Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (25.5.): Novinky Tron (TRX), vyšetrovanie v USA či delistovane Verge

Článok

Správy dňa
Správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkove správy zo sveta kryptomien

Dve zaujímavé novinky Tron (TRX)

Projekt Tron (TRX), ktorý čaká 31. mája spustenie mainnetu, dnes oznámil spoluprácu so spoločnosťou vSport, ktorej tvárou je slávny futbalista Wesley Sneijder. vSport je prvou otvorenou, neziskovou blockchain platformou pre športový priemysel, ktorá sa tiež rada nazýva “Ethereum” v oblasti športu. ,,Je to silné partnerstvo pre využitie blockchain technológie na riešenie problémov vo futbale,“ povedal k tejto spolupráci Justin Sun, zakladateľ a CEO Tron. Ten okrem toho dnes oznámil, že TRX bol pridaný do oficiálnej aplikácie Apple s cenami akcií v páre TRX-USD. (twitter)

FED, Volckerove pravidlo a Američania do krypotmien

Podľa štúdie agentúry Weiss Ratings sa môže viac Američanov odkloniť od tradičných financií a začať investovať do kryptomien v prípade, že FED (Federálny rezervný systém) uvoľní finančné predpisy aplikované v roku 2012, ktoré boli reakciou na finančnú krízu z roku 2008.  Viac o tom píšeme v tomto článku.

Vyšetrovanie Ministerstva spravodlivosti USA

Sú ceny kryptomien manipulované? Ak ich sledujete deň čo deň, alebo obchodujete na burze, určite budete zastávať názor, že áno. V súvislosti s touto témou Ministerstvo spravodlivosti USA dokonca otvára oficiálne trestné vyšetrovanie. Dôvodom je predpoklad, že niektorí obchodníci sa dopúšťajú ilegálnej taktiky tým, že vytvárajú falošné objednávky na určité ceny, čím ovplyvňujú rast či pokles cien. Zamedziť takýmto podvodom je však mimoriadne ťažké, dvojnásobne pre špecifiká trhu s kryptomenami, ktorému chýbajú jasnejšie regulácie. (bloomberg)

NakamotoX delistuje Verge

Česká burza NakamotoX včera oznámila, že delistuje zo svojej ponuky kryptomenu Verge (XVG), ktorá mala byť obeťou ďalšieho hackerského útoku. ,,Vzhľadom k ďalším podozrivým udalostiam okolo Verge sme sa rozhodli delistovať túto kryptomenu z Nakamotox platformy. Apelujeme na našich užívateľov, aby si vybrali Verge z našej trading platformy do 27. mája 2018,“ informovala burza na Facebooku. (nakamotox)

Aston Kutcher venoval 4 milióny dolárov v hodnote XRP

Herec Aston Kutcher a jeho obchodný partner Guy Oseary, ktorý je tiež manažérom Madony, U2 alebo Amy Chumer, venovali spoločne dar charitatívnej organizácií Elen Degeneres Wildlife Fund, ktorej zakladateľkou je známa americká moderátorka Elen Degeneres. Tento dar bol odovzdaný v kryptomene Ripple v súčasnej hodnote okolo štyroch miliónov dolárov. Aston Kutcher je už dlhšie známy veľkým záujmom o kryptomeny. Spoločne s Osearym riadia rizikový fond A-Grade Investments, ktorý okrem Ripple investoval aj do BitPay či Sound Ventures. (cointelegraph)

Rýchle správy

  • Pražská plynárenská začne prijímať platby Bitcoinom. Všetko by malo byť pripravené už budúci mesiac. Najväčším obchodom v Česku, ktorý prijíma platby kryptomenami je Alza.cz
  • Bitcoin Gold sa podľa všetkého stal obeťou „51% útoku”, v dôsledku čoho hackeri údajne ukradli sumu v hodnote približne 18 miliónov dolárov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne