Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (20.4.): Bitcoin rastie, je bull market na obzore?

Článok

Bull Market / správy dňa
Bull Market / správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkove správy zo sveta kryptomien

Bitcoin pekne rastie

Hodnota Bitcoinu posilnila dnes o takmer 4 percentá, pričom v čase písania tohto článku sa pohybuje okolo úrovne 8500 dolárov. V zelených číslach sú za posledný týždeň takmer všetky väčšie altcoiny. Hodnota BTC by sa v najbližšom odbobí mohla dostať nad 9 tisíc dolárov a útočiť aj na magickú 5-cifernú hodnotu, domnieva sa Michal Majzlík  VIP Altcoin + Bitcoin. Jeho graf a odôvodnenie tejto predikcie nájdete v tomto našom článku

Saxo Bank očakáva koniec medvedieho trhu

Dánska banka Saxo Bank je optimistická, čo sa týka budúcnosti kryptomien. Jej analytik Jacob Pouncey sa domnieva, že kryptomeny vchádzajú do nového cyklu a bull market je na obzore. Saxo Bank je známa svojimi predpokladmi pre rast BTC. V roku 2016, keď sa Bitcoin pohyboval v cenách medzi 450 až 950 dolárov, analytici tejto banky predpovedali, že nasledujúci rok hodnota Bitcoinu vyrastie aspoň na 2100 dolárov. V tom čase bola táto predpoveď označovaná kritikmi Bitcoinu za “nehoráznu”, no ako sa neskôr ukázalo, bola ešte veľmi striedma. (cointelegraph.com)

Nové investície z Európy?

Európske spoločnosti zaoberajúce sa investíciami do rizikovejších projektov sa začínajú sústrediť na kryptomeny. ,,Niektoré z najväčších firiem s rizikovým kapitálom na európskom kontinente robia veľké kroky na krypto trhu, nakupujú nové kryptomeny a investujú do ICO. Mnohé z týchto spoločnosti sa tiež pýtajú svojich investorov, či im umožnia väčší priestor na manévrovanie s finančnými prostriedkami, ktoré majú k dispozícii, pokiaľ ide o investície do kryptomien,” píše sa na stránke btcmanager.com.

Šéf burzy Binance poprel špekulácie o Verge a Ripple

Možno ste včera zachytili informáciu o tom, že burza Binance doplní do svojej ponuky obchodovanie voči americkému doláru, pričom prvými dvoma kryptomenami, ktoré by mali mať túto možnosť budú Ripple (XRP) a Verge (XVG). Ako sa však ukázalo, táto informácia nebola pravdivá. Viac o tom čítajte v tomto našom článku.

Skvelý alebo šialený marketingový ťah?

Zakladateľ nemeckého start-upu Savedroid Yassin Hankir si z investorov do jeho úspešného ICO, v rámci ktorého vyzbieral 50 miliónov dolárov, nechutne vystrelil prostredníctvom Twitteru, na ktorom zverejnil fotografiu z Egypta s popisom “Ďakujem ľudia. Končím a idem preč.” Tí čo vložili peniaze do tohto ICO sa okamžite začali obávať toho najhoršieho, no napokon sa ukázalo, že ide len o marketingový ťah, ktorým ešte viac spropagovať celý projekt. Yassin totiž neskôr vysvetlil, že neutiekol s 50 miliónmi dolárov a jedeným cieľom tohto „fóriku” bolo spôsobiť “viral“. To sa mu aj podarilo, no za cenu poriadne vystrašených investorov. (twitter.com)

Pokračovanie rokovaní G20

Zástupcovia dvadsiatich najsilnejších ekonomík sveta v rámci zoskupenia G20 s od včera opäť stretávajú v New Yorku, aby hovorili o aktuálnych dôležitých ekonomických témach. Jednou z nich je pokračovanie v rokovaniach o kryptomenách a ich vhodnej regulácii. Predchádzajúce marcové stretnutie v argentínskom Buenos Aires neprinieslo žiadne konkrétne výsledky, no bolo signálom, že vlády neplánujú žiadne drastické opatrenia voči digitálnym menám. (.ccn.com)

Verge sa na PornHube údajne darí

Podľa informácií, ktoré sa šíria na Twitteri, pornostránka PornHub už prijala tisíce tokenov kryptomeny Verge (XVG), ktoré sa stali novým spôsobom platby za prémiový obsah v sieti MindGeek, ktorá je najväčším svetovým hráčom vo svete tvorby a sprostredkovania obsahu pre dospelých. Kanál VergeBull zároveň informuje, že hlavný developer Verge Justin Sunerok (známy aj ako Justin Vendetta) bude budúci týždeň hosťom v televíznom štúdiu NBC, kde bude hovoriť o Verge. Vendetta už absolvoval aj rozhovor pre Bloomberg a o spolupráci Verge s PonrHubom informovali aj veľké svetové média vrátane Forbes. (twitter.com)

Rusko vraj blokuje Telegram kvôli ICO

Ruské média informujú, že ruská bezpečnostná služba sa snaží blokovať prístup k Telegramu z dôvodu ICO tejto služby, v rámci ktorého bolo v prvých dvoch predpredajoch vyzbieraných vyše 1,7 milióna dolárov. Oficiálnym dôvodom, ktoré uvádzajú ruské orgány, je však naďalej tvrdenie, že Telegram je blokovaný pre odmietnutie poskytnutia prístupových dešifrovacích kľúčov a tiež skutočnosti, že Telegram bol v minulosti používaný teroristami. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.