Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

McAfeeho ”tweet” vyvolal rozruch. Obhajoba jeho tvrdení však nebola príliš presvedčivá

Avatar

Článok

zo dňa

McAfee tweet

John McAfee sa postaral o ďalší virálný “tweet“, ktorým však zmiatol mnohých investorov do kryptomien.

,,Inštitucionálni investori sa pripravujú vstúpiť do trhu s kryptomenami. Sú to prevažne dlhodobí investori a napumpujú do trhu miliardy. Očakávajte, že top10 kryptomien pôjde hore pomerne rýchlo. Veľká časť ostatných mincí ich bude čoskoro nasledovať,” napísal McAfee.

Keď však začali prichádzať otázky, z kadiaľ má tieto informácie, respektíve na základe čoho predpovedá takýto scenár, už tak presvedčivo neznel: ,,Na základe ničoho. Stačí pozrieť posledné správy týkajúce sa inštitucionálnych investorov. Prosím ľudia, používajte svoje vlastné sk**** hlavy,” dodal sebe typickým spôsobom.

McAfee bol viackrát obviňovaný z toho, že sa snaží prostredníctvom svojich vyjadrení manipulovať s cenami kryptomien. Počas krypto-boomu koncom roku 2017 občas stačilo, aby pochválil nejakú kryptomenu a tá začala okamžite výrazne rásť na hodnote.

V tomto období je to však skôr naopak. Bitcoin po tom, ako McAfee napísal túto pozitívnu predpoveď, klesol o približne 200 dolárov.

McAfee nedávno tiež priznal, že za jeden status pýtal približne 100 tisíc dolárov. Obhajoval sa však tým, že vyberal len skutočne kvalitné projekty a nikdy nepropagoval podvodný alebo nekvalitný produkt.

Celým menom John David McAfee je britsko-americký programátor a podnikateľ, ktorý založil softvérovú spoločnosť a neskôr vytvoril prvý komerčný antivirus na svete McAfee. Na Twitteri, kde ma vyše 800 tisíc fanúšikov, sa venuje okrem osobného života najmä kryptomenám, v ktorých vidí budúcnosť.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

Custody riešenia a inštitúcie v krypte: Je to stále Bitcoin?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin trezor

Maltem Demirorsová, hlavná strategická riaditeľka krypto spoločnosti CoinShares, upozornila v rozhovore pre RealVision, že vstup inštitucionálnych investorov do sektora kryptomien nemusí byť zákonite pre kryptomeny na čele s Bitcoinom dobrá správa.

Demirorsová počas interview položila rečnícku otázku, ktorá sa tyká produktov pre inštitucionálnych investorov:

,,Ak vezmeme 50% všetkých bitcoinov v obehu a dáme ich do custody riešení regulovaným správcom, oni tieto bitcoiny umiestnia niekde do trezoru a potom na ne vydajú depozitné účty. To  však už budú len kúsky papiera, ktoré nám umožnia niekde obchodovať s bitcoinami, ktoré sú stále v trezore, čiže v skutočnosti nebudeme vôbec vymieňať bitcoiny v bitcoinovej sieti. Bude to teda  stále Bitcoin?”

Pokiaľ ide o produkty zamerané na inštitúcie, mala tým na mysli napríklad custody riešenia pre správu digitálnych aktív od Fidelity či Coinbase, Bitcoin futures kontrakty na CME a Bakkt, alebo produkty od Grayscale.

Počas rozhovoru sa dokonca neštítila priznať, že aj CoinShares, ktorý zastupuje, je čiastočne súčasťou tohto problému. Demirorsová teda naznačila, že inštitucionálne uchovávanie bitcoinu nemusí prispieť k jeho adopcii ako prostriedku na výmenu. Naopak akumulácia a hromadenie bitcoinov inštitúciami a ich úschova v custody riešeniach môže spôsobiť, že bitcoinov, ktoré sa nebudú v rámci blockchainu vôbec hýbať, bude čím ďalej tým viac pribúdať.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

2 milióny dolárov za Bitcoin do konca budúceho roka, tvrdí McAfee

Avatar

Článok

zo dňa

od

McAfee, Bitcoin

Už predtým to bola šialená predikcia, no teraz je možno až absurdná. John McAfee, úspešný programátor,  špecialista na internetovú bezpečnosť, známy propagátor bitcoinu a zároveň mimoriadne kontroverzná postavička, ktorá chcela kandidovať na amerického prezidenta z azylu, po novom tvrdí, že Bitcoin bude do konca roka 2020 stáť aspoň 2 milióny dolárov. Uviedol to v rozhovore s Jessicou Walker z AIBCsummit.

John McAfee tak navýšil o ďalší milión svoju pôvodnú predikciu, ktorú v roku 2017 dokonca podmienil stávkou, keď sa “zaviazal“, že ak sa jeho predikcia nenaplní, vo verejnej televízii zje svoj vlastný penis.

McAfee sa odvoláva na jednoduchú matematiku. ,,Ak bitcoin do konca roku 2020 bude stáť menej ako 2 milióny dolárov, potom zlyhá samotná matematika, čo bude sklamaním,” skonštatoval.

Hlavnými katalyzátormi rastu ceny bitcoinu sú podľa neho obmedzená ponuka bitcoinov v kombinácii s rastúcim dopytom. ,,Pozrime sa na to reálne. Existovať bude iba 21 miliónov bitcoinov. Sedem miliónov z nich bolo navždy stratených a ak Satoshi zomrel, tak pridajte niekoľko ďalších,“ skonštatoval.

McAfeeho čísla sú však ťažko overiteľné. Spoločnosť Chainalysis dávnejšie vypracovala štúdiu, podľa ktorej sú „stratené” tri alebo štyri milióny bitcoinov, nie sedem, ako to tvrdí McAfee. Pokiaľ ide o bitcoiny, ktoré patria Satoshimu, tak to je taktiež len špekulácia. Nikto nevie, koľko ich reálne mohol mať. Pravdepodobne však nepôjde o milióny.

Na druhú stranu, ďalšie McAfeeho tvrdenie má niečo do seba. Poukázal na to, že ak sa jeho cenová predikcia naplní, stále bude hodnota kapitalizácie Bitcoinu predstavovať iba 5% globálnych finančných transakcií, pričom dodal, že je presvedčený, že sa tak stane.

Mimochodom FED “vytlačil” v rámci kvantitatívneho uvoľňovania len za približne posledný mesiac viac nových amerických dolárov, než je celá súčasná trhová kapitalizácia kryptomien. To taktiež dobre ilustruje, aký je v skutočnosti súčasný trh s kryptomenami stále malý.

Zdroj: crypto-news-flash.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

FED za mesiac vytlačil viac peňazí, než je celá kapitalizácia Bitcoinu

Avatar

Článok

zo dňa

od

panika

Federálny rezervný systém USA, viac známy pod skratkou FED, ktorý vystupuje v USA v úlohe centrálnej banky, vytlačil len v priebehu posledného niečo vyše mesiaca takmer viac peňazí, než je kompletná trhová kapitalizácia všetkých kryptomien.

21. októbra na to upozornil Dennis Parker, ktorý informoval, že FED práve uvoľnil do obehu nových 210 miliárd nových dolárov v rámci stratégie kvantitatívného uvoľňovania (QE), čo je o takmer 70 miliárd viac, než je v súčasnosti v bitcoine a takmer rovnaké množstvo, ako má celá kapitalizácia trhu s digitálnymi menami vrátane altcoinov.

Cointelegraph informoval, že kvantitatívne uvoľňovanie FED-u sa týka nákupu štátnych dlhopisov s cieľom poskytnúť trhu nové stimuly. Jeho súvaha vyskočila z 3,77 bilióna dolárov na 3,97 bilióna dolárov, pričom prognózy naznačujú, že do roku 2025 bude mať FED súvahu v hodnote 4,7 bilióna USD.

Pre držitelia aktív, ktoré nemôžu nafúknuť svoje zásoby, čiže napríklad Bitcoinu alebo zlata, je to podľa Parkera ďalší signál k tomu, že by sa mali snažiť akumulovať svoju hodnotu práve v majetku tohto typu.

Minulý týždeň v rámci prejavu na valnom zhromaždení Medzinárodného menového fondu uviedol bývalý guvernér Bank of England Mervyn King, že svet sa už prepadá do ďalej finančnej krízy, ktorá bude horšia, než tá z roku 2008. ,,Tým, že sme sa držali novej ortodoxie menovej politiky a predstierali sme, že sme zabezpečili bezpečný bankový systém, kráčame k tejto kríze,” vyhlásil.

Samotný Bitcoin vznikol v roku 2008 z časti ako reakcia na nezodpovedné správanie vlád a centrálnych bank, ktoré svojimi krokmi vedú svet k finančnej deštrukcii.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Fidelity spustila svoj custody servis. Čo si myslí o konkurenčnej Coinbase?

Avatar

Článok

zo dňa

od

fidelity

Generálny riaditeľ spoločnosti Fidelity Investments Abigail Johnson povedal v rozhovore pre Financial Times (FT), že po roku príprav a akumulácie klientov definitívne spustili svoju službu na poskytovanie kryptomenových služieb úschovy (custody) so zameraním sa na inštitúcie,  zaisťovacie fondy, rodinné podniky či finančných poradcov.

Johnson pre FT skonštatoval, že v sektore kryptomien existuje mnoho ľudí so značným bohatstvom v kryptomenách, predovšetkým v bitcoine, ktorí potrebujú niekoho, kto sa im bude o tento majetok bezpečným a regulovaným spôsobom starať.

Najväčšou konkurenciou Fidelity je na trhu s kryptomenami riešenie od americkej zmenárne Coinbase s názvom Coinbase Custody, ktorá tvrdí, že je aktuálne najväčšou firmou na svete, ktorá ponúka bezpečnú úschovu kryptomien inštitucionálnym investorom. Fidelity ako firma, ktorá je “monštrom” v tomto type podnikania mimo kryptomenového sektoru, však upozorňuje, že v globálnom meradle je Coinbase stále malou firmou, o ktorej väčšina ľudí nikdy nepočula a nemá vybudované existujúce vzťahy s nezávislými poradcami.

Fidelity je zatiaľ v súvislosti s kryptomenami opatrná. Prezident firmy Kathleen Murphy nedávno uviedol, že firma držané aktíva, ktoré drží svojim klientom, neobchoduje na maloobchodných kryptomenových platformách. Na otázku, či plánuje zmysluplné obchodovanie kryptomien na vlastnej platforme od Fidelity odpovedal vyhýbavo: ,,Sme veľmi opatrní. Takže kryptomeny  zatiaľ prijímame, aby sme pochopili, o čo ide a boli dostatočne inovatívni. Sme však veľmi opatrní pokiaľ ide o to, aké typy služieb v tomto sektore ponúkame…”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Craig Wright opäť šokoval: Buď som Satoshi, alebo ma okopíroval

Avatar

Článok

zo dňa

od

craig-wright-bitcoin

Jedna z najkontroverznejších postáv kryptopriemyslu, austrálsky vedec a podnikateľ Craig Wright, opäť vyhlásil, že je zakladateľ Bitcoinu známy pod pseudonymom Satoshi Nakamoto.

Wright to povedal počas konferencie v Londýne v rámci AI Forum 2019, ktoré sa konalo od 14. do 16. októbra. Počas nej uviedol, že sa pripravuje odhaliť definitívny dôkaz svojho autorstva pôvodného bitcoinového kódu. Má ísť o prácu, ktorú napísal v roku 2008 potvrdzujúca, že práve on je autorom myšlienky vytvorenia Bitcoinu.

,,Buď som Satoshi, alebo ma Satoshi okopíroval (spomínanú prácu Wrighta pozn.red.). Môžete si vybrať, naozaj mi na tom nezáleží, pretože vlastne vzal celé body z mojej práce. Takže buď som Satoshi ja, alebo … v podstate mi naozaj nezáleží na tom, čo si myslíte,” vyhlásil.

Skutočnú totožnosť Satoshiho Nakamota zatiaľ nepoznáme a je možné, že da ju nikdy nedozvieme. Satoshi Nakamoto je záhadný autor bitcoinoveho white paper, ktorý bol publikovaný v roku 2008. Satoashi taktiež vyťažil prvý bitcoinový blok. Na fórach bol aktívny do roku 2011, odvtedy však už o ňom nie je počuť. V rámci rôznych teórii sa špekuluje, či bol buď jednou osobou, alebo organizovanou skupinou.

Craig Wright už dlhšiu dobu tvrdí, že práve on je Nakamoto, no nevie to dokázať. Komunita okolo Bitcoinu mu neverí a drvivá väčšina ľudí ho považuje za podvodníka.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (21.10.): Cieľová rezistencia Bitcoinu na 8 400 USD + VIDEO

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin (BTC)

Analýza z minulého pondělí na bitcoinu dopadla velmi přesně a bitcoin se skutečně doplazil na 8 000 USD, kde bulls začali silně akumulovat kapitál. Výsledkem této akumulace byl včerejší výstřel přes down-trendovku na hodinkách. Nyní by měl bitcoin opět v medvědím kanále dojet na horní hranu akumulační zóny kolem 8 400 USD. Zatím nevěřím většímu úprku vzhůru a bitcoin by se měl ještě tento týden pohybovat mezi 8 150 – 8 350 USD, kde je situována hlavní tepna akumulační zóny.

4hodinový graf bitcoinu

Dominance bitcoinu

Graf dominance bitcoinu je aktuálně asi nejzajímavějším grafem, protože to vypadá, že dominance bitcoinu prostřelila formaci falling wedge s poměrně zajímavou impulsní svící. Na druhou stranu může dojít k re-testu, takže si dát na to pozor, než člověk bez hlavě vstoupí do bitcoinu.

4hodinový graf dominance bitcoinu

Celková kapitalizace

Bohužel graf celkové kapitalizace nevypadá tak pozitivně aktuálně, neboť se přesně retestuje spodní kanál a zároveň jsme téměř na rezistenci. Může dojít ke druhému vrcholu, ale spekulovat na to nám nedá dobrý poměr RRR. Pokud dojde k návratu zpět do kanálu je velká pravděpodobnost překonání rezistence. Graf celkové kapitalizace rozhodně nemá vyhráno, a proto stále vidím bear flag na vyšším časovém rámci bitcoinu.

4hodinový graf celkové kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Vzhledem k tomu, že máme vypnuté všechny altcoin boty a bitcoinová dominance prorazila zřejmě falling wedge, tak bych se aktuálně vyhnul altcoinovým párům vůči BTC. Člověk si může pravděpodobně v aktuální stavu trhu pěkně vylámat zuby na množení mincí na altcoinech.

Nakupoval jsi bitcoin na 8 000 USD?

Pokud jsi stálým členem Crypto Kingdom, tak víš, že dennodenně sledujeme téměř všechny kryptoměny na Binance a hledáme kvalitní vstupy do obchodů. Těsně před silnou impulzí bitcoinu z 8 000 USD jsme naše členy informovali o nadcházejícím pohybu, který jsme sami nabírali ve slušném množství.

Připoj se do naší komunity Crypto Kingdom a měj všechny informace ve svém mobilu. S našimi informacemi nemusíš celý ten u počítače sedět, stačí číst zprávy, které posíláme a být ziskový na kryptoměnách.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

spravy-bitcoin

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

Hoci ide len o „prvý detský krôčik“, azda najväčší kritik Bitcoinu Nouriel Roubini prvýkrát v histórii priznal, že Bitcoin má nejakú hodnotu. Počas svojho vyjadrenia na adresu najznámejšej kryptomeny však samozrejme nezabudol ani na kritiku.

Mení Roubini názor na Bitcoin? Popri kritike aj mierne prekvapil

V úvode týždňa sa zaujímavým spôsobom na adresu Bitcoinu vyjadril jeho známy propagátor miliardár Tim Draper, ktorý povedal, že ide o nástroj, ktorý postupne ukončí vládu diktátorov. Taktiež naznačil, akými rôznymi spôsobmi môže Bitcoin zmeniť život, na ktorý sme zvyknutí dnes. Spomenul dôchodky, či poistenie.

Analytik Brian Kelly po zamietnutí žiadosti Bitwise Asset Management o schválenie Bitcoin ETF povedal, že v súčasnosti už nie je tento produkt pre Bitcoin taký dôležitý, ako bolo v minulosti. Ktovie však, ako by sa vyjadril, keby SEC náhodou historický prvé Bitcoin ETF schválila. Viac sa dočítate tu.

Veľkú užitočnosť Bitcoinu naznačila transakcia miliardy dolárov, ktorej náklady boli len necelé štyri doláre. Podľa predstaviteľov Bitstampu, ktorý zadávali tento transfer, ide o jasnú demonštráciu jeho výnimočnosti.

Hoci tretí kvartál nedopadol pre Bitcoin z pohľadu vývoja ceny dobre, americká burza CME informovala, že záujem inštitúcii o obchodovanie Bitcoin Futures neustále rastie. Denne bolo na CME otvorených viac ako 4600 kontraktov, čo je nárast o 61% oproti tretiemu kvartálu 2018.

Rastúci záujem inštitúcii o potvrdila aj firma Grayscale, ktorá uviedla,  že v treťom kvartáli 2019 bolo celovo investovaných do jej produktov súvisiacich s Bitcoinom 254 miliónov dolárov. Ide o najväčšie množstvo investovaných peňazí do digitálnych mien cez túto platformu a medzikvartálny nárast až o takmer 85 miliónov dolárov. ,,Je smiešne, keď sa v médiách píše o tom, kedy začnú inštitúcie konečne investovať (do bitcoinu). Vidíme, že inštitúcie neustále investujú a deje sa to už dlhú dobu,” uviedol k týmto štatistikám riaditeľ Grayscale pre oblasť predaja a rozvoja obchodu Rayhanes Sharif-Askary.

Bitcoin je žiaľ aj naďalej obľúbeným nástrojom kriminálnikov. Pomocou sledovania jeho transakcií sa podarilo odhaliť a zrušiť jednu z najväčších stránok s detskou pornografiou. Viac sa dočítate tu.

Altcoiny

Aj tento týždeň sa vo veľkom hovorilo o kryptomene Libra. Asociáciu, ktorá má zastrešovať kryptomenu Facebooku Libra Association, opustilo až sedem z celkového počtu 28 členov. Po PayPale sa tak rozhodli aj firmy Stripe, eBay, Mastercard, Visa, Mercado Pago a Booking. Šéf projektu David Marcus napriek tomu tvrdí, že to budúcnosť Libry neohrozí. V rozhovore pre reláciu Squawk Box na CNBC taktiež porovnával Libru s Bitcoinom. Viac sa dočítate tu.

Zaujímavú poznámku k Libre povedal republikánsky politik Warren Davidson. Ten Facebooku odporučil, aby namiesto Libry skôr zvážil použitie Bitcoinu. Viac sa dočítate v tomto článku.

Ako jeden z mála predstaviteľov regulátorov a bánk sa zastal Libry guvernér Bank of England Mark Carney, ktorý vyhlásil, že Libra poukázala na nedostatky tradičného finančného systému, za čo jej patrí vďaka.

Stablecoiny a kryptomeny rôznych veľkých spoločnosti (typu Libra od Facebooku), môžu byť v budúcnosti devastačné pre americký dolár ako hlavný výmenný prostriedok v medzinárodnom obchode. Zabrániť poklesu jeho dôležitosti by podľa bývalého šéfa CFTC Christophera GIancarla mohlo to, že sa stane do určitej miery decentralizovaným. Viac sa dočítate v tomto článku.

Posledné mesiace sa nedarí kryptomene Binance Coin a to napriek tomu, že burza Binance dosahuje neustále pokroky a prichádza s novými službami. Pokles hodnoty BNB oproti letu o približne 50% si nevie vysvetliť ani šéf Binance Chanpgneg Zhao. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto texte.

Prečo padol Binance Coin o 50%? Zhaovi to nedáva zmysel

Nie práve najlepšie obdobie prežívajú v Telegrame, ktorý sa chystal koncom mesiaca spustiť svoj dlho očakávaný blockchain Telegram Open Network (TON) s kryptomenou GRAM. Ako sme vás informovali už koncom minulého týždňa, SEC vyhlásila, že predaj tokenov GRAM kvalifikovaným inštitucionálnym investorom nebol v rámci zákona a išlo o neregistrovanú ponuku cenných papierov a následne na základe toho podala súdny príkaz na pozastavenie uvedenia GRAM na trh. Telegram to však striktne odmieta a kritizuje SEC, že mala 18 mesiacov čas, aby ich upozornila na pochybnosti, čo sa nikdy nestalo. K právnym krokom sa naopak rozhodla až v hodine dvanástej, čo môže mať veľmi negatívne dôsledky na celý projekt vrátane investorov. Telegram pritom tvrdí, že kryptomena Gram je komoditou.

Kryptomena Litecoin oslavovala tento týždeň ôsme “narodeniny“. Jej zakladateľ Tom Lee sa však popri tom nevyhol ani nepríjemnej diskusii o údajnom ohrození celého projektu. Musel vysvetľovať, že fámy o finančných problémoch Litecoin Foundation sú nepravdivé. ,,Litecoin Foundation nie je blízko bankrotu. Nepočúvajte hlúpe klamstvá a FUD. Máme dostatok peňazí na to, aby sme fungovali ďalšie 2 roky,” uviedol.

Veľmi zaujímavú spoluprácu oznámila spoločnosť Ripple stojaca za kryptomenou XRP. Jej produkt RippleNet sa začne používať v rámci služieb tretej najväčšej spoločnosti v oblasti finančných služieb Finstra. Podrobnosti sa dozviete tu.

Ripple oznámila ďalšiu obrovskú spoluprácu. Cena XRP nevystrelila

Stablecoiny sú podľa svetových veľmocí G7 veľkou hrozbou pre finančný systém. ,Skupina G7 je presvedčená, že žiadny projekt so stablecoinom by nemal začať fungovať skôr, než sa vyriešia právne a regulačné problémy a riziká spojené s dohľadom a kontrolou. Riešenie týchto rizík nie je nevyhnutnou zárukou regulačného schválenia,” uviedli vo svojom vyhlásení.

Mali by ste vedieť…

  • Holandská centrálna banka uviedla, že svet bude potrebovať zlato, ak sa zrúti súčasný finančný systém. Taktiež skonštatovala, že zlato je bezpečnejším uschovateľom hodnoty než fiatové meny
  • Populárna bitcoinová softvérová peňaženka Electrum bude podporovať od ďalšieho update-u technológiu Lightning Network
  • Centrálne banky majú vraj 3 možnosti, ako môžu regulovať kryptomeny. Zhrnul ich Denis Beau z Banque de France.
  • Takmer 77 miliónov dolárov, o čosi menej než 10 000 BTC, je v súčasnosti nedostupných na mainnete Bitcoinu – nachádzajú sa totiž na takzvaných sidechainoch. Sidechainy sú samostatné blockchainy viazané na hlavný blockchain.

Odporúčame:

Pravidelný nákup bitcoinu – najlepší spôsob, ako byť v pluse

7 dôležitých rád a TIPOV pred investíciou do kryptomien

Čítať ďalej

Bitcoin

Rozhovor o miningu s J. Smetanom: Kryptomeny na ťažbu vyberáme podľa efektivity daného hardvéru

Avatar

Článok

zo dňa

od

jan-smetana-rozhovor

Na kryptonovinkách sa snažíme čoraz častejšie prinášať rozhovory so zaujímavými osobami z československej kryptomenovej komunity. Doteraz sme sa väčšinou bavili o bitcoine, altcoinoch či tradingu. Na rad tentokrát prichádza ťažba kryptomien. Niekoľko zaujímavých otázok sme položili Ing. Janovi Smetanovi, ktorý sa zaoberá optimalizáciou ťažby kryptomien pre spoločnosti G-housing a 10x Laboratory. 

Ahoj Michal. Mohol by si sa predstaviť čitateľom kryptonoviniek?

Ahoj, už do bude nějaká doba, co jsem vystudoval Západočeskou univerzitu (FAV, Softwarové inženýrství). Obecně se asi dá říct, že jsem takový ten nadšenec, co se v počítačích hrabe od dětství. Po dokončení vysoké školy má cesta vedla do Prahy do větších firem, kde jsem navrhoval a stavěl datové sklady a infrastrukturu pro velké banky a pojišťovny. Následovaly projekty, kde bylo mým úkolem navrhnout a rozběhat infrastrukturu pro mobilní operátory a sázkové kanceláře. Od zmapování procesů, naprogramování jádra, stanovit míru bezpečnosti, fyzicky umístit do datové centra až po testování. Dá se to přirovnat ke stavbě budovy, kde bude sto lidí dělat jinou část práce. A vám se dostane pocta architekta, který má tento orchestr kočírovat.

Aké to je ťažiť kryptomeny už od roku 2013? Stále ťa to baví?

Byla a stále to je zábava. Spousta lidí s těžbou začne s vidinou velkých zisků a zájem opadne, jakmile se trh obrátí. V roce 2013 se mě Michal zeptal, zda nezkusíme koupit těžební stroj, že návratnost vychází 3 týdny. Znělo to zajímavě a vůbec by mě nenapadlo, kam až se to může posunout. Zkoušíte nové věci, implementujete pár hodin „staré“ novinky, jezdíte po konferencích, bavíte se s jinými těžaři, zkoumáte, jak a proč věci fungují.

Koníčků mám spoustu. Od vytváření her, točení filmů až hraní si s hardware gadgety. Třeba takové Rabsbery Pi s Kodi připojené k TV přidat ambientní LED pásky, je nádherný projekt na víkend. Hra na schovávanou se skenováním QR kódů také lidi pobaví. Některé koníčky opustíte, jiné přerostou v plnohodnotnou práci na plný úvazek.  

Čo všetko obnáša ťažiť vo veľkom halovom komplexe? Ako vyzerá tvoj deň minera?

Na jednu stranu je to úplně stejné jako mít doma jeden těžící stroj. Aby těžba fungovala, stroj potřebuje proud, internet a těžící program, který připojíte na pool. A těžit by měl co nejefektivněji – co nejlepší poměr výkonu a spotřeby. Zkusit začít na Windows jde snadno.

Na druhou stranu se v halovém komplexu nejedná o nejedná o jeden stroj ale třeba o 1200 sestav. Je potřeba zvolit odpovídající přístup a softwarové řešení. Nejprve Windows nahradíte Linuxem. Začátkem doku 2014 to byly distribuce jako LTCrabbit a BAMT. A postupem času si s růstem vše upravujete do vlastního řešení, co řeší více věcí a je efektivnější pro dynamiku vaší práce. Od instalace stroje a zapojení do sítě, přes hromadné nastavení co, jak a kam těžit, přes monitoring a automatické opravy, až po výstupy z celé haly.

Do desítek sestav se dá použít existující řešení na trhu. Do stovek víceméně také, když jste trochu šikovní. Až s větším počtem se začnou vyskytovat nové typy problémů, které by vás ani nenapadlo, že existují. Natož jak je řešit. Ono se o nich v diskuzích na internetu nikde nepíše.

Môžeš vypichnúť dôležité míľniky, kedy sa vývoj ťažby kryptomien zásadne posunul vpred?

Z hardware pohledu to byl přechod z CPU na GPU, následně FPGA / ASIC. Když jsme v 2013 začínali, tak prim hrály grafické karty. ASICy si teprve získávaly své místo. Zrovna nedávno jsme vzpomínali, jaké to bylo si poprvé sáhnout na „velký“ ASIC (Antminer S1). Do té doby měl pojem ASIC podobu USB flashky.

Z pohledu softwaru se zase dá říct vznik poolu oproti solo-miningu. A pak například zavedení KGW (Kimoto Gravity Well), který přepočítává obtížnost každý blok, což je nesmírně důležité pro altcoiny.

Jan Smetana

Ako si v rámci ťažby vnímal a prežíval medvedí trh od roku 2018? Zažili ste už aj medvedí trh medzi rokmi 2014-2015. Bol pre vás poučením?

Jako těžař pořád počítáte, jestli jste v zisku. Tedy jestli vám těžba vykope mince ve vyšší hodnotě, než po vás budou chtít za elektřinu. V zásadě nehraje roli, jestli je elektřina za jednu nebo deset korun a jestli je Bitcoin za deset nebo deset tisíc dolarů. Jde o tyhle dvě čísla dohromady. Po 2014-2015 jsme se ale mnohem víc zaměřili na efektivitu a cenu elektrické energie. Díky tomu jsme také bez významnějších problému přečkali 2018 a letošní rok 2019.

Samozřejmě, ve špičce je velmi snadné pro kohokoliv být v zisku. Koupíte prakticky jakýkoliv počítač, zapojíte ho, pustíte první program, co najdete, a těžíte. A lidi vám za jakékoliv grafické karty utrhají ruce. Ale když je trh dole, tak by vám ruce trhali zase za jakoukoliv radu, jak stroje nastavit, aby nebyly v mínusu. Toto období se daleko více dotklo spekulantů než těžařů. Kolegové, kteří zkoušeli vydělat na burze, a každou minutu koukali na kurzy, toho některé roky moc nenaspali. Záleží, co chcete dělat, jestli těžit, obchodovat nebo hodlovat. Každá skupina ty roky prožila jinak.

Má zmysel pri aktuálnych technológiách, cene elektriny, vyťaženosti a cene kryptomien ťažiť ešte doma? Bude to mať zmysel, ak by ich cena vystrelila nahor?

Stále platí, že jestli to umíte dělat efektivně, tak ano. Je dobré říct, že těžit doma nemusí být jen za účelem zisku. Doma se dá těžit i protože vás to prostě baví, nebo pro prozkoumání technologie – to považuji v hodně případech za hodnotnější než získat „pár dolarů“.  Ne každé těžení jde do tisíců a teplem vám vyhřeje tři hangáry. Na druhou stranu, pokud by někdo chtěl dneska těžit doma, aby si „nakopal“ nějaké ty mince, možná by se raději měl obrátit na směnárnu nebo bitcoinomat. Mince pak získá daleko rychleji, jednoduše a bez starostí kolem. A pokud se pustí v trošku větším měřítku, například hardware za půl milionu korun, bude muset řešit hodně věcí, počínaje elektrickými rozvody, chlazením, správou, monitoringem atd. A to vše leze hodně do peněz.

Na akú ťažbu sa tvoj tím zameriava? Podľa čoho vyberáte kryptomeny na ťažbu?

Obecně? Cokoliv, co je v daný moment, na daném hardwaru profitabilní. To vám asi moc neřeklo. Máme raději GPU, protože se na něm dá těžit velké množství měn, a hodně si karty uzpůsobit pro těžbu specifické měny. ASICy máme také, i když mimo vybrání poolu, taktování a nastavení ventilátoru toho už moc nenastavíte. ASICy stárnou daleko rychleji něž karty. Ale sáhneme si i na těžbu na CPU, FPGA nebo HDD. Člověk by skoro ani neřekl, že se dá na HDD těžit (opravdu těžit, ne pronajímat místo na P2P úložiště). Kryptoměny na těžbu vybíráme podle efektivity daného HW. Existují krypto kalkulačky, kterým buď věříte nebo dojdete k názoru že odchylka -+10% je pro vás neakceptovatelná a uděláte si vlastní laboratoř na benchmarky. Dnes například mohu říci, že těžíme pět kryptoměn na osmi různých poolech. Zítra to může být jinak. Krása správně nastaveného systému je, že doslova ve 4 minutách můžete všechny farmy přehodit na jiný pool, jinou měnou, dokonce i na jiný algoritmus.  

Keby si sa opäť ocitol v roku 2013 a vedel si, čo ťa o 6 rokov čaká, išiel by si do toho znova?

Rozhodně. Těžba byla a je o neustálém Googleních, sledování technologií a trhu. A to mě bavilo a baví. A když se v těžbě naučíte trošku pohybovat, dají se tam vydělat neuvěřitelné peníze.

Čo by si odporučil človeku, ktorý sa chystá ťažiť kryptomien v hale, prípadne by chcel spravovať niekoľko hál naraz?

Popřál bych mu hodně štěstí. Je to zajímavý svět, se spoustou úkolů k překonání. Dá se zvolit spousta cest, kde těžit, jak a pro koho těžit, čím těžit.

Jen doufám, že člověk, co se bude pouštět do těžení v hale nejde z nuly. Že si už zkusil těžit doma, a ví o čem aspoň trochu těžba je. A že i ví, jak třeba funguje serverovna nebo housing z hlediska infrastruktury. A že bude mít alespoň trochu soudnosti, než si bastlit megawatový silnoproud po svém.

Pěkný příklad je jedna za farem, co jsme letos odkoupili. Měla příkon lehce přes 1 MW a první, co jsme s Michalem udělali bylo, že jsme ji vypnuli. Protože takhle zapojený hlavní rozvaděč jsem ještě nevidel a doufám, že ani znovu neuvidim. Na světe je spousta odborníků na spoustu věcí, není žádná hanba si říci o pomoc. Proč být na vše sám?

Ďakujeme za rozhovor.

Čítať ďalej

Bitcoin

Ex-CEO Google v Afrike: Bitcoin výrazným spôsobom zmení ľudstvo

Avatar

Článok

zo dňa

od

staford-masie-bitcoin

Počítačový vedec a generálny riaditeľ firmy WeWork Južná Afrika Stafford Masie, ktorý predtým pôsobil aj vo funkcii CEO spoločnosti Google pre Afriku vyhlásil, že Bitcoin zmení ľudstvo viac, než akákoľvek iná technologická inovácia.  

Stafford Massie to povedal to počas samitu SingularityU. Nebude to však vďaka tomu, že zmení fungovanie vysoko rozvinutých digitalizovaných ekonomík, alebo ekonomík, kde dominuje hotovosť. Revolúciu bitcoinu vidí najmä v “tretích ekonomikách”, kde stále existujú barterové systémy. ,,Tretie ekonomiky sú hospodárstva, v ktorých ľudia nemajú prístup k elektronickým formám peňazí. Pomyslite na ľudí, ktorí žijú dve hodiny pred čínskym centrálnym pobrežím Šanghaja. Použijú bitcoiny na obchodovanie a odomykanie medzinárodných transakcií mimo existujúcich rámcov takým spôsobom, aký si nemôžete ani len predstaviť,” uviedol.

Masie sa snaží  v rámci svojej funkcie upozorňovať aj na mylné predstavy o bitcoine, ako je napríklad jeho údajná hackovateľnosť. Ľudom usilovne vysvetľuje, že hacknuté môžu byť burzy, no nie bitcoin.

Počas samitu tiež upozornil na bohatstvo technologických firiem. ,,Čistá hodnota aktív spoločnosti Apple, Amazon, Alphabet, Facebook a Microsoft predstavuje v ich kombinácii rovnakú hodnotu, ako majú spoločnosti S&P 500 dohromady, čo je mimoriadne, pretože nikdy v histórii sme nevideli takú koncentráciu bohatstva. Spoločne majú tieto firmy hodnotu, ktorá sa rovná hrubým mieram domáceho produktu v niektorých krajinách,” dodal.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Mení Roubini názor na Bitcoin? Popri kritike aj mierne prekvapil

Avatar

Článok

zo dňa

od

Nouriel Roubini

Azda najznámejší kritik Bitcoinu, profesor a ekonóm Nouriel Roubini, ktorý je tiež známy pod prezývkou Mr. Doom, pretože predpovedal finančnú krízu v roku 2008, prvýkrát pripustil, že Bitcoin je čiastočným uschovateľom hodnoty.

Roubini urobil voči Bitcoinu tento ústupok počas rozhovoru s Brockom Pierceom, Bobbym Leem a Tone Vaysom na konferencii CC Forum 2019 v Londýne.

Jeho vyjadrenie na adresu najstaršej kryptomeny, ktorej uznal aspoň „akúsi” hodnotu, však netreba preceňovať. V kritike kryptomien totiž pokračoval. Tone Vays však medzitým už šikovne stihol prirovnať tento jeho malý ústupok prvým krokom dieťaťa.

,,Možno je bitcoin čiastočným úložiskom hodnoty, ale nie je účtovnou jednotkou, nie je platobným prostriedkom, nie je škálovateľný… napriek jeho solídnym začiatkom v tomto roku je od svojho maxima stratený o 60%, takže to s ním nevidím úprimne vôbec dobre…,” vyhlásil Roubini a dodal:

,,Uprednostnil by som americký dolár pred akoukoľvek z vašich shitcoinov,“ povedal Bobbymu Leeovi z BTCC popri tom, ako skonštatoval, že finančná revolúcia je pravdepodobne nevyhnutnou budúcnosťou, no nebude výsledkom príchodu blockchainu, ale príde vďaka implementácii technológii umelej inteligencie, veľkých dát a internetu vecí.

Roubini upozornil, že  nie je fanúšikom tradičného finančného systému a častokrát ho kritizuje. Napriek tomu si ale myslí, že reakcia centrálnych bánk v roku 2008 bola správa a zabránila obrovskej recesii s omnoho horšími následkami.

Ku kryptomenám si neodpustil ešte jednu kritickú poznámku. Skonštatoval, že dokonca Flinstonovci v dobe kamennej mali prepracovanejší finančný systém, než ponúkajú kryptomeny.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-