Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

McAfeeho “tweet“ vyvolal rozruch. Obhajoba jeho tvrdení však nebola príliš presvedčivá

Článok

McAfee tweet
McAfee tweet

John McAfee sa postaral o ďalší virálný “tweet“, ktorým však zmiatol mnohých investorov do kryptomien.

,,Inštitucionálni investori sa pripravujú vstúpiť do trhu s kryptomenami. Sú to prevažne dlhodobí investori a napumpujú do trhu miliardy. Očakávajte, že top10 kryptomien pôjde hore pomerne rýchlo. Veľká časť ostatných mincí ich bude čoskoro nasledovať,” napísal McAfee.

Keď však začali prichádzať otázky, z kadiaľ má tieto informácie, respektíve na základe čoho predpovedá takýto scenár, už tak presvedčivo neznel: ,,Na základe ničoho. Stačí pozrieť posledné správy týkajúce sa inštitucionálnych investorov. Prosím ľudia, používajte svoje vlastné sk**** hlavy,” dodal sebe typickým spôsobom.

McAfee bol viackrát obviňovaný z toho, že sa snaží prostredníctvom svojich vyjadrení manipulovať s cenami kryptomien. Počas krypto-boomu koncom roku 2017 občas stačilo, aby pochválil nejakú kryptomenu a tá začala okamžite výrazne rásť na hodnote.

V tomto období je to však skôr naopak. Bitcoin po tom, ako McAfee napísal túto pozitívnu predpoveď, klesol o približne 200 dolárov.

McAfee nedávno tiež priznal, že za jeden status pýtal približne 100 tisíc dolárov. Obhajoval sa však tým, že vyberal len skutočne kvalitné projekty a nikdy nepropagoval podvodný alebo nekvalitný produkt.

Celým menom John David McAfee je britsko-americký programátor a podnikateľ, ktorý založil softvérovú spoločnosť a neskôr vytvoril prvý komerčný antivirus na svete McAfee. Na Twitteri, kde ma vyše 800 tisíc fanúšikov, sa venuje okrem osobného života najmä kryptomenám, v ktorých vidí budúcnosť.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.