Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (24.4.): Bitcoin čoskoro nad $11 000?

Článok

Bitcoin - správy dňa
Bitcoin - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin krásne posilňuje

Včera sme informovali, že trhová kapitalizácia kryptomien atakuje hodnotu 400 miliárd dolárov a dnes je to už o ďalších 20 miliárd viac. Zároveň sa Bitcoin dostal cez hodnotu 9000 dolárov, cez ktorú sa predtým nevedel dostať tri dni. Altcoinom sa v čase písania tohto článku mimoriadne darí, čoho dôkazom je aj klesajúci percentuálny podiel Bitcoinu na celom trhu, ktorý je aktuálne len 37-percentný. Pre ilustráciu ešte minulý týždeň to bolo vyše 43%. Ďalší raketový rast má za sebou Tron (TRX), ktorý posilnil za týždeň o 56%, Monero o 47% nuž a Bitcoin Cash až o 97%.

Finančné spoločnosti sa zaujímajú o kryptomeny

Dvadsať percent z oslovených finančných spoločnosti v rámci nového prieskumu chce začať v roku 2018 obchodovať s kryptomenami. Viac sa o tom dočítate v tomto našom článku.

Bitcoin čoskoro nad 11 tisíc dolármi?

Bill Baruch z Blue Lines Futures si myslí, že Bitcoin čoskoro dosiahne hodnotu medzi 11 500 až 11 800 dolárov a z dlhodobejšieho hľadiska mu predpovedá ešte veľký priestor pre rast. Baruch vo svojom videu pre CNBC upozornil aj na rast altcoinov, z ktorých už mnohé dokázali od februára zdvojnásobiť svoju hodnotu. Vo februári, keď Bitcoin klesol pod 7000 dolárov tvrdil, že okolo tejto hodnoty sa nachádza jeho “dno”, z ktorého sa začne zotavovať. Vyzerá to tak, že zatiaľ mu táto predpoveď vychádza. (cointelegraph.com)

3 spôsoby ako zničiť Bitcoin?

Podľa štúdiie Massachusetts Institutue of Technology (MIT) existujú tri spôsoby, akými by sa dal potopiť Bitcoin. Prvým by bol zásah vlády, ktorý by vytvoril vlastnú rezervami krytú kryptomenu, napríklad FedCoin. Druhou možnosťou je, že by veľká sociálna sieť ako Facebook, vytvoril vlastnú digitálnu  menu, ktorou by obchodoval a odmeňoval svojich užívateľov, čím by prevzala hodnoty a funkcie Bitcoinu. Tretí spôsob, ako môže Bitcoin upadnúť do zabudnutia, je vytváranie užitočných altcoinov, ktoré môžu slúžiť pre konkrétne veci. Napríklad na nákup potravín bude existovať minca, určená na túto funkciu, na nákup v Apple obchode bude AppleCash, na nákup aut značky Toyota vznikne ToyotaCash a podobne. Takéto alternatívne kryptomeny už dlhšiu dobu vznikajú a mnohým sa darí navyšovať svoju hodnotu. Čí však dokážu niekedy odstaviť Bitcoin bokom, je zatiaľ veľmi otázne.

Tim Draper stavia Bitcoin nad priemyselnú revolúciu

Americký investor v oblasti rizikového kapitálu a vplyvný človek v oblasti kryptomien Tim Draper tvrdí, že Bitcoin prináša so sebou väčšiu revolúciu, než príchod internetu a ďalšie dôležité udalosti v ľudskej histórii. Viac sa o tom dočítate v tomto našom článku.

Binance podporí Ugandu

Najpopulárnejšia svetová kryptoburza Binance spolupracuje s organizáciou Blockchain Crypto Savannah, aby podporila hospodársky rast východoafrickej krajiny Uganda. ,,Binance so svojim partnerom podporuje ekonomickú transformáciu Ugandy a zamestnanosť mládeže prostredníctvom blockchain technológie, ktorá predstavuje štvrtú priemyselnú revolúciu. Urobíme to vytvorením tisícov pracovných miest a investíciou do Ugandy,” uviedol na Twitteri CEO burzy Binance Changpeng Zhao.

Uganda je považovaná za jednu z najchudobnejších krajín na svete s HDB na obyvateľa len okolo 2tisíc dolárov. Krajiny ako Uganda sú vhodné pre rozvoj blockchain technológie, ktorá umožňuje spojiť sa ľudom s finančným systémom, v ktorom môžu nájsť masové osvojenie. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.