Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Tim Draper tvrdí, že Bitcoin je väčší než priemyselná revolúcia

Článok

Tim Draper
Tim Draper

Americký investor v oblasti rizikového kapitálu a vplyvný človek v oblasti kryptomien Tim Draper tvrdí, že Bitcoin prináša so sebou väčšiu revolúciu, než príchod internetu a ďalšie dôležité udalosti v ľudskej histórii.

Počas debaty v New Yorku, ktorú Draper absolvoval po boku CEO spoločnosti Overstock Paricka Byrneho a dvoch kryptoskeptikov, Draper vyhlásil, že Bitcoin a Blockchain sú vo všeobecnosti ako skoré investície do Tesly, Hotmailu či Skype.

,,Bitcoin bude väčší, než všetky tieto kombinácie a rozsah a význam Bitcoinu a technológie, ktorá za ním stojí, prevyšuje rozsah a význam technologického vývoja v ľudskej histórii,” povedal presvedčene pričom dodal, že podľa neho ide tiež o významnejšiu vec, než boli doba železná, renesancia či priemyselná revolúcia.

Draper počas debaty tiež zopakoval svoju tradičnú predpoveď, že o 5 rokov už nikto nebude používať tradičné peňažné prostriedky vlád. ,,Za 5 rokov sa pokúsite ísť kúpiť kávu s fiat menou a oni sa budú smiať, pretože nepoužívate kryptomeny. Verím, že nastane bod, kedy už naozaj nebudete chcieť fiatovu menu”.

Draper napriek pádu Bitcoinu v úvode roku 2018 stále drží okolo 30 000 BTC, ktoré kúpil v aukcii v roku 2014, uvádza CNBC. Ak je to pravda, aktuálne má jeho investícia do Bitcoinu hodnotu okolo 270 miliónov dolárov.

Počas diskusie Draper tiež vyjadril názor, že Bitcoin si pravdepodobne udrží svoju dlhodobú dominanciu nad altcoinami. V tomto smere BTC z krátkodobého pohľadu mierne oslabil, keď v minulom mesiaci bola jeho dominancia na trhu takmer 45%, pričom aktuálne je len okolo 38%.

Draper patrí medzi investorov, ktorí predpovedajú Bitcoinu ďalšie výrazne zhodnotenie. Aktuálne najpopulárnejšia je jeho predpoveď, že do roku 2022 bude mať hodnotu aspoň 250 tisíc dolárov.

59-ročný investor považovaný za jedného z najbohatších ľudí vo svete kryptomien, sa preslávil aj tým, že v roku 2014 pomerne presne predpovedal budúcu cenu Bitcoinu, keď tvrdil, že sumu 10 tisíc dolárov prekročí v roku 2017, čo sa napokon aj splnilo.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.