indii nelegálne

Debjani Ghosk, prezident Národného združenia spoločnosti pre softvér a služby (NASSCOM) vyhlásil, že kryptomeny sú z pohľadu NASSCOM nelegálne. Toto neziskové združenie má viac ako 2000 členských spoločnosti a je významné pre indický priemysel v oblasti outsourcingu IT a obchodných procesov. Kryptomeny sú v v Indii považované za nelegálne od momentu, kedy Rezervná banka Indie v júli oznámila bankám, že musia prestať poskytovať služby firmám, ktoré prevádzkujú kryptozmenárne alebo sa inak zapájajú do priemyslu s kryptomenami. Kryptomeny sú podľa nej rizikom pre finančnú stabilitu a bezpečnosť investorov. Najväčšia kryptozmenáreń krajiny ZebPay na to zareagovala tým, že sa presťahovala na Maltu. (cointelegraph)

Rýchle správy

BINANCE: Burza Binance mala dnes technické problémy, pre ktoré nebolo možné urobiť vklady ETH a ERC-20 tokenov. Problémy sa už vyriešili.

SONY & PEŇAŽENKA: Spoločnosť Sony pracuje na hardware peňaženke pre kryptomeny. Nemusí byť pripojená cez USB k počítaču a okrem klasických funkcii ako je úschova, odosielanie a prijímanie kryptomien by mala ponúkať aj ďalšie zaujímavé funkcie.

AUSTRÁLIA: Rezervná banka Austrálie si nie je istá potrebou vytvorenia digitálneho austrálskeho dolára. Uviedol to Michelle Bullock, asistent guvernéra Reserve Bank of Australia.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.