Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

FED zvažuje zmierniť „Volckerove pravidlo“. Viac Američanov môže vstúpiť do kryptomien

Článok

FED
FED

Podľa štúdie agentúry Weiss Ratings sa môže viac Američanov odkloniť od tradičných financií a začať investovať do kryptomien v prípade, že FED (Federálny rezervný systém) uvoľní finančné predpisy aplikované v roku 2012, ktoré boli reakciou na finančnú krízu z roku 2008.  

FED sa má v tejto otázke stretnúť 30. mája s úmyslom zvážiť zmiernenie pravidla “Volcker”, čo by bolo hlavným de regulačným krokom. Uvoľnenie tohto pravidla by umožnilo tisícom bánk robiť vysoko rizikové obchody s nízkymi príjmami a nižším vládnym dohľadom

(vysvetlenie: Volckerove pravidlo zakazuje komerčným bankám a ich dcérskym spoločnostiam špekulatívne obchodovať na vlastný účet s investičnými inštrumentami a komoditami. Taktiež obmedzuje ich možnosť investovať do hedge fondov)

Ak sa plán FED-u realizuje, zvýšenie systémového finančného rizika by mohlo občanov priviesť k záveru, že “kryptomeny robia lepšiu prácu než bezpečný depozitár,” uviedla agantúra Weiss.

Weiss poukazuje na to, že ak banky dostanú väčšiu slobodu obchodovať so špekulatívnymi aktívami, ako sú deriváty, ktorých vlastníctvo je extrémne centralizované, nebude to predstavovať len riziko pre kapitál bánk, ale aj vklady ich klientov za predpokladu ďalšej veľkej systémovej krízy.

Značná časť verejnosti dôveruje bankám ako najbezpečnejšiemu úložisku pre ich úspory. Podľa prieskumu z minulého roku, o ktorom informoval Cointelegraph, však až 92% mileniálov (delí sa na generáciu Z a „pravú” generáciu Y, v podstate ide o ľúdí medzi 15-35 rokov) súčasnému bankovému systému nedôveruje.

Geopolitická situácia a je ďalším faktorom ohrozenia súčasných mien, ako to nedávno ukázal dramatický pád iránskeho rialu (IRR) po tom, ako USA odstúpili od jadrovej dohody a to napriek tomu, že ostatní signatári dohody Rusko, Čína, Francúzsko, Británia či krajiny EU v nej plánujú pokračovať. Iránci predvídajúc obnovenie sankcií zo strany USA investovali do kryptomien. Správy hovoria až o 2,5 miliarde dolárov, ktoré vstúpili do trhu s digitálnymi menami práve z Iránu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.