Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (18.12.): ,,Bitcoin je mŕtvy,“ tvrdí mladý kryptomilionár, Coinbase podporuje konverziu kryptomien

Článok

Správy dňa
Správy dňa

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Tínderžerský kryptomilionár tvrdí, že Bitcoin je mŕtvy

Erik Finman je v kryptokomunite pomerne známe meno. Ide o tínedžera, ktorý sa preslávil tým, že v roku 2011 investoval do Bitcoinu 1000 dolárov. Tie mu vtedy venovala stará mama a vďaka nej sa v roku 2017 stal boháčom s majetkom v hodnote okolo 4 miliónov dolárov. Fimnan vďaka tomu zároveň vyhral dávnu stávku s rodičmi, ktorí mu sľúbili, že ak sa stane do 18 rokov milionárom, bude sa sám môcť rozhodnúť, či pôjde študovať na vysokú školu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Finman v rozhovore pre MarketWatch prekvapujúco poznamenal, že Bitcoin, vďaka ktorému sa stal boháčom, je podľa neho z dlhodobej perspektívy mŕtvy. ,,Bitcoin je mŕtvy, je príliš roztrieštený, je tam veľa bojov, jednoducho si nemyslím, že ešte dlho vydrží.”

Rovnako to vidí aj s Litecoinom. ,,Je ako slnko keď klesá a zostáva 8 minút, kým úplne zapadne. Litecoin je v siedmej minúte.”

Naopak verí kryptomenám, ktoré označil za „projektové mince” ako sú Ethereum či Zcash (ZEC), ktorý sa sústredí na anonymitu užívateľov a transakcii. Taktiež bol prekvapujúco zhovievavý ku Bitcoin Cash, ktorý prešiel komplikovaným a kontroverzným hardforkom. Finman je zástancom jeho technológie.  (cointelegraph)

TIP: Chcete investovať do viac kryptomien naraz? Prečítajte si tento článok.

Počet Ehtereum adries stúpa, aktivita však nie

Počet unikátnych adries peňaženiek Ethereum prekonal v sobotu 50 miliónov. Len v tento deň pribudlo do siete 168 506 nových peňaženiek, čo potvrdzuje rastúci tohtoročný trend. Najviac ich vzniklo  4. januára 2018, až 352 888. Čo je menej pozitívne je fakt, že podľa dát BitInfoCharts počet aktívnych Ethereum adries v priebehu roku 2018 klesá. Kým 4. januára 2018 ich bolo 1,1 milióna, v priebehu roku kleslo toto číslo o zhruba 70%. Pred dvomi dňami 16. decembra vykonalo aktivitu len 328 400 adries.

Podľa informácii Blockchain.com v prípade Bitcoinu bol najvyšší počet aktívnych adries zaznamenaný 14. decembra 2017 – viac než 1.13 milióna. 16. decembra 2018 ich bolo len 461 000.  (cointelegraph)

Bitmain, IPO, špekulácie a ťažba BTC

Hovorca hongkonskej burzy s cennými papiermi (HKEX) uviedol, že snaha miningového giganta Bitmain o vstup na burzu prostredníctvom IPO je len špekuláciou a preto sa HKEX k tejto téme odmieta vyjadrovať. Miestne média už predtým tvrdili, že HKEX sa stavia k tejto možnosti váhavo, pretože trhové podmienky Bitmainu sú nestabilné.

,,Burza je velmi váhavá v prípade schválenia spoločností, ktoré sa orientujú na ťažbu Bitcoinu, pretože tento priemysel je velmi nestály. Existuje reálne nebezpečenstvo, že už v priebehu jedného alebo dvoch rokov nemusia existovať,” uviedol miestnym mádiam anonymný zdroj.

Ťažobní giganti  pre výrazný pokles cien Bitcoinu zažívajú ťažké časy. Hovorí sa o tom, že mnohí z nich vyraďujú staré miningové zariadenia a prerušujú ťažbu, nakoľko už nie je finančne efektívna. Ako sme vás informovali minulý štvrtok zlatá éra pre ťažiarov Bitcoinu sa minimálne na nejaký čas skončila. Portál Cointelegraph odvolávajúci sa na informácie portálu ASICMinerValue.com uviedol, že a ziskové sú aktuálne už len dva ASIC minery – Ebang Ebit E11++ a ASICminer 8 Nano 44Th. Prvý so ziskom $0.53/deň, druhý “len” $0.15/deň. (cointelegraph)

Coinbase podporuje konverziu kryptomien

Najväčšia americká zmenáreň Coinbase spustila podporu ďalšej významnej funkcie. Po novom môžete na coinbase.com a aplikáciách pre iOS a android priamo konverzovať jednu zakúpenú kryptomenu za druhú bez toho, aby ste museli realizovať separátnu transakciu.

Coinbase to ilustruje na videoukážke zo svojej aplikácie. Najprv si užívateľ zvolí funkciu „konvertovať Ethereum za inú kryptomenu”. Následne vyberie kryptomenu, ktorú chce získať (napríklad Bitcoin) a na vizualizácii kalkulačky zvolí hodnotu v dolároch, napríklad 5 dol8rov. Následne už len potvrdí konverziu. Coinbase si za prevod tejto hodnoty neúčtuje žiadny poplatok.

Tieto instantné prevody je možné realizovať u kryptomien Bitcoin, Litecoin, Ehtereum, Ethereum Classic, Ox (ZRX) a Bitcoin Cash v 34 krajinách. (blog.coinbase)

TIP: Ak chcete kúpiť kryptomeny cez Coinbase a získať malý bonus $10 v BTC (pri nákupe nad $100), môžete na to použiť tento registračný link.   

Úspechy siete Tron (TRX)

CEO Tron (kryptomena TRX), Justin Sun, dnes oznámil, že mainnet tohto projektu prekonal úroveň 900 000 účtov za prvých 178 dní. Taktiež uviedol, že na sieti funguje už 39 Dapps, pričom stále verí, že do konca decembra ich bude aspoň 80, ako predpovedal 27. novembra. Okrem toho 16. decembra oznámil aj to, že Tron dosiahol v tento deň už 100 miliónov transakcii. Justin Sun sa nedávno zviditeľnil aj provokačným tweetom, v rámci ktorého vyzval develeperov konkurenčných projektov EOS a Ethereum, že môžu kedykoľvek prejsť na TRON. Uviedol to v čase, kedy Ethereum a EOS zažívali rekordné pády.

Krypto-spoločnosť Tagomi oficiálne spustená. Stojí za ňou zakladateľ PayPal

Tagomi Holdings Inc., startup, ktorého spoluzakladateľom je Peter Thiel z PayPalu, oznámila oficiálne spustenie. Jeho náplňou bude elektronické maklérstvo pre digitálne aktíva. Medzi ponuky spoločnosti patrí krížová realizácia trhu, správa kapitálu, výkazy po obchodovaní ako aj zúčtovacie a depozitné služby. Podľa generálnej riaditeľky Tagomi, Jennifer Campbellovej, chce spoločnosť zmierniť prevádzkové problémy  pri obchodovaní s kryptomenami. Spoločnosť sa plánuje sústrediť na klientov, ktorí vyžadujú inštitucionálne prevádzkové štandardy. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.