Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (19.11.): Bitcoin padá strmo dole, uvidíme ho pod $5000?

Článok

Bitcoin pád, Ripple - správy dňa
Bitcoin pád, Ripple - správy dňa

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin stále padá, blíži sa k $5000

Bitcoin v čase písania tohto textu oslabil za posledný deň o ďalších takmer 9 percent a aktuálne je už na cene tesne nad $5100. Trhová kapitalizácia všetkých kryptomien klesla medzitým pod 170 miliárd dolárov. Ako je to vo zvyku, každý prepad hodnoty BTC sa odzrkadľuje na ešte silnejšom prepade altcoinov. Tie sú doslova v červenom kúpeli.  Trhu nepomáhajú ani silné fundamenty, či už blížiace sa spustenie Bakkt, alebo očakávania od rozhodnutia SEC v súvislosti s Bitcoin ETF. Žiadny pozitívny vplyv na trh nemá ani prvé kryptomenové ETP, ktoré bolo schválené vo Švajčiarsku. Spomedzi popredných kryptomien sa darí jedine XRP, ktoré posilnilo voči BTC o vyše 5%, NEM, ktore pridalo 3% a Bitcoin Gold, ktorý rástol o 7%. O dôvodoch rastu XRP píšeme aj v ďalších odsekoch.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

TIP: Pozrite si dnešnú podrobnú video analýzu grafu BTC so slovenským komentárom

Kraken sprístupnil obchodovanie s Bitcon Cash SV, ale varuje pred rizikami

Známa zmenáreň Kraken sa rozhodla, že začne podporovať oba forky Bitcoin Cash (BCH). Trejderov však upozorňuje, že je to veľmi rizikové. Kraken, ktorý pôvodne avizoval, že bude podporovať len jeden z dvoch reťazcov, konkrétne Bitcoin Cash ABC – už spustil obchodovanie aj u reťazca Bitcoin Cash SV (BSV). ,,Mali by ste to považovať za mimoriadne vysoko rizikovú investíciu. Existuje veľa červených vlajok, ktorých by si mali byť obchodníci vedomí,” upozorňuje burza. (cointelegraph)

Fondy s kryptomenami pribúdajú. Pridáva sa Izrael

Izraelská prvá špecializovaná krypto investičná spoločnosť pre inštitucionálnych investorov Silver Castle Ltd. spustila tento mesiac dva nove fondy s kryptomenami. Spoločnosť, ktorej CEO je bývalý generálny riaditeľ najväčšej izraelskej banky Bank Hapoalim a členom tímu je aj zakladateľ najväčšieho investičného fondu v krajine, Psagot Ofek, očakáva, že do konca roka bude spravovať aktíva vo výške 50 miliónov dolárov. Bloomberg poznamenáva, že fond má vo svete už pomerne veľkú konkurenciu. Dnes existuje už približne 370 fondov zameraných na kryptomeny a v rámci nich je spravovaných už približne 10 miliárd dolárov.  (cointelegraph)

JayNemesis vyjadril podporu XRP

Pravdepodobne najpopulárnejší obchodník na obchodnej platforme eToro, Jay Nemesis (jeho obchody môžete kopírovať na eToro ja vy – viac sa dozviete o tejto funkcii v tomto článku), vyjadril po dlhých mesiacoch váhania svoju oficiálnu podporu kryptomene XRP. Uviedol do 15. novembra na Twitteri. ,,Stalo sa. Konečne som to spravil, možno to však oľutujem. Mam pocit, že je to najriskantnejší trejd, aký som kedy otvoril. Dúfam, že súdny spor prebehne dobre a súd rozhodne, že XRP nie je cenný papier. Dúfam, že sa prestanú chovať ako jeden a budú pokračovať v decentralizácii. Som oficiálne long na $XRP,” napísal na Twitteri.

Rýchle správy

ČÍNA: Dokument zverejnený na stránke Cyperspace Administration of China (CAC) vyzýva krajinu, aby urýchlila vývoj noriem pre blockchain priemysel. Text vytvorilo ministerstvo priemyslu a informačných technológii.

BINANCE & BITCOIN: Šéf burzy Binance Changpeng Zhao okomentoval súčasnú nepriaznivú situáciu na trhu: ,,Prešli sme si tým už viackrát. Tajomstvo úspechu? Držte sa pri zemi a budujte.”

RIPPLE (XRP): Spoločnosť Ripple stojaca za kryptomenou XRP získala ďalšieho veľkého partnera. RippleNet bude používať veľká ázijská banka ESEAN zo skupiny Cimb. Bude vôbec jednou z prvých bánk v Ázii, ktoré sa rozhodli využívať technológiu blockchain. Ripple pomôže EASAN k rýchlym medzinárodným transakciám, čím opäť dokazuje, že sa stáva vážnou konkurenciou pre pomalý a zastaralý SWIFT.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.