Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (25.10.): Novinky v Česku, RippleNet a Bakkt čaká na schválenie

Článok

Správy dňa - Bakkt a RippleNet
Správy dňa - Bakkt a RippleNet

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Tom Lee, Bogart či Novogratz – čo pomôže k rastu?

Tom Lee, Spencer Bogart a Mike Novogratz sa zhodujú v tom, že Bitcoin (BTC) našiel svoje dno. Majú však trochu odlišné názory na to, kedy príde očakávaný rast jeho hodnoty. V článku k tejto téme píšeme aj o tom, čo by ho mohlo Bitcoin k rastu naštartovať. Celý článok si prečítajte tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

K RippleNet sa pridal český startup

Portál lupa.cz informoval o zaujímavej spolupráci medzi českým startupom a RippleNet. Amore FInance sa zameriava na poskytovanie bankových služieb a RippleNet, za ktorým stojí spoločnosť Ripple (XRP), chce využiť na rýchlejšie a lacnejšie medzinárodné platby, čo je primárnou úlohou tohto produktu. (lupa.cz)

Bakkt čaká na schválenie fyzicky krytých bitcoin Futures

Ako sme vás už informovali, novovznikajúca obchodná platforma Bakkt chce už 12. decembra spustiť svoje prvé denné Bitcoin futures, ktoré budú obchodované so skutočnými BTC. Platformu založila spoločnosť Intercontinental Exchange (ICE) vlastniaca už 23 finančných inštitúcii po celom svete vrátane Newyorskej burzy cenných papierov (NYCE). V prípade futures kontraktov na Bakkt ide o rozdiel oproti Bitcoin Futures, ktoré boli regulátormi schválené a uvedené na trh v decembri 2017 burzami CBOE a CME Group, nakoľko tie neobchodujú so skutočnými BTC.

Bakkt ešte čaká na schválenie tohto produktu, hoci sa očakáva, že regulátori by mali dať projektu zelenú. Podľa informácii portálu Cointelegraph by sa tak malo stať už v prvom novembrovom týždni.

Bakkt má všetky predpoklady na to, aby vytvoril regulovaný ekosystém pre inštitucionálnych investorov, ktorí chcú vstúpiť do trhu s kryptomenami. Spoločnosť taktiež verí, že futures, ktoré sa obchodujú s ozajstnými BTC a bez podpory margin tradingu, pomôžu k lepšej integrite trhu s kryptomenami a umožnia dôveryhodnú tvorbu cien, čo označuje za kľúčové pre ďalší vývoj digitálnych mien. (cointelegraph)

Rýchle správy

TREZOR: Hardware kryptopeňaženka TREZOR, konkrétne jej verzia Model T, umožňuje po novom zamieňanie kryptomien bez toho, aby ste museli opustiť stránku trezor peňaženky. Výmeny sa uskutočnia za pomoci tretích strán – spoločnosti Changelly a Shapeshift.

ČESKO: Česká banka Expobank sa stala prvou tradičnou bankou v Európe, ktorá zaradila do svojho obchodného portfólia Bitcoin. Banka vznikla už v roku 1991.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.