Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Chystá sa Coinbase vstúpiť na burzu?

Článok

Coinbase - IPO burza
Coinbase - IPO burza

Zakladateľ spoločnosti OneChain Capital, marketingový magnát a známy investor do kryptomien Ran NeuNer v relácii CNBC naznačil, že kryptozmenáreň Coinbase sa chystá vstúpiť na burzu prostredníctvom primárnej verejnej ponuky akcii, v angličtine známej pod názvom Initial Public Offering (IPO).

Ran NeuNer k tomuto tvrdeniu doplnil viacero zaujímavých štatistík, ktoré sa týkajú tejto zmenárne. Infografiky ukazujú, že počet užívateľov Coinbase dosiahol už 25 miliónov, pričom 600 000 z nich na tejto platforme aktívne obchoduje.

Infografika: Účty na Coinbase

Spoločnosť založená v roku 2011 v Kalifornií zarobila za uplynulý štvrťrok 90 miliónov dolárov. Najúspešnejším štvrťrokom tejto zmenárne však bol štvrtý kvartál minulého roku, kedy počas obrovského “kryptoboomu“ predstavovali príjmy za 3 mesiace neuveriteľných 450 miliónov dolárov. Podľa Cointelegraph má spoločnosť podobné očakávania aj od posledného štvrťroku 2018.

Príjmy Coinbase

Prezident Coinbase Asiff Hirji musel vysvetľovať postoj spoločnosti k prípadnému vstupu na burzu už koncom minulého roka, kedy uviedol: ,,Je to rozhodne v záujme našich investorov. Najpravdepodobnejšia cesta pre Coinbase je ísť v určitom bode na verejnosť, ale máme ešte veľa práce pred sebou, ktorú musíme dovtedy urobiť.”

Spoločnosť s hodnotu 8 miliárd

Začiatkom októbra portál Recode odvolávajúci sa na dva nemenované zdroje uviedol, že spoločnosť Coinbase bola ohodnotená na 8 miliárd dolárov. Táto suma mala byť vypočítaná počas rokovaní so spoločnosťou Tiger Global a jej akcionármi, ktorý chceli do Coinbase investovať 500 miliónov dolárov. Len pred rokom bola pritom hodnota firmy vyčíslená „len“ na 1,5 miliardy.

O Coinbase sme písali aj v stredu, keď sme vás informovali o tom, že zalistovala do svojej ponuky prvý stablecoin USDC, ktorý vznikol v spolupráci so spoločnosťou Circle. S ňou založili novú platformu CENTRE, ktorej cieľom je priniesť na trh vďaka tokenu USDC veľmi jednoduchú možnosť platobných transakcií medzi bežnými užívateľmi, spoločnosťami a taktiež veľkými finančnými inštitúciami.

Najúspešnejšia zmenáreň na svete

Coinbase je najväčšia kryptozmenáreň na svete, ktorá je podľa ICORating zároveň aj najbezpečnejšou. Tým, že sídli v USA, musí totiž spĺňať prísne regulačné štandardy a 98% kryptomien drží na studených peňaženkách. Zmenáreň ponúka aj kryptopeňaženku pre Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum a Ethereum Classic. Noví užívatelia, ktorí si kúpia na Coinbase kryptomeny aspoň v hodnote 100 dolárov, dostanú bonus 10 dolárov, ktorý im bude automaticky pripísaný na účet. Stačí použiť tento link.

V súvislosti s Coinbase odporúčame naše články:
Návod ako za zaregistrovať na Coinbase a verifikovať účet
Návod ako kúpiť a odoslať kryptomeny na Coinbase

VYSKÚŠAŤ COINBASE

Zdroj: Cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.