Bitcoin
Správy dňa zo sveta kryptomien (23.3.): Pablo Escobar, blockchain smartphone či zaujímavý názor zakladateľa NEO

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.
Piatkové správy zo sveta kryptomien
Kryptomena brata Pabla Escobara
Brat azda najslávnejšieho narkobaróna na svete Palba Escobara (zomrel v roku 1993 vo veku 44 rokov), Roberto De Jesús Escobar Gaviria, vydáva vlastnú alternatívu k Bitcoinu, kryptomenu, ktorá nazval Diet Bitcoin (DDX). Tá má byť údajne alternatívou k podvodu zvanom Bitcoin, za ktorým má stať americká tajná služba CIA.
,,Som prvý človek na svete, ktorý verejne vyšiel a tvrdí, že Bitcoin bol vytvorený americkou vládou ale nebudem posledný, kto to povie. Svet sa zobudí. Svet sa zobudí a keď CIA zistí, že svet o tom vie, bude predávať všetky svoje mince, čo zničí hodnotu Bitcoinu. Preto som vytvoril svoju vlastnú kryptomenu zvanú Dietbitcoin (DDX),” hovorí.
V súčasnosti má prebiehať ICO, ktoré pozostáva z troch kôl s 1 miliónom DDX mincí. V prvom kole sa ponúka celkovo 300 tisíc mincí za 2 doláre. Nuž aj takéto kuriozity prináša svet kryptomien. cointelegraph.com
Zakladateľ kryptomeny NEO víta regulácie a považuje ich za dôležité
Odstránenie anonymity jednotlivcov a umožnenie riadiacich štruktúr od samého začiatku je kľúčom k tomu, aby sa blockchain technológia dostala do hlavného prúdu, hovorí tvorca čínskej platformy NEO. Da Hongfei to povedal počas konferencie APAC Blockchain v austrálskom Melbeurne, kde vyhlásil, že používanie digitálnych identít umožní regulačným orgánom bojovať proti podvodom a ponzi schémam.
,,Blockchain má byť transparentný. Ale obchodovanie na burzách nie je veľmi transparentné. Verím, že v súčasnosti existujú manipulácie s cenami rôznych kryptomien a nie sú tu teraz na to žiadne regulácie,” povedal svoj názor a dodal zreteľne: ,,Som presvedčený, že ak budú regulované, bude existovať menej podvodov ponzi schém a privedie to na trh tradičné finančné inštitúcie, aby sme mohli robiť skutočné obchodné aktivity na blockchaine.” www.afr.com
Huawei chce ponúknuť prvý smartfone fungujúci na Blockchaine
Čínsky technologický gigant Huawei plánuje vytvoriť smartphone, ktorý bude fungovať na technológii Blockchain a bude podporovať decentralizované aplikácie (DApp). Podľa nepotvrdeného zdroja blízkeho spoločnosti Bloomberg sa Huwaei usiluje o získanie licencie na open-source operačný systém SIRIN OS, ktorý vyvinula švajčiarska firma SIRIN Lab špecializujúca sa na Blockchain. Tretí najväčší výrobca telefónov na svete plánuje implementovať SIRIN OS spoločne s DApps na systém Android. Ak sa strany dohodnú, Huawei bude prvý veľký výrobca mobilných telefónov, ktorý predstaví telefón založený na technológii Blockchain. cointelegraph.com
Holandský súd považuje Bitcoin za prevoditeľnú hodnotu
Počas súdneho sporu v Holandsku medzi žalobcom a spoločnosťou Koinz Trading BV, došiel súd k záveru, že Bitcoin je považovaný za prevoditeľnú hodnotu. ,, Bitcoin je dodaný odoslaním bitcoinov z jednej peňaženky na druhú. Bitcoiny sú samostatné súbory s hodnotami, ktoré platiteľ dodá priamo príjemcovi v prípade platby. Z toho vyplýva, že Bitcoin predstavuje hodnotu a je prenosný. Podľa názoru súdu teda vykazuje charakter majetkového práva,” znel verdikt súdu. cointelegraph.com
Binance mieri do Európy
Binance, ktorá je považovaná na základe objemu obchodov za najväčšiu burzu s kryptomenami na svete, mieri do Európy. Sídlo by si mala vytvoriť na Malte, ktorá je považovaná za krajinu otvorenú kryptomenám a technológii Blockchain. Viac v tomto článku.
Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.
Bitcoin
Krypto správy dňa (7.12.): Blockchain vo vesmíre a digitálny dolár

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.
Obchodovanie bitcoinu je nebezpečná vec. HODL-eri sú ale v pluse
Pohľad na tohtoročný graf Bitcoinu potvrdzuje dve veci – obchodovanie najznámejšej kryptomeny je riskantná stratégia. HODL, teda dlhodobé držanie BTC, sa naopak ako investičná stratégia opäť vypláca. Podrobnejšie sme túto tému rozobrali v tomto článku.
Obchodovanie Bitcoinu je nebezpečná hra. HODL-eri sú ale v pluse
USA sa v najbližších 5 rokoch digitálneho dolára nedočká
Americký minister financií Steven Mnuchin, ktorý pred pár mesiacmi povedal, že o 10 rokov si už na Bitcoin nikto nespomenie, sa zhodol so šéfom FED-u Jeromem Powellom v tom, že v najbližších 5 rokoch nepredpokladajú vznik digitálnej verzie amerického dolára. ,,Predseda Powell a ja sme o tejto téme diskutovali – obaja súhlasíme s tým, že v najbližších piatich rokoch neočakávame potrebu vzniku digitálnej meny zo strany FED-u,” uviedol Mnuchin počas rokovania Výboru pre finančné služby vo Washingtone. Mnuchin sa vyjadril aj ku plánovanej kryptomene Facebooku Libra. Uviedol, že nemá nič proti jej vzniku, ak bude v úplnom súlade s predpismi o bankovom tajomstve a pravidiel, ktoré sa týkajú boja proti praniu špinavých peňazí, tak aby nemohla byť zneužitá na financovanie terorizmu. (cointelegraph.com)
Startup SpaceChain poslal na ISS svoju peňaženku
Blockchain startup SpaceChain, ktorý sa špecializuje na využitie tejto technológie vo vesmírnych podmienkach, poslal svoju technológiu hardvérovej peňaženky na medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS). Dostala ju tam spoločne s iným nákladom raketa SpaceX Falcon 9, ktorá patrí spoločnosti SpaceX Elona Muska. Tento krok podľa SpaceChain demonštruje prvú technologickú ukážu fungovania blockchain hardvéru na ISS. Cieľom spoločnosti je zvýšiť bezpečnosť prenosu digitálnych aktív, ktoré môžu byť zraniteľné voči kybernetickým útokom a hackerom, ak sú hosťovane výlučne na centralizovaných terestriálnych serveroch. Už od 8. decembra plánuje testovať zariadenie rôznym aplikáciami vrátane testovania multi-sig autorizácie kryptomenových transakcií. (cointelegraph.com)
Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?
Bitcoin
Obchodovanie Bitcoinu je nebezpečná hra. HODL-eri sú ale v pluse

Pohľad na tohtoročný graf Bitcoinu potvrdzuje dve veci – obchodovanie najznámejšej kryptomeny je riskantná stratégia. HODL, teda dlhodobé držanie BTC, sa naopak ako investičná stratégia opäť vypláca.
Bitcoin je v tomto roku opäť mimoriadne volatilný. 26. júna dosiahol svoje tohtoročné cenové maximum 14 000 dolárov, no odvtedy sa prepadla jeho hodnota o takmer 50%. Najznámejšia kryptomena dokonca 25. novembra klesla len na 6 620 USD a odvtedy sa obchoduje zväčša pod cenou 7 500 USD.
Spoločnosť Skew, ktorá patrí medzi popredných poskytovateľov analytických údajov o kryptomenových derivátoch, vo svojom tweete upozornila, že cena Bitcoinu v 24 zo 48 týždňov tohto roku klesala a v ostatných 24 týždňoch rástla. Načasovanie obchodovania Bitcoinu je teda zjavne nebezpečná hra.
Vyhrali hlavne investori, ktorí investujú do Bitcoinu dlhodobo a držia sa stratégie „HODL“. Tých nemuselo trápiť, že Bitcoin polovicu tohto roka klesal, pretože je z ročného pohľadu aj tak v pluse krásnych 111% (v čase písania článku).
https://twitter.com/skewdotcom/status/1202648007201755137
Philip Swift zo spoločnosti Look into Bitcoin poukázal na bitcoinový 2-ročný ukazovateľ kĺzavého priemeru (2-ročný MA). Myslí si, že každý cyklus obchodovania Bitcoinu má 5 etáp. Tvoria ich obdobia, kedy sú investori prehnane nadšení, čo spôsobuje nadmerný rast ceny a obdobia, kedy sú veľmi pesimistickí, kedy je zas cena BTC poddimenzovaná. V rámci týchto cyklov sa Bitcoin dostáva aj do obdobia, kedy sa dostane pod svoj 2-ročný MA. Vtedy má byť vo fáze akumulácie. ,,Nákup bitcoinov, keď cena klesne pod dvojročný MA, historicky generoval nadmerné výnosy,“ upozornil.
Graf: dvojročný kĺzavý priemer je na obrázku zvýraznený zelenou čiarou. Aktuálne sa nachádza Bitcoinu pod ním.
Aj keď fáza akumulácie bežne trvá niekoľko týždňov, než príde výrazný pohyb, stratégia HODL sa pri nej z historického pohľadu vypláca. Prerazenie 2MA môže viesť k breakoutu.
Upozorňujeme, že tento článok nie je investičnou radou. Pohyby ceny Bitcoinu sú nevyspytateľné a do kryptomien by ste nikdy nemali investovať viac, než si môžete dovoliť stratiť.
Zdroj: cryptoslate.com
Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?
Bitcoin
Krypto správy dňa (6.12.): Budúcnosť kryptomien, rekord BTC & EÚ

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.
Deutsche Bank: Do roku 2030 nahradia kryptomeny fiatove meny
Nemecký gigant Deutsche Bank, ktorý existuje už 149 rokov, zverejnil na prvý pohľad veľmi pozitívnu správu týkajúcu sa kryptomien. Záverom štúdie tohto bankového veterána totiž je, že kryptomeny do roku 2030 nahradia súčasné fiatové meny. Ak vás táto téma zaujala, podrobnejšie sme sa jej venovali v tomto článku.
Deutsche Bank: Do roku 2030 nahradia kryptomeny fiatove meny
Nový rekord Bitcoinu: Za hodinu sa cez BTC previedlo 9 miliárd USD
Na blockchaine Bitcoinu sa udiali netypické transakcie, ktoré podľa všetkého viedli k historicky najväčším transakciám BTC od jeho vzniku v rozmedzí jednej jedinej hodiny. Poukázal na to Rafael Schultze-Kraft, spoluzakladateľ spoločnosti Glassnode, ktorý včera na Twitteri informoval, že v stredu sa udial najvyšší hodinový objem transakcií bitcoinov v histórii (v ich dolárovom vyjadrení). Viac sa dočítate tu.
Nový rekord Bitcoinu: Za hodinu sa cez BTC previedlo 9 miliárd USD
Mileniáli z USA veria Bitcoinu viac než investíciam do Disney, Netflixu či Microsoftu
Údaje Charles Schwab, jednej z najväčších retailových brokerskych firiem v USA, naznačujú, že Grayscale Bitcoin Trust, ktorý je obchodovaný na mimoburzových trhoch pod skratkou GBTC, je jedným z najobľúbenejší medzi milénialmi. Je to to tak napriek tomu, že cena Bitcoinu zaznamenala za posledných 5 mesiacov prepad o takmer 50%. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.
Mileniáli z USA veria Bitcoinu viac než investíciam do Netflixu či Microsoftu
Prehliadaču Brave sa darí, za rok zdvojnásobil svoju základňu používateľov
Pozitívne správy týkajúce sa rastu obľúbenosti blockchain prehliadača Brave, ktorý je úzko spätý s kryptomenou Basic attention token (BAT), pribúdajú. Podľa najnovších údajov sa počet mesačne aktívnych používateľov Brave oproti roku 2018 takmer zdvojnásobil. Kým pred rokom ich bolo 5,5 milióna, v súčasnosti Brave využíva už vyše 10,4 milióna užívateľov. Pokiaľ ide o počet denne aktívnych používateľov, teda ľudí, ktorí využívajú Brave ako svoj hlavný prehliadač, za posledný rok sa toto číslo až strojnásobilo na súčasných 3,3 milióna. (cointelegraph.com)
EÚ nepovolí spustenie globálneho stablecoinu, kým neobmedzí riziká
Orgány Európskej únie nepovolia v EÚ spustenie žiadneho globálneho projektu stablecoinu, kým sa nezabezpečia s tým súvisiace riziká pre menovú suverenitu. Európska komisia priznala, že stablecoiny môžu byť efektívne pri poskytovaní lacných a rýchlych platieb, no zároveň upozornila, že predstavujú rôzne riziká a výzvy. Zatiaľ nie je jasné, či toto vyhlásenie ovplyvní ďalší postup EÚ a stane sa základom pre budovanie konkrétnych právnych základov týkajúcich sa digitálnych peňazí. Pokiaľ ide o spomínané riziká, zmienené bolo najmä riziko ohrozenia menovej suverenity v prípade, že by sa stablecoiny stali globálne používanými platidlami. Spomenuté boli aj problémy s ochranou spotrebiteľa, súkromím, daňami, kybernetickou bezpečnosťou či boja proti praniu špinavých peňazí. (cointelegraph.com)
Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?
Bitcoin
Mileniáli z USA veria Bitcoinu viac než investíciam do Netflixu či Microsoftu

Údaje Charles Schwab, jednej z najväčších retailových brokerskych firiem v USA, naznačujú, že Grayscale Bitcoin Trust, ktorý je obchodovaný na mimoburzových trhoch pod skratkou GBTC, je jedným z najobľúbenejší medzi milénialmi. Je to to tak napriek tomu, že cena Bitcoinu zaznamenala za posledných 5 mesiacov prepad o takmer 50%.
Medzi mileniálov sa radia ľudia, ktorí sa narodili po roku 1981 a pred rokom 1996. Spoločnosť uvádza, že 1,84 percenta z týchto ľudí investovalo do BTC, čím sa stal Bitcoin medzi nimi populárnejší ako investovanie do Berkshire Hathaway, Walt Disney, Netflix, Microsoft či Alibaba Group.
Bitcoin bol medzi mileniálmi celkovo piatou najobľúbenejšou investíciou. Väčšiu popularitu si získali len investície do Facebooku (3%), Tesla (3,2%), Apple (6,18%) a Amazonu (7,89%).
Prieskum, ktorý vypracovala v roku 2019 spoločnosť Blockchain Capital, dospela k záveru, že Bitcoin je medzi mileniálmi čoraz populárnejší. Zúčastnilo sa ho 2029 respondentov vo veku medzi 18 až 34 rokov. 59% z nich silne alebo trochu súhlasilo s tým, že Bitcoin prináša pozitívnu inováciu vo finančnej technológii, zatiaľ čo 42% z tých istých ľudí uviedlo, že majú v úmysle investovať do BTC v priebehu najbližších 5 rokov.
Na zaujímavý fakt poukázal aj analytik Willy Woo. Upozornil, že mileniáli, ktorí tvoria niečo vyše 25 percenta americkej populácie, vlastnia len tri percentá amerického bohatstva. ,,V záujme ekonomickej rovnosti je povinnosťou generácie X a mileniálov, aby získali bohatstvo od baby booomerov (1946-1964),” skonštatoval. Pomôcť by k tomu mohol práve Bitcoin.
Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?
Bitcoin
Nový rekord Bitcoinu: Za hodinu sa cez BTC previedlo 9 miliárd USD

Na blockchaine Bitcoinu sa udiali netypické transakcie, ktoré podľa všetkého viedli k historicky najväčším transakciám BTC od jeho vzniku v rozmedzí jednej jedinej hodiny.
Poukázal na to Rafael Schultze-Kraft, spoluzakladateľ spoločnosti Glassnode, ktorý včera na Twitteri informoval, že v stredu sa udial najvyšší hodinový objem transakcií bitcoinov v histórii (v ich dolárovom vyjadrení).
Podľa Schultzea-Krafta bolo v priebehu 60 minút na bitcoinovom blockchaine realizovaných celkovo 21 veľkých transakcií, pričom každá jedna z nich predstavovala okolo 56 000 BTC (takmer 416 miliónov dolárov v čase transakcie) s poplatkom za jednu transakciu len okolo 0,60 USD!
Transakcie podľa všetkého realizovala burza Bittrex, ktorá tak urobila pred plánovanou údržbou systému. Nie je jasné, prečo sa k tomuto kroku rozhodla, no Bittfex vylúčil možnosť, že by bol hacknutý.
Celková hodnota týchto transakcií prekročila 9 miliárd amerických dolárov pri nákladoch za transakcie menej než 15 dolárov. Keď už nič iné, tieto transakcie krásne ilustrovali, aké jednoduché a mimoriadne lacné je previesť obrovské množstvo peňazí pomocou Bitcoinu. Skúste si predstaviť, aké poplatky by ste zaplatili pri transakciách v týchto hodnotách v banke, alebo nebodaj, keby ste sa pokúšali urobiť transakciu fyzického zlata, ku ktorému je Bitcoin častokrát prirovnávaný.
Zdroj: cointelegraph.com
Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?
Bitcoin
Deutsche Bank: Do roku 2030 nahradia kryptomeny fiatove meny

Nemecký gigant Deutsche Bank, ktorý existuje už 149 rokov, zverejnil na prvý pohľad veľmi pozitívnu správu týkajúcu sa kryptomien. Záverom štúdie tohto bankového veterána totiž je, že kryptomeny do roku 2030 nahradia súčasné fiatové meny.
Správa s názvom “Predstavte si rok 2030”, ktorú vypracoval stratég Deutsche Bank Jim Reid, sa venuje výzvam, ktorým bude v najbližšej dekáde čeliť súčasný finančný systém. Celkovo sa týka 24 rôznych bodov, pričom jeden z nich hovorí o kryptomenách. Autor očakáva, že v najbližších rokoch budeme sledovať zvýšený dopyt ľudí po peniazoch, ktoré budú anonymné a digitálne, čo by ich mohlo doviesť práve ku nim.
Kryptomeny však musia podľa Deutsche Bank prekonať tri hlavné prekážky. Musia byť v prvom rade vnímané ako legitímne v očiach vlád a regulačných orgánov, čo bude viesť k ich väčšej cenovej stabilite a umožní im globálny dosah na platobnom trhu. Tento vývoj následne prispeje k tomu, že kryptomeny sa stanú bežnou súčasťou služieb poskytovateľov platobných kariet a tiež štandardom mobilných aplikácii.
S postupnou adopciou kryptomien sa podľa Jima Reida objavia nové výzvy, ktorým bude treba čeliť. Ako hrozby označil závislosť kryptomien na elektrine, kybernetické útoky a digitálne vojny.
Adopcii kryptomien však nepomôžu len ich unikátne vlastnosti, ale aj rozpadajúci sa súčasný fiatový peňažný systém. ,,Sily, ktoré doteraz držali terajší fiatový systém pokope, pôsobia v súčasnosti veľmi krehko a v roku 2020 by sa mohli rozpadnúť. Ak je to tak, začne to viesť k odporu voči fiatovým menám a môže to prispieť k stúpaniu dopytu po alternatívnych menách ako sú kryptomeny,” uviedol.
Štúdia taktiež vyzdvihuje iné plusy, ktoré ponúkajú kryptomeny – predovšetkým bezpečnosť, rýchlosť, minimálne transakčné náklady, ľahkosť úschovy a relevantnosť v digitálnej ére.
Súvisí s témou:
Nemecké banky budú pravdepodobne môcť držať a obchodovať kryptomeny
Zdroje: cointelegraph.com, cryptoslate.com
Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?
Bitcoin
Krypto správy dňa (5.12.): Americký FUD o kryptomenách či TOP investícia dekády

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.
Bitcoin je najlepšou technologickou investíciou tejto dekády
Žiadny Uber, AirBnB či Snapchat. Najlepšou investíciou tohto desaťročia v sektore technológii je decentralizovaná mena Bitcoin. Uviedol to na Twitteri bývalý CTO americkej kryptozmenárne Coinbase Balaji Srinivasan. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v osobitnom článku tu.
Bitcoin je najlepšou technologickou investíciou tejto dekády
Je Microsoft najväčším korporátnym podporovateľom Ethereum?
Spoločnosť Microsoft a firma Enjin stojaca za kryptomenou Enjin Coin (ENJ), ktorá je postavená na blockchaine Ethereum, predstavili nový program tokenizovaných odmien “Azure Heroes“ ako súčasť pilotnej schémy podpory projektu Azure vo vybraných krajinách západnej Európy. Oznámenie Microsoftu o spolupráci s Enjin okamžite pozitívne ovplyvnilo cenu kryptomeny ENJ, ktorá nárazovo narástla o 42% a v čase písania tohto textu je za posledných 24 hodín v pluse až 46% (voči americkému doláru). Potvrdzuje však aj to, že Microsoft čoraz častejšie volí riešenia postavené na Ethereum. Viac sa dočítate v tomto článku.
Americká firma požiadala Antonopoulosa, aby odstránil kryptomeny zo svojej stránky
Americká finančná softvérová spoločnosti Intuit podľa všetkého zrušila účet jednému z najznámejších propagátorov Bitcoinu, speakrovi Andreasovi Antonopoulosovi. Ten o tejto skutočnosti informoval na Twitteri. Viac sa dozviete tu.
Americká firma požiadala Antonopoulosa, aby odstránil kryptomeny zo svojej stránky
Americkí regulátori opäť varujú pred rizikami stablecoinov a kryptomien
Poprední predstavitelia amerických regulačných orgánov varovali verejnosť pred množnými rizikami, ktoré prinášajú stablecoiny a kryptomeny. Urobili tak v rámci správy, ktorú v stredu 4. decembra vydala Rada pre dohľad nad finančnou stabilitou (FSOC). Tému sme podrobnejšie rozobrali v tomto článku.
Americkí regulátori opäť varujú pred rizikami stablecoinov a kryptomien
Francúzka centrálna banka bude v roku 2020 testovať “digitálne euro”
Guvernér francúzskej centrálnej banky Villeroy de Galhau vyhlásil, že v prvom štvrťroku 2020 začnú s testovaním pilotného programu digitálnej meny centrálnej banky (CBDC) určenej pre finančné inštitúcie. Povedal to počas konferencie, ktorej sa zúčastnili predstavitelia dvoch hlavných finančných regulátorov vo Francúzsku – Úradu pre dohľad nad obozretným podnikaním a Inštitútu pre finančné vyšetrovanie. Pilotný program “digitálneho eura” by nemal zatiaľ zahŕňať maloobchodných zákazníkov, čo znamená, že týkať by sa mal len transakcií medzi inštitúciami. (cointelegraph.com)
Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?
Bitcoin
Americkí regulátori opäť varujú pred rizikami stablecoinov a kryptomien

Poprední predstavitelia amerických regulačných orgánov varovali verejnosť pred množnými rizikami, ktoré prinášajú stablecoiny a kryptomeny. Urobili tak v rámci správy, ktorú v stredu 4. decembra vydala Rada pre dohľad nad finančnou stabilitou (FSOC).
FSOC, ktorý bol založený v roku 2008 s cieľom bojovať proti rizikám pre finančných sektor po vypuknutí finančnej krízy, vedie minister financií USA Steven Mnuchin. Medzi jeho ďalších členov patria šéf americkej komisie pre cenné papiere a komodity (SEC) Jay Clayton či Heath Tarbert, ktorý vedie komisiu pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC).
V správe, ktorá je určená regulačným orgánom sa uvádza varovanie, že ak by sa stablecoiny stali široko prijateľným prostriedkom pre platby, alebo uchovávanie hodnôt, narušiť by to mohlo celu americkú ekonomiku. Zákonodarcovia by malo preto prehodnotiť existujúce opatrenia a plánovať také, ktoré sa budú zaoberať rizikami digitálnych aktív.
FSOC uviedol, že centrom pozornosti regulátorov by nemali byť len stablecoiny, ale aj kryptomeny ako sú Bitcoin. Správa taktiež uviedla pochybnosti o úspechu technológie distribuovanej knihy (DLT) – čo je označenie, ktoré úzko súvisí s technológiu blockchain. ,,Konečný úspech tejto technológie vrátane aplikácii vo finančnému sektore ešte nie je istý. Niektoré počiatočné snahy neviedli k očakávaným zvýšeniam účinnosti a iným prisľúbeným výhodám,” tvrdí správa.
Minister financií USA Steven Mnuchin pred pár mesiacmi vyhlásil, že o Bitcoine už o 10 rokov nebudeme vôbec počuť.
Zdroj: cointelegraph.com
Bitcoin
Americká firma požiadala Antonopoulosa, aby odstránil kryptomeny zo svojej stránky

Americká finančná softvérová spoločnosti Intuit podľa všetkého zrušila účet jednému z najznámejších propagátorov Bitcoinu, speakrovi Andreasovi Antonopoulosovi. Ten o tejto skutočnosti informoval na Twitteri.
Antonopoulos, ktorý cestuje naprieč celým svetom, aby vzdelával o Bitcoine a s ním súvisiacich témach, bol dokonca firmou Intuit požiadaný o to, aby prestal odkazovať na kryptomeny na svojej oficiálnej stránke. Andres sa však rozhodol inak.
,,Intuit Merchant Services mi práve povedali, že nemôžem používať kryptomeny ak akceptujem ich kreditné karty pre moje faktury. Spýtali sa ma, či môžem odstrániť krypto z mojej stránky. Namiesto toho som sa rozhodol z môjho života odstrániť Intuit a ich služby kreditných kariet,” napísal na Twitteri.
Antonopoulos je známym kritikom tradičného finančníctva, ktorý svojim divákom častokrát vysvetľuje, ako sa banky boja Bitcoinu, ktorý prináša ľudom novú finančnú suverenitu.
Dôkazom strachu bánk môže byť je aj nedávno medializovaný krok dánskej Nordea Bank, ktorá zakázala svojim zamestnancom nákup Bitcoinu a iných kryptomien, no “povoľuje im” investovať do ich bitcoinových derivátov. Dánsky súd dokonca v tejto veci rozhodol v prospech banky, čo vyvolalo búrlivú vlnu negatívnych reakcii zo strany kryptokomunity.
Zdroj: cointelegraph.com
Bitcoin
Bitcoin je najlepšou technologickou investíciou tejto dekády

Žiadny Uber, AirBnb či Snapchat. Najlepšou investíciou tohto desaťročia v sektore technológii je decentralizovaná mena Bitcoin. Uviedol to na Twitteri bývalý CTO americkej kryptozmenárne Coinbase Balaji Srinivasan.
Návratnosť investície do Bitcoinu podľa neho prekonáva každú i-tech spoločnosť. Začiatkom roka 2010 sa Bitcoin obchodoval len na cene 0,05 amerického doláru. Jeho aktuálna cena, hoci sa stále nevyhýba vysokej volatilite, presahuje 7 000 USD (viac než 150 000-násobný nárast), čo je znásobenie, ktoré nedosiahol v tejto dekáde žiadne iné aktívum tejto kategórie.
Pravdou je je, že „tweet” Srinivasana sa stretol aj s početnou kritikou. Investor a filantróp Shervin Pishavar ho napríklad upozornil, že je nesprávne, keď zrovnáva Bitcoin s i-tech firmami typu Uber. Uznal, že investovanie do oboch prinieslo veľké zisky, avšak ide o dva diametrálne odlišné druhý aktív.
Väčšina kritiky sa týkala práve toho, že Srinivasan porovnával Bitcoin s odlišnými aktívami – firmami, kým Bitcoin nemožno považovať za spoločnosť. Srinivasan obhajoval svoj názor tým, že Bitcoin spadá do kategórie technologických investícii a v tomto ohľade mu nikto nedokáže vyvrátiť, že investícia do Bitcoinu v roku 2010 priniesla v tejto dekáde najväčší úspech.
Editor QZ Mike Murphy v rámci diskusie na túto tému upozornil, že porovnávanie decentralizovaných projektov typu Bitcoin s bežnými firmami môže byť v budúcnosti bežnejšie, pretože decentralizované protokoly začínajú čoraz viac narúšať sektor bežných technologických spoločnosti.
Zakladateľ TechCrunch Michael Arrington zas ocenil Bitcoin za demokratizáciu a decentralizáciu investičného prostredia.
Zdroj: cryptoslate.com
-
Bitcoinspred 7 dní
Rozhovor s D. Kokavcom po návšteve kryptokonferencie v Rige: Halving je stále TOP fundamentom
-
Analýzyspred 1 týždeň
Technická analýza Bitcoinu (28.11.): Stále sa držíme dvoch scenárov, pozor na eufóriu!
-
Kryptomenyspred 1 týždeň
Krypto správy dňa (28.11.): Veľký hack, budúcnosť Bitcoinu a rekordné podvody
-
Bitcoinspred 1 týždeň
Antonopoulos varuje pred shortovaním Bitcoinu. Prirovnal to k hádzaniu fiatu do čiernej diery
-
Basic Attention Tokenspred 1 týždeň
Prehliadač Brave dosiahol ďalší významný míľnik
-
Bitcoinspred 1 týždeň
Má prepad ceny Bitcoinu na svedomí Ponzi schéma PlusToken?
-
Analýzyspred 3 dni
Technická analýza Bitcoinu (5.12.): Čo zmenil na situácii “Bart pattern”?
-
Analýzyspred 5 dní
Technická analýza Bitcoinu (3.12.): Je dno BTC ešte pred nami?