Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf BitMexu Hayes: Medvedí trh tu môže byť ešte poriadne dlho

Článok

Arthur Hayes - Bitcoin
Arthur Hayes - Bitcoin

Zakladateľ burzy BitMEX povedal, že trend klesajúcej hodnoty Bitcoinu a ďalších kryptomien nemusí skončiť tak skoro, ako sa väčšina investorov nádeja.

Na rozdiel od Toma Leeho, Mikea Novogratza, Rana NeuNera a ďalších tradičných hostí v štúdiu CNBC, CEO BitMexu Arthur Hayes si myslí, že celý trh s kryptomenami môže mať pred sebou ešte dlhú cestu, kým opäť začne šplhať k rekordným maximám.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa Hayesa zrejme Bitcoinu nepomôže ani príchod inštitucionálnych peňazí zo spoločnosti Bakkt či Fidelity. Práve tieto inštitúcie spomínajú vyššie spomenutí analytici ako možné spúšťače nového bullrunu. Ak by však Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) náhodou schválila Bitcoin ETF, väčším optimistom by bol aj Hayes a vtedy by videl príležitosť na skoršie vytvorenie nových rekordov pre BTC.  Schválenie Bitcoin ETF sa však v roku 2018 veľmi neočakáva.

Viac o Fidelity, Bakkt a Bitcoin ETF sa dočítate v tomto článku >>>

Hayes sa domnieva, že súčasný bearmarket môže trvať ešte ďalších 18 mesiacov, teda až do leta 2020. Potom by Bitcoin mohol dosiahnuť nové maxima okolo 40 tisíc dolárov. Uviedol to počas rozhovoru pre Yahoo Finance U.K.  počas návštevy v Londýne.

,,Tieto tvrdenia zakladám na mojich predchádzajúcich skúsenostiach. Začal som s bitcoinom v roku 2013 keď cena vzrástla z 250 dolárov na 1300 dolárov a potom v roku 2014 a 2015 som sledoval priam ‘nukleárny’ bearmarket. Cena sa zrútila, zrútili sa objemy obchodovania – bolo veľmi veľmi ťažké zarobiť nejaké peniaze,“ uviedol.

Hayes je jeden z málo expertov z tejto oblasti, ktorý predpovedá Bitcoinu ďalšie krvácanie, kým sa vydá na “cestu na mesiac” (to the moon). Nedávno povedal, že klesnúť by mohol k hodnotám medzi 3000 až 5000 dolárov predtým než prídu regulačné rozhodnutia, ktoré pomôžu celému trhu k novému rastu.

Mimochodom ten istý človek ešte v máji 2018 povedal, že Bitcoin dosiahne v roku 2018 hodnotu 50 tisíc dolárov. Nuž názory sa menia. Na záver ešte jedna malá pikoška – objavujú sa názory, že Hayes teraz úmyselne šíri FUD (strach, pochybnosti), čím sa snaží ovplyvniť cenu BTC.

Zdroj: fxstreet

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.