Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (24.11.): Bitcoin v Google Trends a pohľad inštitúcii na pád jeho hodnoty

Článok

Správy - ilust
Správy - ilust

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku


Sobotňajšie správy zo sveta kryptomien

Včera zažilo krypto “Black Friday”

Včerajší deň bol u kryptomien ozajstný “Black Friday”. Podčiarkuje to skutočnosť, že hodnota BTC včera klesla až na $4195, čo je najnižšia hodnota od septembra 2017. BTC sa síce z tejto hodnoty dostal opäť nad $4300, no jeho ďalší pokles pod tieto negatívne hodnoty zatiaľ rozhodne nemôžeme vylúčiť. Trhová kapitalizácia podľa CoinmarketCap je už pod 140 miliardami dolárov a dominancia Bitcoinu prekonala 54%. Kto drží altcoiny teda rozhodne nemôže byť nadšený. Okrem toho, že stráca v prepočte na fiatové meny, klesá aj v pomere k BTC.

Napodobní Bitcoin úspešný Amazon?

Investor do rizikového kapitálu Loue Kerner z CryptoOracle porovnal súčasnú situáciu na trhu s prasknutím dotcom bubliny v úvode 21. storočia. Silné kryptomeny, ktoré prežijú tieto turbulentné časy, sa stanú novými gigantmi podobne ako Amazon, ktorý prežil prasknutie bubliny po príchode štandardne využívaného internetu. Viac sa o tejto téme dočítate v tomto našom článku.

Vyhľadávanie slova Bitcoin po dlhej dobe rastie

Google Trends je šikovný nástroj od Google, prostredníctvom ktorého môžete ľahko zistiť, aký veľký záujem je o vaše kľúčové slovo v rámci určitého vymedzeného časového obdobia. Slovo “Bitcoin” dosiahlo najvyššie hodnoty počas minuloročného bullrunu, pričom najviac vyhľadávané bolo v období medzi 17. a 23. decembrom 2017. Odvtedy záujem o Bitcoin vo vyhľadávaní postupné klesá a dá sa povedať, že v posledných mesiacoch padlo na zanedbateľné hodnoty. Tento nepriaznivý trend sa však začal v poslednom týždni po dlhej dobe meniť. Či je to signál k nákupu ale veľmi otázne. Súvisieť to totiž môže aj s výrazným prepadom hodnoty BTC, čo spôsobilo zvýšený záujem o jeho vyhľadávanie. Ak by mal však tento graf v nasledujúcich týždňoch naďalej stúpajúcu tendenciu, znamenalo by to najmä to, že krypto sa opäť dostáva do centra pozornosti aj u ľudí, ktorí naň počas predchádzajúcich mesiacov zanevreli. (trends.google)

Graf vyhľadávania "Bitcoin" v Google Trends

BTC môže klesnúť pod $3000, inštitucionálnych investorov to vraj netrápi

Generálny riaditeľ spoločností Genesis Trading a Genesis Capital Trading Michael Moro povedal, že cena bitcoinu môže klesnúť aj pod $3000. Uviedol to vo včerajšom vysielaní CNBC. Moro tvrdí, že kým sa bitcoin nedostane k tejto úrovni, nenájde svoje dno. Poukázal na to, že cena okolo $4000 bola v posledných dňoch testovaná už dvakrát a neverí tomu, že sa ju podarí udržať.

Rešpektovaný investor si zároveň myslí, že súčasne výkyvy cien bitcoinu inštitucionálnych investorov neznervózňujú. Pre Bitcoin sú totiž typické a veľkí hráči sa sústredia na jeho dlhodobejší rast v horizonte viac rokov. ,,Ak sa pozeráte na to dlhodobo, nemyslím si, že inštitucionálni investori sa v skutočnosti naozaj zaujímajú o to, na akej cene skončí bitcoin v roku 2018. Jednoducho preto, lebo sa pozerajú na veci v horizonte 3-5 rokov,” uviedol. (cointelegraph)

Rýchle správy

BITCOIN & FRANCÚZSKO: Kúpiť bitcoin budete môcť od budúce roka vo Francúzsku aj v sieti približne 4000 trafík. Popri tabaku si tak budete môcť vybrať aj z bitcoinových poukážok v hodnote 50, 100 alebo 250 eur.

ČÍNA & ŤAŽBA: Menšie čínske spoločnosti zameriavajúce sa na mining predávajú staré ťažobné zariadenia nie na kusy ale na váhu a vysoko pod nákupnú cenu. Ťažba BTC starými zariadeniami pri súčasných cenách bitcoinu už jednoducho nie je rentabilná.


Facebook | Telegram | Notifikácie vpravo dole

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne