Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (23.4.): Altcoiny rastú, zákaz reklám môže byť len dočasný

Článok

Správy dňa - altcoiny
Správy dňa - altcoiny

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin sa nevie dostať nad 9 tisíc, altcoiny rastú

Bitcoin už tretí deň bojuje so silnou rezistenciou na úrovni 9 tisíc dolárov, čo však umožňuje rast altcoinov. Tie si výrazne polepšujú. Signálom rastu je aj stúpajúci market cap, ktorý prekonal už hodnotu 400 miliárd dolárov. Je to síce stále len necelá polovica z toho, čo sme videli v decembri 2017, no zároveň je to o 150 miliárd viac, než pred troma týždňami. Spomedzi top kryptomien si najviac za uplynulý týždeň polepšil Bitcoin Cash, ktorý rástol o takmer 90% a na 24. miesto podľa CoinMarketCapu vďaka 121% rastu zas poskočil Bitcoin Private. Raketový rast zaznamenal aj Dentacoin, ktorý posilnil o 171%. (coinmarketcap.com)

Irán zakázal kryptomeny

Iránska centrálna banka zakázala domácim bankám a iným finančným inštitúciám v krajine obchodovať s kryptomenami, pričom ako hlavný dôvod uvádza obavy z prania špinavých peňazí. ,,Banky a úverové inštitúcie by sa mali vyhýbať akémukoľvek predaju alebo kúpe týchto mien alebo podnikaniu akýchkoľvek krokov na ich propagáciu,” znie v tlačovej správe štátnej tlačovej agentúry IRNA. (cointelegraph.com)

Zákaz reklám na kryptomeny bude vraj len dočasný

Portál Cointelegraph urobil rozhovor s Ericom Lym, čínsko-americkým investorom a spoluzakladateľom spoločnosti LinkedIn, ktorý v rámci interview povedal, že zákaz reklám na kryptomeny na veľkých sociálnych sieťach ako Facebook, Twitteri či na Google, je len dočasný a bude trvať len dovtedy, kým nebude jasné, akým spôsobom sa budú kryptomeny regulovať. (cointelegraph.com)

NeuNer tipuje trhovú kapitalizáciu

Ran NeuNer, zakladateľ OneChain Capital a pravidelný hosť v štúdiu CNBC, na Twitteri napísal svoj tip na vývoj trhovej kapitalizácie kryptomien v nasledujúcich týždňoch. Medzi 10-17. májom by mala dosiahnuť úroveň 450 milárd dolárov, medzi 1-7. júnom 500 miliárd a v týždni medzi 1-7. júlom 550 miliárd dolárov. Najvyššiu trhovú kapitalizáciu mali kryptomeny v decembri 2017, kedy sa vyšplhala nad 800 milárd USD. NeuNer taktiež včera napísal, že si stojí za svojim názorom, že do tohto utorka (teda zajtra) dosiahne Bitcoin hodnotu 10 tisíc dolárov. (twitter.com)

Najvyšší súd v Indii rieši žalobu o kryptomenách

Rezervná banka Indie (RBI), Indické ministerstvo financií a Rada pre dane z tovarov a služieb (GST) svojim rozhodnutím o zákaze bankovej podpory spoločnostiam, ktoré obchodujú s kryptomenami, možno porušili ústavu. Viac sa o tom dočítate v tomto našom článku.

Bilzerian o kryptomenách

Meno Dan Bilezerian ste pravdepodobne už niekedy počuli. Ide o chlapíka, ktorý je neuveriteľne bohatý a rád na na to upozorňuje fotografiami svojho luxusného života na Instagrame, kde má 23 miliónov followerov. Bilzerian najnovšie odporúča vstup do kryptomien. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.