Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (2.11.): Možný scenár Bitcoinu, Tether, Ethereum či či Bitcoin Cash

Článok

Správy dňa - Bitcoin
Správy dňa - Bitcoin

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkové správy zo sveta kryptomien

Altcoiny posilňujú

Piatok je v znamení rastu väčšiny altcoinov v páre s Bitcoinom. Dominancia BTC na trhu totiž klesla o približne percento (53%), čo stačilo na to, aby Bitcoin Cash posilnil o 6%, Litecoin o 4%, IOTA o 4%, NEO o 5%, Maker o 4% či Ziliiqa o 4%. Najväčší skok zaznamenal RavenCoin, ktorý pridal za posledných 24 hodín takmer 19%. V zozname TOP100 kryptomien nájdeme aktuálne len pár takých, ktoré sú voči BTC v červených číslach, no nejde o žiadne výrazne straty.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ktoré kryptomeny aktuálne sledovať? Pozrite si dnešné video od Smart Profit!

Tether (USDT) sa snaží upokojiť situáciu

Kryptomena USDT vydávaná spoločnosťou Tether, ktorá má byť krytá americkým dolárom v pomere 1:1 a teda kopírovať jeho hodnotu, má za sebou rušné obdobie plné pochybnosti súvisiacich s podozreniami o insolventnosti burzy Bitfinex (ktorá má rovnakých majiteľov) a tiež s netransparentnosťou Tetheru, kvôli čomu vznikali podozrenia, že Tether v skutočnosti nemusí disponovať financiami na plné krytie hodnoty tohto stablecoinu.

Spoločnosť Tether v reakcii na tieto podozrenia oznámila, že má na účte na Bahamách 1,83 miliardy dolárov, čo následne potvrdila aj banka Deltec Bank spravujúca tento účet. Táto banková inštitúcia zároveň mala urobiť dôkladný audit a skúmala udržateľnosť rovnej hodnoty medzi USDT a americkým dolárom (USD). Tieto správy by mali upokojiť situáciu okolo Tetheru, ktorý stratil veľkú dôveru investorov. Tí medzitým prechádzajú k iným stablecoinom, u ktorých je financovanie transparentnejšie. (ccn)

Šéf Bitmexu očakáva dlhší medvedí trh

Zakladateľ burzy BitMEX Arthur Hayes povedal, že trend klesajúcej hodnoty Bitcoinu a ďalších kryptomien nemusí skončiť tak skoro, ako sa väčšina investorov nádeja. Na rozdiel od Toma Leeho, Mikea Novogratza, Rana NeuNera a ďalších tradičných hostí v štúdiu CNBC, CEO BitMexu si myslí, že celý trh s kryptomenami môže mať pred sebou ešte dlhú cestu, kým opäť začne šplhať k rekordným maximám. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Kruger načrtol možný scenár pre Bitcoin

Krypto-analytik Alex Kruger na Twitteri naznačil možný scenár pre Bitcoin v nasledujúcich mesiacoch a rokoch. Najprv uviedol, že príchod burzy Bakkt môže naštartovať fázu rastu BTC koncom roka 2018 a začiatkom roku 2019. Následne však vo februári zrejme  príde zamietnutie najnádejnejšej žiadosti o schválenie Bitcoin ETF spoločnosťami VanEck, SolidX v spolupráci s chicagskou burzou CBOE. Negatívne stanovisko Americkej komisie pre cenné papiere (SEC) bude viesť k pádu BTC až k 4000 dolárom v dôsledku paniky na trhu (weak hands). Bullrun očakáva až v nasledujúcich mesiacoch roku 2019 a v roku 2020. (twitter)

Rýchle správy

BINANCE: Burza Binance dnes oznámila, že bude podporovať blížiaci sa Hard Fork kryptomeny Bitcoin Cash, ktorý je naplánovaný na 15. novembra 2018.

ETHEREUM: Vitalik Buterin uviedol, že nový upgrade Ethereum s názvom Serenity môže zvýšiť škálovateľnosť siete až 1000-násobne. Taktiež by mohlo dôjsť k prechodu na algoritmus Proof of Stake.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.