Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Víkendové kryptonovinky (21.10.): Hrozivé štatistiky ICO & Novogratz tvrdí, že kryptomeny sú v bezpečí

Článok

správy dňa - ICO
správy dňa - ICO

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Víkendové správy zo sveta kryptomien

ICO sa v roku 2018 nedarí

Nová správa audítorskej spoločnosti Ernst and Young informuje, že ICO, ktoré získavali kapitál minulý rok, spravili v roku 2018 veľmi málo pre to, aby si získali dôveru svojich investorov.

Správa Ernst and Young opätovne prehodnocuje tie isté projekty, ktoré prvýkrát analyzovala v decembri 2017. Vzorka obsahuje vyše 140 najznámejších ICOs, ktoré predstavujú 87% celkových finančných prostriedkov vložených do ICO v roku 2017. Aktuálne štatistiky nevyzerajú vôbec dobre. 86% tonekov týchto projektov sa obchoduje pod ich kótovacími cenami, pričom 30% z nich v podstate stratilo celú svoju hodnotu. Summa summarum, investori kupujúci toto „portfólio” 1. januára 2018 by s najväčšou pravdepodobnosťou stratili k dnešnému dňu 66% svojich investícii. (cointelegraph)

Najstratovejšie kryptomeny roku 2018 – ktoré to sú?

Portál cryptoglobe.com zverejnil  zoznam 10 kryptomien, do ktorých by ste (keby ste tušili čo sa môže stať), rozhodne investovať nechceli. Prišli by ste totiž prakticky o celú hodnotu vašej investície. Taktiež však zverejnil zoznam 10 digitálnych mien, ktoré nedopadli napriek medvediemu trhu vôbec zle. Viac o tejto téme píšeme v tomto samostatnom článku.

Kryptmeny sú v bezpečí, konštatuje Mike Novogratz

Známy miliardár Mike Novogratz je v posledných dňoch neustále citovaný v súvislosti s Bitcoinom a kryptomenami. Riaditeľ Galaxy Investment Partners nedávno vyhlásil, že nový bullrun kryptomien príde v prvej polovicu budúceho roku a taktiež poznamenal, že z dlhodobého hľadiska môžu digitálne meny vytvoriť trh o hodnote 20 biliónov dolárov. Tentokrát zas konštatoval, že kryptomeny sú podľa neho v bezpečí, pričom zdôrazňuje, že na rozdiel od internetovej bubliny (známa aj ako Dotcom bublina) ide o globálnu vec.

,,Kryptomeny sú globálna revolúcia. Internetová bublina bola len vec USA. Zapojili sa do nej bohatí Američania. Kryptomeny sú celosvetová záležitosť. V Bangladéši sú deti, ktoré nakupujú kryptomeny. Obrovský záujem je aj v Tokiu, Južnej Kórei, Číne, Indii či Rusku. Máme svetový trh a globálnu mániu. Budeme o nich hovoriť ako o bubline, keď bude ich hodnota 20 biliónov dolárov,” vyhlásil.

HTC ponúkne smartphone s blockchainom

Výrobca mobilných zariadení HTC by mal už 22. októbra zaradiť do predaja svetovo vôbec prvý blockchain smartphone, ktorého názov je HTC Exodus. Mobil bude pracovať na operačnom systéme Android a mal by disponovať cold úložiskom pre všetky hlavné kryptomeny, ktoré bude fungovať offline, čím stúpne výrazne jeho bezpečnosť. (fony.sk)

Rýchle správy

RIZIKÁ KRYPTOMIEN: Podľa HackIT4 dosiahli straty spôsobené hackerskými útokmi a podvodmi v roku 2018 hodnotu 1,8 miliardy dolárov, čo je viac, než za obdobie od roku 2011 do roku 2017.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne