Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Nový guvernér Čínskej ľudovej banky by mohol zmeniť postoj Číny ku kryptomenám

Článok

Yi Gang
Yi Gang

Yi Gang, ktorý bol vymenovaný za nového guvernéra Čínskej ľudovej banky (PBOC), by podľa portálu Cointelegraph mohol zmeniť postoj Číny ku kryptomenám vzhľadom na jeho predchádzajúce pozitívne názory na Bitcoin (BTC).

Yi Gang hovoril o Bitcoine ešte koncom roka 2013, keď povedal, že táto najväčšia kryptomena sveta nemôže byť v blízkej budúcnosti síce uznaná Čínskou ľudovou bankou, no uznal potenciál Bitcoinu a dodal, že obyčajní ľudia majú právo s ním obchodovať.

Na rozdiel od negatívneho postoja zástupcu guvernéra PBOC Pana Gongsheunga, ktorý v decembri 2017 tvrdil, že Bitcoin “zomrie”, Yi Gang v tom čase označil Bitcoin za inšpirujúci a že bude naďalej predmetom dlhodobej pozornosti verejnosti.

Yi nahradí na čele Čínskej ľudovej banky Zhou Xianchuana, ktorý 9. marca uviedol, že rozvoj kryptomien je technologicky nevyhnutný, ale bankový systém ich stále neakceptuje ako platobný prostriedok.

Podľa Tommy Xiea, čínskeho ekonóma OCBC Bank v Singapure, je Yi Gang jednou z hlavných hnacích síl ekonomických reforiem v Číne, ktoré sa dejú v posledných rokoch. Vzhľadom na jeho podporu reforiem a priaznivého postoja ku kryptomenám jeho vymenovanie za guvernéra Čínskej ľudovej banky môže znamenať možnosť nového pozitívnejšieho regulačného prístupu ku kryptomenám v Číne.

V tomto momente sa zatiaľ postoj Číny k digitálnym menám nemení. Zakazuje miestne zmenárne a burzy, rovnako tak ICO, reklamy na kryptomeny a od minulého mesiaca blokuje aj prístup ku zahraničným kryptozmenárňam.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.