Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Binance mieri do Európy. Malta otvára dvere kryptomenám

Článok

Binance a Malta
Binance a Malta

Najväčšia kryptoburza na svete Binance, ktorá bola založená len minulý rok v Hong Kongu, dnes oznámila veľkú investíciu na Malte. Informoval o tom portál Bloomberg.

Výkonný riaditeľ burzy Binance Zhao Changpeng chce na Malte otvoriť „fiat-to-crypto“ zmenáreň, pričom je už údajne veľmi blízko k zabezpečeniu dohody s miestnymi bankami, ktoré môžu poskytnúť prístup k vkladom a výberom. Zhao však neprezradil žiadne konkrétne dátumy, kedy sa tak udeje.

,,Sme si veľmi istí, že čoskoro oznámime partnerstvo s bankou. Malta je veľmi progresívna pokiaľ ide o kryptomeny a fintech,” povedal CEO Binance.

Binance hľadá stálu základňu

Regulačné orgány v USA a Spojených štátoch od minulého roka tvrdo zasahujú voči krypto-zmenárňam, čo robí firmám ako Binance problém nájsť si stálu základňu. Spoločnosť mala kanceláriu v Japonsku, kde sa pokúsila získať licenciu na prevádzku, ale rozhodla sa napokon prepustiť svojich zamestnancov, aby sa vyhla konfliktnú s miestnymi orgánmi.

Japonská agentúra pre finančne služby vydala v piatok výstrahu pre zmenárne, ktorým neudelila licenciu. Včera sa dokonca objavili v japonskom denníku Nikkei informácie, že sa FES vyhráža Binance trestným oznámením, čo však Binance poprela, hoci uznala, že danú situáciu okolo neudelenej licencie intenzívne rieši.

Zhao tiež povedal, že pokračuje v rokovaniach s orgánmi v Hong Kongu, ale výsledok týchto rozhovorov je neistý. Spoločnosť Binance bola medzi siedmimi zmenárňami, ktoré dostali v tejto krajine varovný list od Komisie pre cenné papiere a futures, v ktorom sa hovorí, že firmy podľa zákona nemôžu obchodovať s digitálnymi aktívami, ktoré sú definované ako cenné papiere.

Registrácia na Binance

 

Malta je otvorená kryptomenám

Malta medzitým hľadá spôsob, ako sa stať centrom pre podnikanie s digitálnym majetkom. Vláda uskutočnila niekoľko verejných konzultácií o regulácii kryptomien, predaja tokenov a kryptozmenárni. Plán pre úrad pre digitálnu inováciu na Malte, ktorý bude certifikovať podniky založené na blockchaine, bude zverejnený už budúci mesiac. Malta tiež vytvorí rámec na dohľad nad počiatočnou ponukou mincí (ICO).

,,Vitajte na Malte, Binance,” napísal na Twitteri premiér krajiny Joseph Muscat a dodal: ,,Snažíme sa byť globálnym trailblazerom v regulácií podnikov, ktoré sú založené na blockchaine.”

Zhao k týmto správami tiež dodal, že bol nedávno pozvaný maltskou vládou, aby preskúmal blížiaci sa návrh zákona, aby by bol priaznivý pre krypto biznis.

Mimochodom Binance má tiež v pláne spustiť decentralizovanú kryptoburzu a to už v najbližších mesiacoch. Na jej vývoji pracuje asi 10 tímov, no  technológia je zatiaľ príliš pomalá na to, aby nahradila existujúcu centralizovanú burzu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.