Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (20.3.): Gibraltár rajom pre ICO či zákaz kryptomeny Petro v USA

Článok

Správy dňa a Gibraltár
Správy dňa a Gibraltár

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Gibraltár rajom pre ICO?

Možno ste už počuli o tom, že Gibraltár buduje svoju vlastnú Blockchain zmenáreň GBX. V rozhovore pre Financial Times jej generálny riaditeľ Nick Cowan prezradil, že spoločnosti prejavili obrovský záujem o spustenie predaja tokenov v rámci ich regulovaného ICO prostredia. ,,Spoločnosť GBX bola doteraz oslovená až 200 žiadateľmi, ktorí sa snažia spustiť ICO prostredníctvom Gibraltárskej blockchain zmenárne,” prezradil. (cointelegraph.com)

Rozhovor s Jaromírom Tesařom

Dnes vám na kryptonovinky.sk prínášame aj rozhovor s Jaromírom Tesařom zo skupiny VIPgroup.cz, ktorý nám odpovedal na naše otázky týkajúce sa údajnej kryptobubliny, ICO, slovenských a českých projektov, sumitu G20 či vplyve mainstreamu na kryptomeny. Prečítajte si celý rozhovor tu.

Trump zakázal Američanom venezuelskú kryptomenu Petro

Prezident Spojených štátov amerických Donald Trump v pondelok 19. februára zakázal obchodovanie s národnou venezuelskou kryptomenou Petro, ktorá vznikla okrem iného aj za účelom obísť americké sankcie voči tejto krajine. Zákaz prichádza ako súčasť vyvíjania tlaku na venezuelskú vládu Nicolasa Madura, ktorá má vykorisťovať vlastný ľud.

Maduro sa snažil nájsť legitimitu tejto kryptomeny medzi zahraničnými vládami. Začiatkom roka venezuelská vláda tvrdila, že Poľsko má záujem obchodovať s potravinami a liekmi prostredníctvom Petro, čo však Poľsko neskôr poprelo. Maduro tvrdil, že v prvý deň pre-sale tejto prvej národnej kryptomeny na svete sa Venezuele podarilo získať investície o výške vyše 700 miliónov dolárov a aktuálne by to malo byť až vyše 5 miliárd. (cointelegraph.com)

Zmení Čína postoj ku kryptomenám?

Yi Gang, ktorý bol vymenovaný za nového guvernéra Čínskej ľudovej banky (PBOC), by podľa portálu Cointelegraph mohol zmeniť postoj Číny ku kryptomenám vzhľadom na jeho predchádzajúce pozitívne názory na Bitcoin (BTC). Viac si prečítajte v tomto našom článku.

Zalisovanie na Binance hýbe cenou

V čase písania tohto článku je to len 6 hodín od momentu, kedy Binance na svojom Twitteri oznámila zalisovanie kryptomeny NEM (XEM) do svojej ponuky. Trh na to zareagoval naozaj bleskovo, keď hodnota tohto tokenu vzrástla za necelú hodinu o viac ako 20%. Ešte o siedmej hodine nášho času bola na cene $0,28, aby o hodinu už 0,34 dolára.

Bitcoin napodobňuje Nasdaq

Cena Bitcoinu sa správa prekvapivo podobným spôsobom ako Nasdaq v roku 2000, tvrdí Morgan Stanley. Podľa Sheeny Shah, šéfky výskumu, nárast a pád Bitcoinu napodobňuje udalosti, ktoré sa odohrávali pri Nasdaq – lenže 15x rýchlejšie. ,,Medvedí trh Nasdaq od roku 2000 mal 5 poklesov cien, čo predstavuje prekvapivo podobnú hodnotu 44 percent,” citoval Shah portál CNBC. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.