Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (22.5.): Zakladateľa Ethereum Vitalika Buterina chce zamestnať Google

Článok

Vitalik Buterin - správy dňa
Vitalik Buterin - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Google láka Buterina

Zakladateľ Ethereum Vitalik Buterin dostal ponuku od Google, aby sa pripojil k tejto spoločnosti a pomohol k rozvoju ich blockchain projektov. Stále len 24-ročný ruský programátor, ktorý patrí medzi najznámejšie osobnosti v oblasti kryptomien, sa dokonca spýtal na Twitteri svojich followerov na ich názor, či má prijať ponuku od Google.

,,Mám nechať Ethereum tak a začať pracovať pre Google?” spýtal sa Buterin, ktorý k otázke pripojil časť screenshotu z emailu, ktorý mu zaslal Google. Podľa všetkého sa však chcel Buterin len pochváliť touto ponukou a nemá v úmysle projekt, ktorý založil, opustiť.  (cointelegraph.com)

Blockchain v Číne zaznamenal exponenciálny rast

Správa čínskeho ministerstva priemyslu a informačných technológii uvádza, že technológia Blockchain zaznamenala v Číne v roku 2017 “exponenciálny rast”. 157-stranová štúdia uvádza, že v roku 2017 sa v Číne spustilo 178 nových blockchain startupov, čím sa ich celkový počet zvýšil na 456.  Okrem iného sa v správe uvádza, že blockchain posilňuje rozvoj tradičných odvetví tým, že znižuje náklady a zvyšuje efektivitu. (cointelegraph.com)

Šéf OKExu prešiel ku konkurencií

Li Shufei, tiež známy ako Chris Lee, len pár dni po tom ako skončil v pozícií CEO kryptozmenárne OKEx, prechádza ku konkurenčnej spoločnosti Huobi. Jeho hlavnou náplňou bude podporiť rozvoj Huobi na trhoch v Japonsku, Južnej Kórei a na Blízkom východe. Lee opustil OKEx v čase, kedy OKEx predbehol Binance a Huobi z pohľadu objemu realizovaných obchodov za 24 hodín. (cointelegraph.com)

Cryptosweep – Americko-kanadská operácia loviaca podvodníkov s ICO

Americké a kanadské štátne a provinčné regulačné orgány pre cenné papiere spustili operáciu “Cryptosweep”, ktorá je označovaná za najväčšie koordinované vyšetrovanie proti podozrivým investičným produktom v oblasti kryptomien. Viac o tom píšeme v tomto článku.

McAfeeho tweet vyvolal rozruch, no rast nie

John McAfee sa postaral o ďalší virálny “tweet“, ktorým však zmiatol mnohých investorov do kryptomien. Viac o tom píšeme v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.