Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Lee, Bogart a Novogratz sa zhodujú v tom, že Bitcoin našiel dno. Kedy však príde rast?

Článok

Tom Lee, Mike Novogratz
Tom Lee, Mike Novogratz

Už sme si zvykli, že Thomas Lee zo spoločnosti Fundstrat prichádza pravidelne s pozitívnymi predpoveďami pre cenu Bitcoinu. Ak jeho názoru dôverujete, určite vás poteší jeho najnovšia predpoveď.

Lee v rozhovore pre blog Crypto Tips uviedol, že pokiaľ ide o najbližšie obdobie, je prípade Bitcoinu optimista. Očakáva, že Bitcoin začne rásť na hodnote, pričom toto tvrdenie zakladá na 200 dňovom MA (moving average), teda kĺzavom priemere cenového trendu, ktorý označuje za kľúčový faktor na predvídanie budúceho vývoja.

,,Keď je Bitcoin v 200 deň pod svojim kĺzavým priemerom, stúpa jeho hodnota v najbližších 6 mesiacoch len o 50 percent, ale keď je v 200 deň nad kĺzavým priemerom, stúpa až o 80%,” uviedol odvolávajúc sa na analýzu jeho spoločnosti Fundstrat z minulého týždňa. ,,200-dňový trend a trend, ktorý to znamená, je samozrejme veľmi dôležitý,” zdôrazňuje.

Lee sa domnieva, že pravdepodobnejším scenárom, než ďalší pokles hodnoty Bitcoinu je jeho výrazný rast. Je to v rozpore s názorom viacerých iných kryptoanalytikov, ktorí tvrdia, že dno Bitcoinu sa nachádza okolo úrovne 3000 dolárov a až potom, ako ho dosiahne, môže „útočiť” na nové maximá. Podľa Leeho je 6000 dolárov hranica, ktorá sa stala pre BTC “dnom”.

Viaceré zahraničné média dnes tieto slová Leeho interpretovali tak, že Bitcoin by mohol dosiahnuť do konca roka hodnotu 22 tisíc amerických dolárov. Musíme však zdôrazniť, že takéto tvrdenie sme v posledných dňoch od Leeho nepočuli. Pravdou je len to, že očakáva nárast hodnoty BTC a v lete označil za horný strop Bitcoinu v roku 2018 spomínanú hodnotu 22 000 dolárov.

Bogart a Novogratz zdieľajú podobný názor

Spencer Bogart zo spoločnosti Blockchain Capital zdieľa Leeho názor v tom, že Bitcoin pravdepodobne našiel v hodnote 6000 dolárov svoje dno. Povedal to počas návštevy relácie Fast Money na CNBC. ,,Sme dole o približne 70% od maximálnej hodnoty Bitcoinu, takže si myslím, že je blízko svojho dna rovnako ako zvyšok tohto trhu,” uviedol.

Hodnotu okolo$6000 považuje za dno BTC aj Mike Novogratz. Pokiaľ však ide o jeho rast na nové maximá, tento rok to reálne nevidí. Zakladateľ Galaxy Digital sa domnieva, že Bitcoin do konca roku 2018 nedosiahne ani hodnotu 10 tisíc dolárov. Až prvá polovica roka 2019 a aktívne sa zapojenie investičného giganta Fidelity do trhu s kryptomenami bude podľa neho spúšťačom nového výrazného rastu.

Čaká sa na spúšťač

Treba zdôrazniť, že ide len o predpovede častých hostí CNBC a nie investične rady. Je známe je, že CNBC mnoho predpovedí nevychádza. Táto americká televízia bola dokonca terčom rôznych vtipov a odporúčaní, že najlepšou investíciou je investovať presne naopak, ako to vidí CNBC.

Bitcoin ide stále do strany a očakáva sa na impulz, ktorý by ho mohol “nakopnúť k rastu”. Blíži sa termín, kedy bude SEC opäť rozhodovať v súvislosti s Bitcoin ETF. Prípadné schválenie by hodnotu Bitcoinu určite minimálne krátkodobo zvýšilo, zamietnutie všetkých žiadosti môže mať naopak negatívny dopad na trh. Najväčšiu šancu na schválenie má spoločná žiadosť spoločnosti VanEck, CBOE a SolidX, ktoré sa tento mesiac so SEC stretli, aby spoločne diskutovali o rôznych problémoch a možných vylepšeniach žiadosti. V hre je ale aj možnosť, že SEC rozhodnutie opäť odloží.

12. decembra by sa malo začať obchodovať s dennými Bitcoin futures na novej obchodnej platforme Bakkt, ktorá je založená rešpektovanou spoločnosťou Intercontinental Exchange, ktorá vlastí už 23 finančných inštitúcii vrátane Newyorskej burzy cenných papierov (NYSE).

Nuž a budúci rok príde na scénu Fidelity, respektíve jej dcérska spoločnosť. Fidelity vlastní aktíva v hodnote približne 7 biliónov dolárov a jej cieľom je motivovať svojich klientov, aby vložili časť portfólia do digitálnych mien. Viac sa o tejto téme dočítate v článku, na ktorý odkazujeme nižšie.

TIP: Fidelity, Bakkt či Bitcoin ETF. Čo prinesie želaný bullrun?

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.