Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (18.3.): Twitter, sieť Tron či firma z Wall Street, ktorá obchoduje s bitcoinom

Článok

Správy dňa zo sveta kryptomien
Správy dňa zo sveta kryptomien

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Sobotňajšie správy zo sveta kryptomien

Súťaž o knihu o kryptomenách

Včera sme zahájili súťaž o 5 kníh „Bitcoin a jiné peníze budoucnosti“ od Dominika Stroukala a Jana Skalického. Ak sa chcete zapojiť do súťaže viac informácií nájdete tu.

Twitter sa chystá zakázať reklamy na krypto

Spoločnosť Twitter podľa všetkého po vzore Facebooku a Google tiež pristúpi ku zákazu reklám na kryptomeny a všetko s tým súvisiace. Malo by sa tak stať do dvoch týždňov. Viac si prečítajte v tomto článku.

Spustenie testovacej siete Tron sa blíži

Justin Sun oznámil na Twitteri, že jeho spoločnosť TRON (TRX) odštartovala odpočet do začiatku testovania siete Tron, ktorá má priniesť superrýchle a lacné transakcie a zbaviť sa závislosti od Ethereum. Udiať by sa tak malo už o 12 dní. Táto informácia je medzi investormi vnímaná veľmi pozitívne. Otázne je, ako sa to odzrkadlí na trhu, kde token TRX za posledných sedem dní klesol na hodnote už o 37%. (twitter.com)

Francúzi prichádzajú s riešením pre ICO

Francúzsky regulačný organ pre finančné trhy AMF sa údajne pripravuje na zavedenie novej legislatívy o počiatočných ponukách mincí (ICO) s cieľom podporiť rozvoj nového typu získavania finančných prostriedkov v tejto krajine. Informoval o tom francúzsky spravodajský úrad Les Echos. Nový regulačný rámec pre ICO by vytvoril systém udeľovania povolení emitentom na získanie licencie od AMF. Podľa AMF by však neboli zakázané ani medzinárodné organizácie bez licencie. Avšak tie, ktoré získajú licenciu, musia poskytnúť úradom určitý súbor záruk voči investorom, čím by v podstate zvýšili svoju kredibilitu. Francúzsko sa doteraz javilo ako krajina pomerne negatívne nastavená voči kryptomenám. Túto správu však možno vnímať naozaj pozitívne. (cointelegraph.com)

Hodina zeme a prestávka pre minerov

Hodinu zeme, v rámci ktorej sa má na hodinu raz ročne vypnúť elektrická ako spôsob, ako upriamiť pozornosť na svetovú spotrebu energie, budú tento rok oslavovať aj ťažiari kryptomien v Rusku. Takzvaná “Crypto Hour” sa bude konať 24. marca medzi 20.30 a 21.30 miestneho času. Kampaň vedie Petr Dvoryanik, zakladateľ siete medzinárodných investorov CryptoLife a člen odbornej rady ruskej Dumy pre vývoj fintech. Dvoryanik povedal, že cieľom kampane je ukázať ekologicky najpriaznivejšie miesta pre ťažbu kryptomien v dôsledku ich blízkosti k obnoviteľným zdrojom energie a v oblastiach s vhodnými teplotami. (cointelegraph.com)

Coincheck prestane podporovať tri kryptomeny

Japonská kryptozmenáreň Coincheck sa rozhodla prestať podporovať anonymné kryptomeny Monero, Dash a ZCASH v dôsledku januárového veľkého hacku, počas ktorého boli ukradnuté tokeny NEM v hodnote vyše 530 miliónov dolárov. Coincheck odkúpi tieto kryptomeny od zákazníkov. (cointelegraph.com)

Firma z Wall Street obchoduje s bitcoinom

Spoločnosť Jane Street Capital, ktorá denne obchoduje s akciami na celom svete v priemernej hodnote 13 miliárd dolárov, podľa informácií Business Insider zahrnula do svojich obchodných aktív aj Bitcoin.  Podľa dostupných informácií vstúpila Jane Street do obchodovania s kryptomenami len minulý rok. ,,Jane Streeet mala vždy uvážlivý prístup k obchodným príležitostiam a bude to robiť aj naďalej,” komentovala spoločnosť tieto správy.

Varovanie luxemburského úradu

Luxemburský finančný regulátor CSSF vydal varovanie pred investíciami do kryptomien a ICO. V oficiálnom upozornení úrad poznamenáva, že kryptomeny nie sú podporované žiadnou centrálnou bankou a varuje pre volatilitou kryptomien pričom zdôrazňuje, že obchody často nie sú transparentné a obchodné modely sú nepochopiteľné. Upozorňuje tiež na absenciu ochrany spotrebiteľa a na riziká krádeže, pretože burzy môžu byť zraniteľné voči hackom. CSSF naopak vyzdvihuje technológiu blockchain, ktorá môže priniesť výhody vo finančnom sektore a viacerých inovatívnych projektoch. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.