Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

10 najstratovejších kryptomien roku 2018 vs. 10 kryptomien, ktoré sa statočne držia

Článok

mínus 99 percent
mínus 99 percent

Portál cryptoglobe.com zverejnil  zoznam 10 kryptomien, do ktorých by ste (keby ste tušili čo sa môže stať), rozhodne investovať nechceli. Prišli by ste totiž prakticky o celú hodnotu vašej investície. Taktiež však zverejnil zoznam 10 digitálnych mien, ktoré nedopadli napriek medvediemu trhu vôbec zle.

Zclassic by bol najhoršou investíciou

„Absolútnym víťazom” (respektíve porazeným) je Zclassic (ZLC), ktorý sa ku dňu zverejnenia týchto štatistík obchodoval za 3,20 USD. Jeho maximálna hodnota však bola 235 dolárov, čo znamená, že stratil na cene až 99%. Ak túto kryptomenu stále hodlujete a dúfate, že sa raz vrátina svoje all-time-high (maxium), musíte dúfať v to, že dosiahne vyše 73 násobný nárast svojej hodnoty. V súčasnosti to pôsobí velmi nerealisticky.

Obrovské straty zaznamenali aj ďalšie známe kryptomeny. Bitcoin Diamond (BDC), aktuálne 36. najhodnotnejšia kryptomena, dosiahla stratu oproti svojím maximám v podobe 97%. SALT, ktorý je podľa trhovej kapitalizácie na 96. mieste, rovnako tak stratil 97% svojej ceny oproti maximu.

Spomenúť musíme aj QTUM, aktuálne 27. najhodnotnejšiu ktyptomenu, ktorej súčasná cena je približne 4 doláre. Keď bola však na maxime, jej hodnota bola takmer 107 dolárov, čo rovnako predstavuje až 97% stratu.

Toto je 10 najstratovejších kryptomien:

10 kryptomien, ktoré v roku 2018 najvýraznejšie klesli voči doláru

Binance Coin sa statočne drží

Našťastie existujú aj kryptomeny, ktoré napriek medvediemu trhu statočne bojujú a hoci oslabili na svojej hodnote v dolároch, voči Bitcoinu nezaznamenali výraznejšiu stratu. Keby ste investovali do Binance Coin (BNB) alebo Makeru (MKR) dokonca by ste dopadli lepšie, než keby ste mali investíciu v BTC. Investícia do Ox (ZRX), Theta Token (Theta) čí Decred (DCR), DogeCoin (DOGE) by znamenala len malú stratu voči BTC.

Víťazom je Binance Coin (BNB), kryptomena, ktorá patrí burze Binance a stáva sa populárnou z mnohých dôvodov (viac sa o nej dočítate v našej recenzii burzy Binance). BNB stratil na hodnote oproti svojmu maximu “len” 58%. Ak príde vytúžený bullrun, dá sa očakávať, že táto kryptomena svoje all time high $22.48 veľmi rýchlo prekoná. Možno skôr, než samotný Bitcoin.

Toto je 10 kryptomien, ktoré sa statočne držia aj v bearmarkete:

10 kryptomien, ktoré sa v roku 2018 statočne držia

Bitcoin vs. altociny? BTC jasne vyhráva

Kým koncom roku 2017 a začiatkom roku 2018 mohla znamenať investícia do altcoinov krásne zárobky, po tom ako začala výraznejšie padať hodnota BTC, prakticky všetky altcoiny začali strácať viac, než najhodnotnejšia digitálna mena sveta. Dominancia Bitcoinu na trhu začala stúpať a aktuálne predstavuje takmer 54%. Ak ste teda stihli včas predať vaše altcoiny za Bitcoin, určite ste  urobili dobre.

Jeden príklad za všetko – ak by niekto investoval na začiatku roku 1000 dolárov do Bitcoinu, aktuálne by mal 310 dolárov. Je to obrovská strata, no v porovnaní s rovnakou investíciou do Zclassic (ZCL), by to bolo stále skvelé. Ak by ste totiž v úvode roku 2018 dali 1000 dolárov do ZCL, teraz by ste mali 14 dolárov. Bitcoin musí na vyrovnanie svojej straty približne strojnásobiť svoju hodnotu, kým Zclassic (ZCL), ako sme už spomínali, musí narásť na hodnote až 73-násobne.

TIP: Prečítajte si našu čerstvú recenziu burzy Binance. Dočítate sa o jej histórii, ponuke kryptomien, Binance Coin, bezpečnosti, poplatkoch či súťažiach.

Zdroj: cryptoglobe

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.