Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Napodobní Bitcoin spoločnosť Amazon? Aj ten si prešiel peklom

Článok

Bitcoin a Amazon
Bitcoin a Amazon

Investor do rizikového kapitálu Loue Kerner z CryptoOracle porovnal súčasnú situáciu na trhu s prasknutím dotcom bubliny v úvode 21. storočia. Silné kryptomeny, ktoré prežijú tieto turbulentné časy, sa stanú novými gigantmi podobne ako Amazon, ktorý prežil prasknutie bubliny po príchode štandardne využívaného internetu.


Sledujte nás na Facebooku


,,Ak sa vrátime k internetovej bubline (dotcom bublina), čo je tá, na ktorú sa mnohí oblasti kryptomien pozerajú, Amazon, pravdepodobne jedna z najväčších firiem v histórii ľudstva, spadla v priebehu dvoch rokov o 95%,“ poukázal na možnú podobnosť s bitcoinom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Vedeli ste, že akcie Amazonu boli na začiatku roku 1998 hodné iba 5 dolárov, no o rok a niekoľko mesiacov vzrástli na 86 dolárov? Aj Amazon sa však z prasknutia dotcom bubliny spamätával poriadne dlho. Trvalo mu takmer 9 rokov, kým sa dostal na predchádzajúce maximá. Jeho gigantické rozmery v súčasnosti určite poznáte. Zakladateľ firmy Jeff Bezos je podľa rebríčku Forbes najbohatším mužom planéty. Vo veku 54 rokov sa jeho majetok odhaduje na 160 miliárd dolárov. To je mimochodom viac, než je aktuálne trhová kapitalizácia celého trhu s kryptomenami (podľa CoinMarketCap).

Investovanie do bitcoinu a ďalších krypotmien podľa Kernera však vyžaduje mať poriadne silný žalúdok a schopnosť psychicky sa vyrovnať s volatilitou trhu. Zároveň priznáva, že súčasné slabé stránky kryptomien môžu prispievať skutočnosti, že digitálne aktíva nemajú u ľudí silnú dôveru. Kerner však verí, že bitcoin sa v budúcnosti stane dôveryhodným držiteľom hodnoty. ,,Myslím si, že je to najlepší držiteľ hodnoty, aký bol kedy človekom vymyslený. Mohol by v budúcnosti v tomto smere prekonať aj zlato. Nestane sa to však zo dňa na deň,” uviedol.

Optimisti sú aj Lee či Back

Kerner nie je jediným “býkom”, ktorý napriek súčasnej depresii na trhu s kryptomenami verí v ich svetlú budúcnosť. Tom Lee z Fundstrat Advisors potvrdil, že BTC stále môže do konca roka dosiahnuť úroveň 15 tisíc dolárov. Tieto tvrdenia zakladá najmä na predpoklade príchodu inštitucionálnych peňazí do trhu. Odloženie spustenia platformy Bakkt, žiadne známe pozitívne signály v súvislosti so schválením bitcoin ETF, zúrivá “vojna“ v súvislosti s forkom Bitcoin Cash a podozrenia o manipulácii ceny BTC v roku 2017 zo strany spoločnosti Bitfinex a Tether však tejto predpovedi vôbec neprispievajú.

Veľmi optimistický, no v horizonte viacerých rokov je aj spoluzakladateľ a CEO spoločnosti Clobkcstream, Adam Back. Ten v úvode týždňa zverejnil tweet, v ktorom uviedol, že BTC by sa mohol stať ozajstným digitálnym zlatom  a natívnou menou pre internet. Jeho hodnotu odhaduje na 250 až 500 tisíc dolárov.

Zdroj: ccn


Facebook | Telegram | Notifikácie vpravo dole

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.