Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

NEOFICIÁLNE: Twitter tiež zakáže reklamy na kryptomeny

Článok

Twitter zákaz reklám
Twitter zákaz reklám

Spoločnosť Sky News dnes 18. marca 2018 oznámila, že Twitter zvažuje zavedenie zákazu reklám na tejto sociálnej sieti, ktoré sa týkajú kryptomien a to do dvoch týždňov. Portál Cointelegraph však upozorňuje, že táto správa nebola potvrdená nakoľko Twitter nereagoval na žiadosť o potvrdenie či vyvrátenie tejto informácie.

Rozhodnutie o zákaze reklám na kryptomeny na Twitteri by malo byť reakciou spoločnosti na predchádzajúce rozhodnutia jej konkurencie – Facebook zakázal reklamy na kryptomeny a ICO už v januári a Google pred pár dňami oznámil, že s tým začne od júla tohto roku.

Sky News informuje, že zákaz by sa mal týkať v podstate všetkého, čo súvisí s kryptomenami – od samotných kryptomien, cez kryptopeňaženky, predaj tokenov až po ICO.

Twitter je rajom pre podvodníkov

Pravdou je, že Twitter je obľúbeným nástrojom podvodníkov, ktorí sa vydávajú za rôzne známe osobnosti zo sveta kryptomien. Títo podvodníci sa snažia presvedčiť ľudí, aby im poskytli prístupy k ich účtom, alebo im odoslali na ich adresu nejakú malú čiastku v kryptomenách. Žiaľ veľa ľudí im uverí.

Ako príklad slúži známy podvodný status zobrazený na účte s názvom “Charlie Lee [LTC]”, ktorého autor sa vydával za autora kryptomeny Litecoin Charlieho Leeho (skutočný Charlie Lee má na Twitteri účet s rovnakým názvom, no vedľa neho symbol, ktorý potvrdzuje jeho pravosť). V statuse znelo: ,,Venujem 180 Litecoinov LTC komunite. Prvých 60 transakcií s 0.3 LTC poslaných na adresu uvedenú nižšie bude odmenených 3 LTC, ktoré budú poslané na adresy, z ktorých príde 0.3 LTC.”

Žiaľ mnoho ľudí je naivných a týmto správam naletí. Zákaz reklám na kryptomeny však túto problematiku nerieši, nakoľko tieto podvody sa nešíria prostredníctvom platených reklamných príspevkov, ale len organicky.

Ako zareaguje trh?

Keď sa objavili správy o zákaze reklám na Facebooku, trh reagoval negatívne a to isté sa zopakovalo pár dní dozadu pri oznámení Google. Preto nemožno vylúčiť, že trh s kryptomenami zareaguje podobne aj teraz. Kryptomeny to žiaľ budú mať čo sa týka propagácie minimálne v najbližších mesiacoch určite ťažšie.

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.