Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (19.12.): Tim Draper & OpenNode, Arthur Hayes či Bitcoin „vo vesmíre“

Článok

Správy dňa - hayes, Draper
Správy dňa - hayes, Draper

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

OpenNode má veľké ambície, stojí za ním Tim Draper

Bitcoinový platobný procesor OpenNode ukončil investičné kolo, do ktorého výrazne prispel známy miliardár Tim Draper. Spoločnosť bola založená v apríli 2018 a chce poskytnúť viacvrstvový platobný procesor pre Bitcoin vyvinutý skupinou dizajnérov Lightning Network a ďalších vývojarov Bitcoinu. Cieľom je zlepšiť a zjednodušiť používanie Bitcoinu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tim Draper verí, že Bitcoin, blockchain technológia využívajúca inteligentné zmluvy a umelá inteligencia spoločne zmenia úlohu a zodpovednosť štátov. ,,Ak budeme kombinovať Bitcoin, blockchain s inteligentnými zmluvami a umelú inteligenciu, môžeme vytvoriť dokonalú byrokraciu,” vyhlásil.

Draper je známym kritikom fiatových mien a verí, že kryptomeny na čele s Bitconinom ich raz môžu nahradiť. Podľa jeho názoru banky vydávajú peniaze vždy keď sa im to zachce a bez akéhokoľvek dôvodu a vznik apolitickej globálnej otvorenej meny by odovzdal kontrolu peňazí od bánk k obyčajným ľudom. (cointelegraph)

Fejkujú burzy údaje o dennom objeme obchodov? 

Decembrový prieskum The Blockchain Transparency prišiel s veľmi znepokojujúcimi informáciami o tom, ako veľké burzy s kryptomenami manipulujú s výsledkami denného volume, čím sa snažia umelo vzbudzovať dojem, že sa na nich vo veľkom obchoduje. Len dve z búrz, ktoré sa oficiálne pýšia najvyššími volume, z tohto prieskumu vyšli s čistým štítom. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

TIP: Pozrite si naše hodnotenie búrz s kryptomenami

Novogratz verí, že sa už hlboko pod $3000 nepozrieme

Mike Novogratz, bývalý partner v Godlman Sachs a zakladateľ Galaxy Digital si myslí, že cena Bitcoinu (BTC) by už nemala klesnúť výrazne nižšie než je hladina 3000 dolárov a očakáva, že nejakú dobu sa bude pohybovať medzi hodnotami 3000 až 6000 USD. Taktiež uviedol, že v blízkej budúcnosti sa dočkáme množstva tokenizovaných objektov, ako sú komoditné spoločnosti, fondy či umenie. Novogratz si je istý, že Bitcoin sa stane v budúcnosti rešpektovaným digitálnym zlatom a bude súčasťou príchodu decentralizovaného celosvetového počítačového systému web 3.0. (cointelegraph)

Bitcoin vo vesmíre vďaka satelitom

Blockchain spoločnosť Blockstream si prenajala už piaty satelit, ktorým sa snaží sprístupniť blockchain Bitcoinu všetkým ľudom na našej planéte. Najnovší satelit pokrýva ázijsko-pacifickú oblasť. Už predtým boli pokryté oblasti Afriky, Európy a Južnej a Severnej Ameriky.  Blockstream taktiež uviedol na trh nové aplikačné rozohranie, ktoré umožňuje používať satelity na výmenu zašifrovaných správ, pričom používatelia na ich platbu použijú Lightning Network. (cointelegraph)

CEO BitMexu o budúcnosti kryptomien

Bitcoin má potenciál stať sa v priebehu najbližších 10 rokov novou triedou aktív. Uviedol to generálny riaditeľ populárnej burzy BitMEX Arthur Hayes. Pokiaľ však ide o súčasnosť, myslí si, že kryptomeny od toho majú pomerne ´ďaleko a stále ich označuje za akýsi experiment. Optimisticky ale dodal, že kryptomeny môžu byť novým efektívnym spôsobom získavania kapitálu a prostriedkom na posielanie hodnôt po celom svete.  Hayes zároveň vyjadril presvedčenie, že obchodovanie, ktoré je bežné u kryptomien – teda nepretržite 24 hodín denne, sa stane bežné aj u iných trhov. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.