Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.
Sobotňajšie správy zo sveta kryptomien
Kritika Tronu pre reklamné články, ktoré netvrdia pravdu
Spoločnosť Tron (TRX) je kritizovaná vlastnými investormi za to, že sponzoruje platené články zverejnené rôznych médiách, ktoré tvrdia, že kryptomena TRX je v súčasnosti stabilným ostrovom na trhu s kryptomenami. ,,Tron zostáva stálou a konzistentnou kryptomenou v prvej štvrtine roku 2018,” znie napríklad titulok článku na nasdaq.com. T však nie je pravda, keďže hodnota TRX v poslednom období klesá rovnako ako hodnota všetkých ostatných kryptomien. Tron len za posledných 7 dní klesol o takmer 20% (Bitcoin o 11%). Justin Sun, zakladateľ Tronu a celá jeho organizácia je preto obviňovaná, že tieto články, hoci sa tvária ako reálne recenzie, boli napísané dopredu a sú sponzorované. (ambcrypto.com)
Menej investícií do ICO
Zdá sa, že súčasný sentiment na trhu s kryptomenami odzrkadľujúci sa najlepšie na cene Bitcoinu (okolo 8 tisíc dolárov) sa dotkol aj počiatočných ponúk mincí, čiže ICO. Naznačovať to môže skutočnosť, že vo februári sa v rámci ICO vyzbieralo najmenej peňazí za posledných 6 mesiacov (menej to bolo naposledy v auguste 2017). Ďalším dôvodom môžu byť neustále polemiky regulačných orgánov okolo toho, ako najlepšie regulovať ICO a kryptomeny, pričom práve ICO sú považované za najrizikovejšie voči investorom, ktorých je potrebné chrániť pred podvodmi. Čo sa týka najbližších mesiacov nové projekty, ktoré sa budú snažiť získať kapitál prostredníctvom ICO, čaká ťažká úloha vysporiadať sa s tým, že Google od júna zakáže akékoľvek reklamy na ICO a kryptomeny. Po Facebooku tak nové projekty prídu o ďalší významný kanál, prostredníctvom ktorého sa doteraz propagovali. (bitcoinist.com)
Americký kongres prvýkrát venoval celú sekciu kryptomenám
Americký kongres prvýkrát v histórii venoval v rámci svojej výročnej ekonomickej správy jednu celú sekciu kryptomenám. Jeho správa obsahuje analýzu a odporúčania na nasledujúci rok a jednu celú kapitolu venuje vplyvu kryptomien a blockchainu na americkú ekonomiku. V správe sa hovorí, že rok 2017 bol rokom kryptomien a poukazuje na to, že Bitcoin sa stal druhým najvyhľadávanejším slovom roka. Cena niektorých kryptomien zaznamenala v tomto roku dramatický nárast, čím za sebou zanechali ekonomické indexy ako napríklad Dow Jones Industrial Average či S&P 500. Podľa správy amerického kongresu by sa mohli kryptomeny v budúcnosti častejšie používať ako obchodný prostriedok, ak sa zníži ich volatilita. V dokumente sa nachádza odporučenie pre všetky vládne agentúry, aby zvážili a skúmali nové využitie technológie Blockchain-u. Uznávajú jeho potenciál na zvýšenie efektívnosti a zlepšenie bezpečnosti pred hackerskými útokmi. (cointelegraph.com)
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Tom Lee predpovedá, že BTC pôjde ešte nižšie
Známy stratég Tom Lee si myslí, že hodnota Bitcoinu pred očakávaným rastom ešte klesne, nakoľko trh je aktuálne náchylný na každú zlu správu. Viac čítajte v tomto článku.
ICO Telegramu a sankcie
Toľkokrát spomínané ICO Telegram (TON), ktorý počas „pre-sale” vyzbieral už 850 miliónov dolárov, neumožní investíciu ľuďom, na ktorých spadajú medzinárodné sankcie. Týka sa to osôb, ktoré sú postihnuté sankciami Spojených štátov amerických, Veľkej Británie, štátov Európskej únie a bezpečnostnou radou USA a týka sa to aj ich rodinných príslušníkov. Taktiež budú zamietnuté akékoľvek investície do ICO z krajín ako Kuba, Irán, Severná Kórea a Sýria. Očakáva sa, že ICO Telegram bude mať prísne nariadenia v rámci prístupu KYC (poznaj svojho klienta) aby bolo možné identifikovať všetkých investorov prostredníctvom dokladov totožnosti či dokladov, ktoré potvrdzujú ich pobyt. (cryptovest.com)
Prokurátor v Južnej Kórei zasahoval voči kryptozmenárňam
Juhokórejskí prokurátori zakročili voči trom kryptozmenárňam, u ktorých majú vážne podozrenie, že ich riaditelia presúvali majetok klientov na svoje osobné účty. Počas policajnej razie zadržali počítačové harddisky, mobilné telefóny a záznamy súvisiace s transakciami a účtovníctvom. Podľa prokurátora zatiaľ nie je jednoznačné, či išlo naozaj o spreneveru. Úrady zatiaľ nezverejnili ani informácie o tom, o ktoré tri kryptozmenárne išlo. (cryptovest.com)
Legalizuje Južná Kórea investície do ICO?
Finančné orgány v Južnej Kórei pracujú na legislatíve, ktorá formálne umožní počiatočnú ponuku mincí (ICO) v rámci snahy obnoviť záujem juhokórejskej komunity o finančné technológie.
,,Finančné úrady hovorili s daňovou agentúrou, ministerstvom spravodlivosti a ďalšími príslušnými vládnymi úradmi o pláne, ktorý umožní ICO v Južnej Kórei, ak budú splnené určité podmienky,” cituje anonymný zdroj portál bitcoin.com. Túto správu však nepriamo potvrdil aj Kang Young-soo z úradu pre finančný dohľad, ktorý priznal, že existujú špekulácie ohľadom povolenia ICO, no zatiaľ nemôže nič oficiálne potvrdiť ani vyvrátiť. (bitcoin.com)
Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.
SEC podala už vyše 50 žalôb v súvislosti s kryptomenami
Riaditeľka divízie presadzovania práva Americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) potvrdila, že SEC aktuálne vedie desiatky vyšetrovaní v oblasti trhu s kryptomenami. Týkať sa to má spoločností, ktoré sú podozrivé z toho, že sa podieľali na podvodoch pri počiatočných ponukách mincí (ICO). Podľa Bloombergu SEC podala od septembra 2017 už viac ako 50 žalôb. SEC nedávno rozhodla, že všetky spoločnosti, ktoré obchodujú s kryptomenami, sa musia registrovať a byť regulované ako bežné burzy. Regulačný rámec pre kryptomeny však zostáva v USA naďalej veľmi nejasný, pretože kryptomeny vníma každý významný americký regulačný orgán inak – SEC hovorí o kryptomenách ako o cenných papieroch, CFTC ako o komoditách, IRS ich považuje zas za majetok a FinCEN za peniaze. (cointelegraph.com)
Päťročný plán Číny pre blockchain technológie
Vyzerá to tak, že Čína pripravuje do svojho päťročného plánu zapojiť aj rozvoj inovácií v technológii Blockchain, v rámci ktorého by sa malo vytvoriť “medzinárodné centrum rozvoja blockchainu”. V rámci tohto plánu by sa mal prepojiť domáci čínsky trh s medzinárodnými zdrojmi, malo by sa podporiť investovanie do čínskych blockchain projektov či vytvoriť poradenstvo v oblasti zahraničných investícií do tejto oblasti. Vyzerá to teda tak, že Čína, ktorá prijala prísne opatrenia voči kryptomenám, zaujala otvorenejší prístup k technológii Blockchain, ktorý s nimi súvisí. (cointelegraph.com)