Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

V Indii rozhodne ohľadom kryptomien Najvyšší súd. Rezervná banka mohla porušiť ústavu

Článok

India
India

Rezervná banka Indie (RBI), Indické ministerstvo financiíRada pre dane z tovarov a služieb (GST) svojim rozhodnutím o zákaze bankovej podpory spoločnostiam, ktoré obchodujú s kryptomenami, možno porušili ústavu.

Denník Times of India včera informoval, že touto témou sa bude zaoberať Najvyšší súd v Dillí na základe podnetu od  spoločnosti Kali Digital.

Rozhodnutie Národnej rezervnej banky (RBI) a ministerstva financií sa stretlo s veľkou kritikou občanov. Tí odvtedy vyzbierali v rámci petície už vyše 43 tisíc podpisov.

Nariadenie mohlo byť protiústavné

Kali Digital, ktorá plánuje v auguste 2018 spustiť kryptozmenáreň CoinRecoil, podala 16. apríla oficiálnu žiadosť na Najvyšší súd s tvrdením, že RBI porušuje ústavné články, v ktorých je uvedené, že indickí občania majú mať podľa článku 19 umožnené právo na akúkoľvek profesiu alebo podnikanie a článok 14, ktorý zakazuje diskrimináciu medzi rovnými.

Kali Digital v rámci svojej žaloby tvrdí, že RBI svojim nariadením zabraňuje ich podnikateľským aktivitám, čo je neústavné.

,,Krok RBI spôsobil ohrozenie rastúceho odvetvia kryptomien a môže ovplyvniť základné práva takýchto subjektov vykonávať akýkoľvek obchod. Obežník, ktorý bol vydaný, sa javí byť neústavný, pretože neuvádza fakty, prečo je RBI proti obchodovaniu s kryptomenami. Logicky a dobre premyslený argument, podporovanými pevnými faktami, je hlavnou požiadavkou Ústavy, ktorá má zastaviť akúkoľvek činnosť v Indii,” znie v stanovisku spoločnosti, ktoré vzniklo v reakcii na spomínanú petíciu.

RBI zakazuje finančným inštitúciám poskytovať akúkoľvek službu vo vzťahu ku kryptomenám vrátane tých, ktoré sa týkajú prevodu alebo prijatia peňazí na účtoch súvisiacich s nákupom alebo predajom virtuálnych mien.

Sudcovia Najvyššieho súdu Ravindra Bhat a AK Chawla oznámili RBI, ministerstvu financií a Rade GST, že sa s nimi chcú stretnúť a požiadali ich o vyjadrenie k petícii. Súd by sa mal touto témou najbližšie zaoberať 24.mája.

Hľadajú sa aj alternatívne riešenia

Medzitým sa spoločnosti obchodujúce s kryptomenami snažia docieliť spoločných rokovaní s RBI, kde by prebrali alternatívne riešenia tejto “krízy”.

Rozhodnutie RBI a ministerstva financií na diaľku ostro odsúdil známy americký investor Tim Draper, ktorý ho označil za nepriateľský postoj krajiny voči danej triede aktív, ktorý bude viesť k významným stratám.

India je významným hráčom vo svete kryptomien a zavedenie daných nariadení do praxe môže ovplyvniť negatívne celý kryptotrh.

Zdroj: Cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.