Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (23.3.): Pablo Escobar, blockchain smartphone či zaujímavý názor zakladateľa NEO

Článok

Správy dňa - Escobar a krypto
Správy dňa - Escobar a krypto

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkové správy zo sveta kryptomien

Kryptomena brata Pabla Escobara

Brat azda najslávnejšieho narkobaróna na svete Palba Escobara (zomrel v roku 1993 vo veku 44 rokov), Roberto De Jesús Escobar Gaviria, vydáva vlastnú alternatívu k Bitcoinu, kryptomenu, ktorá nazval Diet Bitcoin (DDX). Tá má byť údajne alternatívou k podvodu zvanom Bitcoin, za ktorým má stať americká tajná služba CIA.

,,Som prvý človek na svete, ktorý verejne vyšiel a tvrdí, že Bitcoin bol vytvorený americkou vládou ale nebudem posledný, kto to povie. Svet sa zobudí. Svet sa zobudí a keď CIA zistí, že svet o tom vie, bude predávať všetky svoje mince, čo zničí hodnotu Bitcoinu. Preto som vytvoril svoju vlastnú kryptomenu zvanú Dietbitcoin (DDX),” hovorí.

V súčasnosti má prebiehať ICO, ktoré pozostáva z troch kôl s 1 miliónom DDX mincí. V prvom kole sa ponúka celkovo 300 tisíc mincí za 2 doláre. Nuž aj takéto kuriozity prináša svet kryptomien. cointelegraph.com

Zakladateľ kryptomeny NEO víta regulácie a považuje ich za dôležité

Odstránenie anonymity jednotlivcov a umožnenie riadiacich štruktúr od samého začiatku je kľúčom k tomu, aby sa blockchain technológia dostala do hlavného prúdu, hovorí tvorca čínskej platformy NEO. Da Hongfei to povedal počas konferencie APAC Blockchain v austrálskom Melbeurne, kde vyhlásil, že používanie digitálnych identít umožní regulačným orgánom bojovať proti podvodom a ponzi schémam.

,,Blockchain má byť transparentný. Ale obchodovanie na burzách nie je veľmi transparentné. Verím, že v súčasnosti existujú manipulácie s cenami rôznych kryptomien a nie sú tu teraz na to žiadne regulácie,” povedal svoj názor a dodal zreteľne: ,,Som presvedčený, že ak budú regulované, bude existovať menej podvodov ponzi schém a privedie to na trh tradičné finančné inštitúcie, aby sme mohli robiť skutočné obchodné aktivity na blockchaine.” www.afr.com

Huawei chce ponúknuť prvý smartfone fungujúci na Blockchaine

Čínsky technologický gigant Huawei plánuje vytvoriť smartphone, ktorý bude fungovať na technológii Blockchain a bude podporovať decentralizované aplikácie (DApp). Podľa nepotvrdeného zdroja blízkeho spoločnosti Bloomberg sa Huwaei usiluje o získanie licencie na open-source operačný systém SIRIN OS, ktorý vyvinula švajčiarska firma SIRIN Lab špecializujúca sa na Blockchain. Tretí najväčší výrobca telefónov na svete plánuje implementovať SIRIN OS spoločne s DApps na systém Android. Ak sa strany dohodnú, Huawei bude prvý veľký výrobca mobilných telefónov, ktorý predstaví telefón založený na technológii Blockchain. cointelegraph.com

Holandský súd považuje Bitcoin za prevoditeľnú hodnotu

Počas súdneho sporu v Holandsku medzi žalobcom a spoločnosťou Koinz Trading BV, došiel súd k záveru, že Bitcoin je považovaný za prevoditeľnú hodnotu. ,, Bitcoin je dodaný odoslaním bitcoinov z jednej peňaženky na druhú. Bitcoiny sú samostatné súbory s hodnotami, ktoré platiteľ dodá priamo príjemcovi v prípade platby. Z toho vyplýva, že Bitcoin predstavuje hodnotu a je prenosný. Podľa názoru súdu teda vykazuje charakter majetkového práva,” znel verdikt súdu. cointelegraph.com

Binance mieri do Európy

Binance, ktorá je považovaná na základe objemu obchodov za najväčšiu burzu s kryptomenami na svete, mieri do Európy. Sídlo by si mala vytvoriť na Malte, ktorá je považovaná za krajinu otvorenú kryptomenám a technológii Blockchain. Viac v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.