Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (21.12.): Facebook údajne pracuje na vlastnej kryptomene

Článok

Facebook Správy dňa
Facebook Správy dňa

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Piatkové správy zo sveta kryptomien

Analytik XTB: Možná je aj niekoľkoročná konsolidácia

O kryptomenách a situácii na finančných trhoch sme sa krátko pred Vianočnými sviatkami rozprávali s hlavným analytikom brokera X-Trade Brokers Jaroslavom Brychtom. Absolvent Slezskej univerzity v Opave pôsobí v XTB od roku 2009, aktuálne je vo funkcii hlavného analytika. Odpovedal nám na naše otázky týkajúce sa súčasnej situácie na trhu s digitálnymi menami a naznačil, že kryptomeny môžu zažiť po minuloročnom rapídnom raste a tohtoročnom prepade aj niekoľkoročnú konsolidáciu. Celý náš rozhovor si prečítajte tu.

Facebook údajne pracuje na vlastnej kryptomene

Spoločnosť Facebook podľa informácii Bloombergu pracuje na vývoji vlastnej kryptomeny, ktorá bude používaná na prevod peňazí v rámci aplikácie WhatsApp. Tá je mimoriadne populárna najmä v Indii, kde ma vyše 200 miliónov používateľov. Facebook má podľa zdrojov finančného magazínu pracovať na vývoji vlastného stablecoinu, teda kryptomany, ktorej hodnota kopíruje cenu amerického doláru alebo inej meny. Facebook je však od vydania vlastnej “mince” údajne ešte veľmi ďaleko.

Technológia blockchain zohráva vo Facebooku v poslednom období významnú úlohu. Spoločnosť získala do svojho tímu bývalého prezidenta PayPal Davida Marcusa, ktorý pracoval aj na vývoji Messengeru, je veľkým zástancom kryptomien a v súčasnosti vedie vo Facebooku tím developerov zameraných na blockchain. Jeho pracovná skupina má už vyše 40 členov. Facebook sa zároveň snaží najať ďalších skúsených developerov z tejto oblasti. (bloomberg)

TIP: Zaujíma vás investícia do kryptomien u brokerov? Pozrite si naše hodnotenie

Predpovede pre koniec roka 2018 – kto bol najbližšie?

Začiatok roka bol ešte v znamení veľkého kryptoboomu a známi investori a trhoví analytici sa doslova predbiehali v tom, kto vysloví senzačnejšiu predpoveď pre hodnotu Bitcoinu do konca kalendárneho roka 2018. Ako ďaleko boli od pravdy? Prečítajte si tento náš článok.

V USA chcú schváliť zákon, podľa ktorého nebudú kryptomeny cennými papiermi

Dvaja americkí kongresmani Warren Davidson (republikán) a Darren Soto (democrat) predstavili 20. decembra v Snemovni reprezentantov návrh zákona, ktorého súčasťou je vylúčenie toho, aby boli kryptomeny definované ako cenné papiere. Davidson chce vytvoriť pre kryptomeny legislatívu, podľa ktorých budú vnímané ako nová trieda aktív. Tá by zabránila ich vnímaniu ako cenných papierov a zároveň by umožnila federálnej vláde efektívnejšiu reguláciu ICO.

Rýchle správy

BLOOMBERG: Portál Bloomberg vo svojom článku tvrdí, že finančné výkazy spoločnosti Tether potvrdili, že stablecoin USDT je 100% krytý americkými dolármi.

RUSKO: V návrhu pripravovaného ruského zákona týkajúceho sa regulácie kryptomien sa počíta s tým, že bežný Rus bude môcť do ICO investovať ročne maximálne 600 000 rubľov, čo je približne 9 000 dolárov. Profesionálni investori nebudú mať žiadne obmedzenia.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.